2020 m. liepos 3 d.

 

VPGT vadovas: „Laikyti rekonstruojamoje Rygos pilyje muziejaus eksponatus buvo didelė klaida“

Paskelbta: 2013-06-21 10:59 Autorius: Naujienų redaktorius
Rygos pilis po gaisro. LETA-ELTOS nuotr.
Rygos pilis po gaisro. LETA-ELTOS nuotr.

Per gaisrą Rygos pilyje nukentėjo dalis Nacionalinio istorijos muziejaus eksponatų, bet juos galima išgelbėti, Latvijos televizijai sakė šalies kultūros ministrė Žaneta Jaunzemė-Grendė.

Ji patikino, kad nė vienas iš eksponatų neprarastas, bet daliai jų ugnis padarė didelės žalos.

Jau naktį iš Rygos pilies į saugesnę vietą išvežta 100 nacionalinių relikvijų.

Pasak kultūros ministrės, sprendimas perkelti Istorijos muziejaus ekspoziciją į kitas saugyklas buvo priimtas dar prieš kelerius metus iki pilies rekonstrukcijos pradžios, bet dėl krizės saugyklų remontas užtruko, todėl muziejaus eksponatai vis dar buvo laikomi pilyje.

Rygos pilyje buvo įsikūrę dar du muziejai: Nacionalinio dailės muziejaus saugyklos ugnis nepasiekė, o tapybos meno muziejaus saugyklos užlietos vandeniu.

Palikti Rygos pilyje remonto laikotarpiu kelių muziejų eksponatus buvusi didelė klaida, Latvijos radijui pareiškė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPGT) viršininkas Oskaras Abolinis.

Pasak jo, gesinant gaisrą pilyje iškilo problemų ir dėl VPGT techninės įrangos - malšinant ugnį sugedo vienas iš sovietinės gamybos siurblių, be to, gesinant gaisrą naudotis buvo galima tik vienomis automatinėmis kopėčiomis, nes kitos remontuojamos.

Gaisras taip pat parodė, kad Rygos senamiesčio vandens tiekimo sistema nepajėgi aprūpinti pakankamu kiekiu vandens malšinant tokį didelį gaisrą. Į klausimą, kodėl ugniagesiai ne iš karto ėmė pumpuoti vandenį iš Dauguvos, O. Abolinis atsakė, kad tam reikėjo laiko, o brangi buvo kiekviena sekundė.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras