2020 m. gegužės 29 d.

 

V. Landsbergis grėsmes gudriai nukelia iš Lietuvos vidaus į kitur, nekutendamas nei mūsų teisėsaugos, nei VSD, nei...

42
Paskelbta: 2013-09-04 13:40 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. iš asmeninio V. Landsbergio arch.
Nuotr. iš asmeninio V. Landsbergio arch.

Perpublikuojame Vytauto Landsbergio publikaciją pavadinimu „Sudirbti Lietuvą”, skelbtą asmeniniame profesoriaus tinklalapyje š. m. rugpjūčio mėnesį.

Rašau, kaip matau.

Didelė šalis kaimynė, kuri išdidžiai atmeta Europos geranoriškos kaimynystės politiką, išvirkščiai rūpinasi savo artimiausiais europiniais kaimynais. Tas rūpestis pasireiškia geismu ir veiksmu, kad nedėkingieji, bėgantys nuo „motinos“ globos, kluptų ir žlugtų.

Norėjot nepriklausomybės? Tai šekit, matykit, ką dabar turit. Gal pasiilgsit buvusio kolonijinio būvio.

Toks tat generalinis vaizdelis, o jame vieta ir mūsų tėvynei Lietuvai.

Kratėtės pavergtosios šalies tikrovės ir statuso. Dabar vergaujat sukčiams ir niekintojams. Šioje slinkty pažangos daug. Jai priešinasi Prezidentė, tačiau „partinę“ valdininkiją neša nešvari srovė. Partijų vadovams, kur partijos – ne gaujos, būtina aiškesnė linija.

Korupcinis kyšizmas, tai pergalingas pasaulinis posovietinio totalitarizmo ginklas (viskas perkama!), o ir Lietuvoje išugdyta paprotinė teisė. Korupcija ir kyšizmas – jau bemaž normalūs kaip gyvenimo būdas nepriklausomoje Lietuvoje. Jeigu tai totaliai įsigalės, neprisišauksime savo bėglių, o liksime ir būsime vėl pavergtoji tauta.

Chamizmas ir žeminimas (taip save išaukštinant) klesti kaip viešojo bendravimo kultūra. Nestebina, jei užsikrečia pusamžiai diplomatai. Jei į valdžią pastatytas piemuo į kiekvieną suaugusiųjų klausimą atšauna: Tu kvailys. O kur orumo nepraradusių sukilėlių sąjūdis? Sukilėlių, kaip tada, trokštančių kitokio gyvenimo? Tyla.

Taigi mus okupuoja ne tankais, o papročiais. Kol kas. Melas – norma. Vergystė sukčiams jau šviečia kaip santvarka. Talkina išmanioji teisė. Sukčius pakeitė vardą – sukčius nebekaltas. Kaltas prieš teismą buvo vardas, o ne pats sukčius. Sukčiui sukti – gebėjimas apsukti ir išsisukti. Po to ir visus įsukti.

Prisimintina kišenvagių moralė – jokio sukčiavimo! Tai būtų negarbinga. Bet nūnai Lietuvos Respublikoje sukčiauti negėda. Nei bankininkystėje, nei superkant rinkimus. Tik prezidentė, mat nesisteminė, dar peikia: Gėda!

Michailas Chodorkovskis, tapęs literatu, aprašė kalėjime sutikto vagies istoriją. Šiam tardytojai pasiūlę sandėrį: Prisipažink, kad išplėšei senutei rankinuką iš rankų, tai mums sumažės neišaiškintų nusikaltimų, o tau sutrumpinsim terminą, greit būsi laisvas. Kad aš būčiau toks, kuris atiminėja senučių rankinukus – niekada! Verčiau sodinkit, kiek norit.

Ir vagis iškyla aukščiau už milicijos tardytojus.

Bet dideli sukčiai valdžioje gali neblogai sutarti su dideliais vagimis. Visai netoli šviečia iškalbingos korupcijos kritikų bylos. M. Chodorkovskis, S. Magnitskis, A. Navalnas. Jei Lietuva norės likti truputį kitokia, teks ją bausti, ko nors pamėtėti.
Pažvelkim dar į priešpaskutinę Lietuvos aferą.

Europos pinigus – į besotę „darbiečių“ viršūnėlės ryklę! V. Uspaskichas jau seniai žadėjo paversti Lietuvą savo UABu. Dabar sulipdė įspūdingą UABą kaip siurblinę Europos pinigams siurbti. Du ministrai pasirašo uspaskinę tvarką užbėgdami už akių galbūt egzistuojančiai premjero valiai. Panašią derliaus programą vykdys trečiasis UABo ministras. Pakako dienos ar poros valandų, ir „Vsio zakonno!“ Nekomentuosim, kam ankstesniųjų vadovų priklausė toks požiūris. Žuvis pūva nuo galvos. Taip dabar numatyta žarstyti milijardinę Europos lėšų naudą monopolinio „darbo“ UABo rankomis. Kartu čia ir politinė nauda Maskvos konsultantams – bjauri Lietuvos kompromitacija pirmininkavimo ES metu. „Pirmininkė“ valstybė lupa Europos pinigus dar neregėto įžūlumo metodais! Jei Seimo dauguma – „darbo“ marionetės, tai sukčiai pasidarys įstatymą dar ir kompensacijai už pažeistą nekaltybę. O ką mąsto vargšai socialdemokratai, kuriuos koalicijos partneriai išbado turgaus aikštėje? Gal visiškas ištižimas, o gal brėkšo ir sutartas vėlesnis nuomilžis („otkatas“). Bet Lietuvos prestižui – juoda duobė.

                      Tu pamiršai, tėvyne mano,
                      meilę ir teisybę.
                      Todėl ir gauni atamanų
                      godžią vyresnybę.

O valstybės kompromitavimo pavyzdžių apskritai nepristigtume. Iškart po rinkimų naujasis neatsakingai vadovaujamas Seimas nusiuntė teisiamąjį dėl stambios korupcijos V. Uspaskichą atstovauti Lietuvai ne bet kur, o Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje. Gal atstovaus iš kalėjimo? Savo ruožtu per Eglės Kusaitės bylą norėta parodyti, kad Lietuva – tai prieš Rusiją kariaujančių teroristų kraštas.

Be to, tai šalis, kurioje neva nuožmiai persekiojamos tautinės ir seksualinės mažumos. Prezidentei D. Grybauskaitei pristatant Europos Parlamente mūsų šalies pirmininkavimą ES, „rusų“ persekiojimo pavyzdžiu pateikta V. Uspaskicho (ir kompanijos) byla. Vargšai keturi Lietuvos rusai ir visa rusiška partija, nūnai laukiantys apeliacinių svarstymų! Ten pat buvo mestas ir puspročio (taip atrodė) europarlamentaro iš Lenkijos kaltinimas, kodėl Lietuvoje draudžiama lenkų kalba ir piktybiškai uždarinėjamos lenkiškos mokyklos. Dalyvavau posėdyje, tai turėjau melagiui replikuoti, sykiu ir dėl „persekiojamo“ ruso. Gerai, kad pačios Lenkijos valdžia jau atrodo pradedanti susivokti, kas čia kokius žaidimus žaidžia. Geopolitinius pagal A. Duginą, be abejo. Užduotis Nr. 1 – supykdyti Lietuvą su Lenkija. Antai šlykštaus turinio transparantas Poznanės stadione per futbolo rungtynes – visai ne aistruolių tamsuolių darbas. Provokacija buvo išmaniai nutaikyta į lietuvišką dar baudžiavos laikų skriaudų kompleksą, kuris dabar turėjo sukilti keršto pykčiu prieš „lenkus“ kaip lenkų ponus. Bet neišdegė. Apgailestauja net tie varšuviečiai, kurie anksčiau kurstė.

Labai tikėtasi susirėmimų per gėjų paradą Vilniuje. Tačiau miesto gyventojai jį praktiškai ignoravo, galingų ginkluotųjų pajėgų neteko naudoti. Tradiciškai atidirbo ekranų herojus Petras Gražulis, ir tiek. Dar pasitampys su policija teismuose. R. Paksas ketino pabūti referi, vis dėlto Petras – jo partijos šviesus veidas Seime. Bet Lietuvos purvinimui tai pabodęs mizeris. Iš nevilties paleista Rusijos žvalgybininkų parengtoji korta – telefoniniai negudrių, kai kada ciniškų, Lietuvos diplomatų nuklausymai (įrašai). Turinys menkokas, bet perspėjimas ir šantažas rimtas. – Žinokit, jūsų visų klausomės. Galim dar išmesti stipresnių dalykų. O per konkretų pliuškio šantažą – ir į tradicinį verbavimą. Tad vis dėlto paleista ženklas, kokios bejėgės ir pažeidžiamos esą lietuvių tarnybos. Šį netiesioginį išpuolį ignoruoti nebūtų teisinga, reikia namų darbų.

Sužlugdyti europinę Rytų kaimynystės politiką – štai didysis, todėl nesunkiai įžvelgiamas, kaimyno ne kaimyno tikslas. Europa mat įžūliai kėsinasi į šventą būsimos „Eurazijos“ erdvę, klaidindama jos pokolonijines tautas, o dar tai nenaudėlei Lietuvai pirmininkaujant! Todėl nei ES, nei Lietuvos sėkmė jokiu būdu neleistina. Lietuvą būtina sudirbti visais aprašytais ir dar kitokiais būdais. O laikas ribotas – ligi lapkričio; tad būkim, braliukai, dar viskam pasiruošę. Ar turim dar kokį rusišką banką?

Pačioje „mūsų“ kadencijos pradžioje dvi Pietų Kaukazo valstybės žengtelėjo į ES pusę. Bet ar pasirašys Vilniuje sutartis? Tą galima ardyti. Kas atvažiuos iš Gruzijos ir kas ten dar įvyks ligi lapkričio?

Azerbaidžaną patogu spardyti į jo žaizdas – okupuotas žemes ir per milijoną išvarytų žmonių, – ir geriausia, kai spardoma Vilniuje. Mat krikščioniška. Ukraina, Moldova su nurėžtu gabalu – abi savaip pažeidžiamos ir su silpnybių trūkumais, tad visko matysime. Pirmiausia, kokį kaulą su spaustuvais numes Ukrainai prieš pat Vilnių, gal kad nebūtų prasmės nė čia važiuoti. Ir kokį sprendimą ji pati ras dėl buvusios premjerės. Juk jeigu šią Maskvoje apsuko, tai ten tūnotų dar antras kaltinamasis – Vladimiras, bent jau liudininkas Julijos byloje. Na, Kremlius ištrauks dar kortų, kad jokio sprendimo nebūtų. Suaktyvėjo kiršinimai ukrainiečių ir lenkų kiršinimai. Dėl agresyviųjų „Kresų“ lizde tūnančių enkavėdistų bent jau šis tas prašvito. Nenustebtume, jei tuo pačiu pašvinkusi ir Seinų krašto antilietuviškoji „falanga“. Šiaip jau Ukraina, spaudžiama dėl muitų sąjungos į rytus, gan gudriai ištempė laiką, ir dabar, tik žiūrėkit, sunerimo Baltarusija. Pirmoji įkišusi koją į spąstus jau protestuoja, pirmiausia jos smulkieji verslininkai. Esą, muitų sąjunga su Maskva, tai naujas niokojimas, žala be kažkokios žadėtos naudos Baltarusijai. Gyvenimas muša raktu (bjot kliučiom), nieko nepadarysi. Bet mušamieji, galų gale, mokosi. Stebėk, Lietuva, ir nors pati nesileisk manipuliuojama.

Antai net JAV, išdidi supervalstybė, pripažįsta savo iliuzinės vienšalio „persikrovimo“, tai yra, pataikavimo nedemokratinei Rusijai, politikos nesėkmę. Galėtų susivokti ir Lietuvą tartum valdantys keturių partijų Koalicinės tarybos nariai – pasišovę nacionalinės politikos perkrovikai. Susidomėję respublikos piliečiai gali pavartyti Konstituciją – bene atras joje tokią aukščiausios valdžios grandį kaip Koalicinė taryba, įsakinėjanti ministrams (pavyzdžiui, D. Pavalkiui). Jei neras, tai skaidriau apsišvies dar vienas nekonstitucinių žaidimų būdas.

Vytautas Landsbergis
2013-08-13Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Taip, šis tekstas prašyte prašosi rimtos analizės. Vienas dalykas, kad jis gana sklandžiai parašytas su kai kuriais gana įtaigiais ir vaizdingais oratoriniais ekskursais, o tikroji mintis potekstėje pakišta, man regis, – visai kita.

Kvailys nesupras, kur čia pagrindinė mintis
paslėpta. Perskaičius šį tekstą, galima labai daug ką pasakyti ir apie jo, ir apie konservatorių laikyseną, ir apie tikrai grėsmingą situaciją: tik grėsmes ponas V. Landsbergis gudriai nukelia iš Lietuvos vidaus į kitur, nekutendamas nei mūsų teisėsaugos, nei VSD, nei gerosios Sniego karalienės. Ką gi, šias oratorines Sąjūdžio lyderio gudrybes reikia pasistengti iškedenti iki pat siūlo galo...

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
42. Klausiama
(2013-09-11 09:45:18)
(88.119.21.95) Parašė:

"O kur orumo nepraradusių sukilėlių sąjūdis?" Galiu profesoriui atsakyti, jį sutrypė 240 policininkų Garliavoje, prokurorai, kėlę bylas savo nuomonę reiškusiems žmonėms, teisėjai, priėmę ir nepaaiškinę žmonėms nutartis, kurios prieštarauja ne tik logikai, bet ir įstatymams, politikai, atsitvėrę nuo žmonių ir sakantys, kad mes, juos išrinkusieji, esame kvaili ir tik jie gali viską suprasti ir įvertinti. Bet gal kvaili žmonės kvailai ir išrinko? Ir dar, Profesoriau, per visą šį laiką supratome, kad daug baisesnis priešas ne išorėje, o viduje. Prisimenate Atgimimo mitingus, ar dabar tokius galėtumėm surengti? Esu įsitikinusi, NE!41. Pikasas
(2013-09-10 16:08:49)
(193.219.52.108) Parašė:

127524Hjkl5y1mhK258 erc672589mj-2-gG198 FU9x8m5k2j1p3cs2400 U2us5eu3ru4lt2lv3by 7485.023.048.111hjm40. Joana
(2013-09-09 17:37:29)
(84.55.11.33) Parašė:

V. Landsbergis yra mįslė. Gal kas nors ir galėtų įminti šią mįslę, gal iš signatarų yra žmonių, kurie kai ką daugiau galėtų apie jį pasakyti, bet nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo jį gaubia paslapčių šydas. Kas žino, gal niekada ir nesužinosime tikros tiesos apie šį žmogų?39. Kas yra "pikasas"?
(2013-09-09 11:58:17)
(78.62.238.243) Parašė:

Viską logiškai apgalvojęs, padariau išvadą, kad "komentatorius" pikasas yra JAV sionistų įtakos agentas Lietuvoje ir konservatorių partijos narys, kaip pasakė razma. Jo komentarų neverta net skaityti, nes jie yra vienodi, neobjektyvūs, melagingi savo esme.38. manau
(2013-09-08 18:20:30)
(86.100.220.236) Parašė:

Matyt Europarlamente ir mokama po 28000 eurų atlyginimai ir dar didesni visokie priedai, kad Briuselio peniukšliai išduotų savo bendrapiliečių interesus ir tarnautų tarptautinei banksterių mafijai. Landsbergio rašliavos-tipinga sovietinio tipo propaganda, kuri ES(euro sadome) išplito iki visiškos beprotystės.37. "Savo ruožtu per Eglės Kusaitės bylą norėta parodyti, kad Lietuva – tai prieš Rusiją kariaujančių teroristų kraštas."
(2013-09-08 13:33:29)
(94.244.64.178) Parašė:

O kam bus keliamos bylos, kai prasidės veiksmai prieš rusų karinę bazę Sirijoje?36. Dėl eksperto komentaro
(2013-09-07 11:55:25)
(78.62.25.15) Parašė:

Nematau, kad profesorius nukelia problemas iš vidaus į išorę. Yra vidaus problemos ir yra iššorės problemos. Šaime straipsnyje rašoma apie išorines35. Kai iškeliaus amžinybėm
(2013-09-05 23:45:07)
(68.200.106.255) Parašė:

visokie marksistinio auklėjimo produktai kaip Lansbergis ir Pikasas, tai gyvenimas pradės pastebimai gerėti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras