2018 m. gruodžio 15 d.

 

V. Pranckiečio kalba iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime

4
Paskelbta: 2018-03-13 08:36 Autorius: ekspertai.eu

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite,

Garbūs šio iškilmingo minėjimo dalyviai,

Gerbiamieji Lietuvos žmonės,

šiandien esame čia ir sveikiname Lietuvos žmones su demokratijos švente, sveikiname vieni kitus. Šiandien kalbu čia sveikindamas Lietuvą ir su jos didvyrio, Adolfo Ramanausko-Vanago, gimimo metinėmis.

Norėčiau pakviesti už Lietuvos laisvę kovojusių ir gyvybes paaukojusių, bei valstybės nepriklausomybę kūrusių signatarų atminimą pagerbti tyla.

Ačiū.

Daug drąsos turėjo Sąjūdžio žmonės prieš trisdešimt metų pradėję pamažu, bet nuosekliai ir kryptingai veikti. Jų dėka šiandien šioje Kovo 11-osios Akto salėje švenčiame šią reikšmingą Lietuvos istorijos datą, esame užtikrinti ir laisvi reikšdami save.

Laisvi nuo primesto mąstymo ir melo, nuo svetimos ir nepriimtinos kontrolės, laisvi nuo baimės.

Praėjo trisdešimt metų nuo užguitos visuomenės sampratos virsmo. Narystė Europos Sąjungoje ir NATO mums pirmą kartą istorijoje suteikė galimybę sėdėti prie stalo kartu su galingiausiomis valstybėmis ir dalyvauti priimant sprendimus lygiomis teisėmis. Dabar jau rodome kelią kitoms valstybėms, kurių likimas nelepino. Esame sėkmingos transformacijos pavyzdys ir savo patirtimi dalijamės.

Turėjome sumokėti nemažą 1990 metų kovo 11-ąją paskelbtos Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo kainą.

Kiek daug drąsos turėjo laisvės kovotojai, kurie vedė mus į nepriklausomybę. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas per šaltį, tamsą ir mirtį vedė tautiečius į laisvę. Tai buvo lyderis. Tai buvo šimtmečio žmogus.

Minėdami Valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, pasirašėme „Šimtmečio deklaraciją“, linkėdami Lietuvai amžinai išsaugoti valstybę, nepriklausomybę ir demokratiją.

Dabar tai kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Naujosios technologijos, įvairių naujienų srautai ir mažėjanti pagarba žmogui gundo pamiršti tikrąsias vertybes ir pasiklysti kasdienių veiklų tinkluose.

Linkiu semtis iš pirmtakų drąsos ir stiprybės bei kurti teisingą ir sąžiningą, laisvą ir nepriklausomą demokratinę valstybę.

Saugokime valstybę, saugokime vienas kitą.

Ačiū.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Arvydas Brunius
(2018-03-14 09:21:58)
(94.244.74.18) Parašė:

Jis man jau blogietis o rusiskai Hujietis jei nezino kur Deimante!3. Vytas
(2018-03-13 20:34:48)
(62.80.225.75) Parašė:

Na ir "primalė"p.Pranckietis. Taip, kaina už nepriklausomybę sumokėjom didelę. Bet juk tuoj pat tą nepriklausomybę atidavėm, negavę nė grašio. Priešingai, dargi primokėjom. Atidavėm (tik kam?) du laivynus, Atominę elektrinę, Mažeikių naftą, savo pinigus, už trigubą ar keturgubą kainą nusipirkome (išsinuomojome) energetinę "nepriklausomybę", prieš akis geležinkelio įmonės išdraskymas, lietuvių Tautos ir kalbos naikinimas, lietuviškų tradicijų ir papročių naikinimas. O juk p. Pranckietis priklauso lietuvių intelegentų klasei. Tai ko tikėtis iš tokių kaip p. Skvernelis, atėjusio iš jėgos struktūrų, ar prezidentės, Rusijos paslapties?2. V. Ladas
(2018-03-13 10:28:18)
(188.69.195.168) Parašė:

O kaip kitaip tautos išrinkti atstovai galėjo pasielgti, jei ne skelbti nepriklausomybę, kada TSRS sugriuvo? Ir rizikos nebuvo, nes bent jau mirties bausmė TSRS jau neveikė, ir karinė padėtis nebuvo įvesta. Be to, turėjo pavyzdį, kaip elgėsi tautos atstovai 1918 m. vasario 16 d., karo sąlygomis. Super didelio nuopelno nematau. Jei kitaip pasielgtų, juos galimai teistume. Nereikėjo tik elgtis provokuojančiai, bėgti pirma garvežio, tai ir Sausio įvykių nebūtų, kaip Estijoje nebuvo ekscesų...1. Deja
(2018-03-13 09:19:38)
(78.60.214.247) Parašė:

Pirmieji žodžiai buvo ne tokieParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras