2019 m. balandžio 20 d. 

V. Landsbergio mirtinas bučinys

14
Paskelbta: 2018-11-10 09:25 Autorius: Rolandas Paksas

Neseniai nušurmuliavusi konservatorių „demokratijos šventė“ buvo gera proga mąstančiai visuomenės daliai dar kartą įsitikinti, kokia prasta yra demokratijos būklė Lietuvoje.

Demokratiją norime matyti, visų pirma, kaip veikiančią valstybės valdymo formą, kurioje turi teisę dalyvauti visi piliečiai, o ne išblukusią iškabą, kuri lieka kaboti ant ištuštėjusių tautos namų fasado.

Demokratija reiškia, jog piliečiai turi teisę dalyvauti valstybės valdyme tiesiogiai arba per savo išrinktus atstovus, tačiau dažnai ši teisė prisimenama tik politologų pasisakymuose.

Beveik trečdalis lietuvių, kurie jau yra emigracijoje, šios teisės nebepuoselėja. Teiginys Konstitucijoje, jog „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“ skamba tarsi reliktas iš tolimos praeities.

Šiandien visuomenė tarsi stumiama tolyn nuo pamatinių demokratijos principų suvokimo ne be vis labiau degraduojančio „politikos elito“ pastangų. (Šia prasme, „politikos elitas“ yra nebūtinai įsitvirtinęs veikiančioje Vyriausybėje ar parlamentinėje daugumoje.)

Realiame politiniame vyksme šių principų su žiburiu nerasi. Čia veikia savotiškas demokratijos mutantas - „dozuojamoji demokratija“, kurioje leidžiama reikštis tik atskiriems personažams, padedantiems užtikrinti absoliutų valstybės aparato ir privilegijuotų valdančiųjų grupių sukurtos valdymo sistemos viešpatavimą.

Išlikimo būsenos stabilumas ir tęstinumo užtikrinimas - svarbiausias valdžios aparato rūpestis, nes laisvi rinkimai - savivaldos, parlamento ar prezidento - yra potencialiai pavojingi. Oligarchija ir jos interesus aptarnaujanti žiniasklaida turi itin kruopščiai prižiūrėti ir kontroliuoti visus su tuo susijusius procesus.

Rinkimų priežiūrai yra pašauktos ir pagal lojalumo kriterijus sudarytos valstybės institucijos: Vyriausioji rinkimų komisija, kuri yra tik tariamai nepolitizuota, visuomeninis transliuotojas, kuris neva laiduoja visuomenės „teisę žinoti tiesą“ bei specialiai sukonstruota teisės aktų sistema ir kiti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės mechanizmai.

Lietuvos politikos įvairovė yra absoliučiai nustekenta, o žmonės įvairiausiais būdais kvailinami per žiniasklaidos priemones, diegiant mintį, jog šiame lauke nebegali iškilti nieko naujo ir originalaus. Be to, visuomenė reguliariai yra bandoma profilaktiškai „paskiepyti“ nuo tariamo nacionalizmo ir populizmo epidemijos grėsmės.

Pavargę sisteminės politikos veikėjai „neša sunkų jungą“ tam, kad spontaniškai atgiję visuomenės demokratiniai instinktai netikėtai neiškeltų naujų lyderių, idėjų bei valstybės raidos strategijų ir nenušluotų į istorijos sąvartyną susireikšminusio dabartinio elito „nuopelnų“.

Net „patriarchas“ turi akylai stebėti šį „politikos procesą“ ir stengtis, kad partijos paveldėtojo regalijos būtų perduotos iš rankų į rankas, kad neatsitiktų taip, jog kažkam kiltų pagunda praskleisti „valdymo“ užkulisius ir miniai sušukti, jog „karalius visą laiką buvo nuogas“.

Lietuvoje lyg pamėklė vis labiau ima dominuoti konservatorių partijos viršūnių „išprievartauta demokratija“, kurioje slepiasi užvaldytų arba užvaldomų pagrindinių valstybės institucijų mechanizmai, kaupiasi manipuliacijos finansais ir teisėsaugos struktūrų galia, neteisėtas disponavimas įvairių registrų informacija, daroma įtaka žiniasklaidos priemonėms.

Ši „demokratija“ yra orientuojama taip, kad per rinkimus prie „balsavimo urnų“ negalėtų įvykti nenumatyti ir šiai politinei grupuotei nepalankūs dalykai.

Dėl šios priežasties kasdienė „politika“ yra persotinta įvairiomis manipuliacijomis viešojoje erdvėje, kurių tikslas nukreipti visuomenės dėmesį į šalutinius ir mažareikšmius dalykus, profanuoti socialinius ir ekonominius klausimus, eskaluoti ir provokuoti grėsmes nacionaliniam saugumui.

Šioje plotmėje ypač ryškiai matomi kovos su korupcija ir neteisėtu praturtėjimu elementai, kurie iš tiesų dažnai pasireiškia tik atskirų politikų pasisakymuose, o iš tiesų turi kompensuoti visuomenės interesą ištirti tikras politines ir finansines aferas, kurioms buvo diriguojama iš valdžios kabinetų.

Žiniasklaidos alkis skandalingoms istorijoms ilgiems metams yra patenkintas vadinamaisiais „rezonansiniais politinės korupcijos tyrimais“ ir „amžiaus bylomis“, kurių medžiaga pirmiau pasiekia socialines medijas nei teismų kanceliarijas.

O tikrosios praėjusio šimtmečio pabaigos ir šio amžiaus politinės aferos, kurios buvo įvykdytos brutalaus politinio prastūmimo būdu visuomenės akyse, pavyzdžiui: valstybės įmonių turto abejotina privatizacija, sklypų dalybos, „Mažeikių naftos“ strateginės investicijos, Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, suskystintųjų gamtinių dujų terminalo epopėja, bankų likvidacija ir dar daug kitų „akcijų“, kurių visų nėra prasmės minėti, lieka tik retorinių pasvarstymų lygyje. Laikas ir senatis čia visagaliai...

Valstybės antikorupcinė politika tėra tik figos lapelis pridengti įtakingų valdančiųjų grupuočių įtakai ir teisėsaugos institucijų surinktos informacijos panaudojimui politiniams tikslams.

Visuomenę bandoma įbauginti nuolatine grėsme iš Rusijos ir „nuraminti“ trijų karinių miestelių statybomis iš žmonių „suaukotų“ asignavimų krašto apsaugai.

Ši eskaluojama karinės grėsmės baimė suponuoja galimybę visuomenei besąlygiškai susitaikyti su valdžios saugumo priemonių politika, biudžeto išlaidų didinimu karinėms reikmėms ir pilietinių teisių suvaržymu.

Konservatorių „demokratijos šventės“ preliudija, lyg puota maro metu, buvo persmelkta priešų paieška ir žmonių supriešinimu. Niekas, šiukštu, negali pretenduoti dalyvauti Respublikos Prezidento rinkimuose, jeigu jo kandidatūra kaip nors galėtų kelti abejonių dabartinės prezidentinės linijos architektams.

Maža to, jog žiniasklaidos priemonių pagalba pirminių rinkimų iškėlimas į nacionalinį lygmenį buvo akivaizdus demokratinių rinkimų tvarkos ir skaidrumo principų nepaisymas, tai buvo apgailėtinas plagiatas, „pasiskolintas“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų politinės sistemos, kuri gerokai skiriasi nuo mūsiškės, nė vienas rinkimų „prievaizdas“ ar politologas nedrįso nė amtelėti.

Jungtinėse Amerikos Valstijose beveik visą jų egzistavimo laikotarpį veikia dvipartinė sistema, kurioje visų lygių renkamiems pareigūnams išrinkti rengiami pirminiai rinkimai atskirose valstijose, išrenkami visuotinių rinkimų kandidatai. O Lietuvoje veikia europinė daugiapartinė sistema, kurioje galioja kitokios taisyklės. Visiems galbūt ir galioja, tačiau ne konservatorių vedliams...

Pirmąja šio keisto spektaklio auka tapo Vygaudas Ušackas, viešumoje didmeistriškai padarytas Kremliaus agentu. Konservatorių partijos narys, buvęs užsienio reikalų ministras, profesionalus diplomatas - Lietuvos ambasadorius Vašingtone, Europos Sąjungos atstovas Rusijoje, patyręs užsienio politikos žinovas, žmogus, žadėjęs grąžinti Lietuvai viltį, jau iš anksto buvo pašalintas iš rinkimų starto.

Mirtinas V.Landsbergio bučinys buvo skirtas ir kitai pretendentei į Respublikos Prezidento postą - Ingridai Šimonytei, kurios politinis likimas šiuo „palaikymu“ taip pat buvo nulemtas dar tą patį sekmadienio vakarą...

Būsimieji Respublikos Prezidento rinkimai, iki kurių dar yra likę pusė metų, jau dabar konservatorių partijos yra paversti tikru politikos farsu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
14. Zanavykas
(2018-11-16 16:31:32)
(5.20.52.103) Parašė:

Jau tų superpatriotų susitikimas su mognolija parodė, kas yra kas Lietuvoje!13. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-11-14 15:16:06)
(98.213.209.6) Parašė:

Ar teisingai suprantu, kad R.Paksas, kai gauna klausimą... tai tyli, tyli, tyli.... Taip ir ES parlemente tyli... Tai kokia organizacija yra R.Paksui užčiaupusi burną?12. stasys
(2018-11-11 20:26:55)
(90.140.239.226) Parašė:

Čia toks kaip kartelis jaučiamas tekste ? Būtu tikras Lietuvos patriotas imtu ir savus prorusiškus klapčiukus paremtu ..Zigmas jau grasinasi kurti savo politinį ‚omletą‘ kurio sudėties atskleisti šiukštu nenori .Visa tai turi tik viena bendra bruožą ,..pasakos ant kuriu neauga faktai ..Todėl pasislinksiu arčiau to ka rašo R.Paksas . cit“ Neseniai nušurmuliavusi konservatorių „demokratijos šventė“ buvo gera proga mąstančiai visuomenės daliai dar kartą įsitikinti, kokia prasta yra demokratijos būklė Lietuvoje.“ Jei išsirinkti sau kandidatą į Prezidentus viešu balsavimu yra ne demokratijos požymis ..tada belieka ta daryti paskiriant ji ..visomis senosiomis LKP tradicijomis pasiremiant . Gal R.Paksas primiršo Briuselio koridorius šlifuodamas kad demokratijos balsą formuoja daugumos išsakyta nuomonė. Sekanti Cit.“ Beveik trečdalis lietuvių, kurie jau yra emigracijoje, šios teisės nebepuoselėja. Teiginys Konstitucijoje, jog „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“ skamba tarsi reliktas iš tolimos praeities.“ .. Na jei dažniau autorius lankytu Lietuva žinotu kad ta teise naudojasi kur kas mažiau nei trečdalis , rinkimuose įprastai dalyvauja čiut pusė ta teise turinčiu .Sekanti Cit.“ Pavargę sisteminės politikos veikėjai „neša sunkų jungą“ tam, kad spontaniškai atgiję visuomenės demokratiniai instinktai netikėtai neiškeltų naujų lyderių, idėjų bei valstybės raidos strategijų ir nenušluotų į istorijos sąvartyną susireikšminusio dabartinio elito „nuopelnų“.“ Čia geras ..ar R.Paksas matė skaičiavo kiek ir ko yra prikurta marginalinio vienos dienos formato .? Dabar madinga susikurti sau naujo formato vis. judėjimą sena nukanalizavus. Jei Registru centras imtu už tai rimtus pinigus .. vargiai taip plistų tas vajus.. gal tada žmonės taptų nuosaikesni ne tik partijoms , bet ir ju idėjoms ? Šitas geras .Cit.“ Lietuvoje lyg pamėklė vis labiau ima dominuoti konservatorių partijos viršūnių „išprievartauta demokratija“, kurioje slepiasi užvaldytų arba užvaldomų pagrindinių valstybės institucijų mechanizmai, kaupiasi manipuliacijos finansais ir teisėsaugos struktūrų galia, neteisėtas disponavimas įvairių registrų informacija, daroma įtaka žiniasklaidos priemonėms.“ . Čia trūksta faktu kurie gultu ant žemės ir jau nepavyktu ju nupusti kaip pelenus .? Sekanti Cit.“ Ši „demokratija“ yra orientuojama taip, kad per rinkimus prie „balsavimo urnų“ negalėtų įvykti nenumatyti ir šiai politinei grupuotei nepalankūs dalykai. Dėl šios priežasties kasdienė „politika“ yra persotinta įvairiomis manipuliacijomis viešojoje erdvėje, kurių tikslas nukreipti visuomenės dėmesį į šalutinius ir mažareikšmius dalykus, profanuoti socialinius ir ekonominius klausimus, eskaluoti ir provokuoti grėsmes nacionaliniam saugumui.“ Vargiai toks žmogus galėtu būti Lietuvos Prezidentu ..tam yra tik viena sąlyga su Putino tankais , bet čia ši karta aš juokauju.. Na galima ir toliau taip tęsti bet str. pilnas tokio pobūdžio pasitapšnojimu ne per petį .:))11. velesas>10. a tai
(2018-11-11 19:38:33)
(86.38.202.95) Parašė:

Nebuvo Jis tuo "labai padėjusiuoju". Žmogau baltas, bent įsivaizduojate nors kiek, kokias pretenzijas reiškiate (reikėjo, turėjo etc.). Manau, ne.10. a tai
(2018-11-11 19:31:26)
(194.118.16.227) Parašė:

taigi buvo vienas is tu kurie deduliai padejo apsizergti Lietuvos sosta ! Matai kokios asaros kaip viskas blogai ! Ner ko dabar verkslenti, kokia ta dedules demokrtija, ir kaip jis jus visus durnelius ir visa Lietuva isdulkino , reikejo tada (90) ji i vieta pastatyti ir neleisti prie valdzios !9. Darijus
(2018-11-11 18:29:09)
(212.233.61.87) Parašė:

O kada lakūnas papasakos, kaip buvo Dėdulės pabėgimo pilotu?8. marta
(2018-11-11 00:51:05)
(78.58.110.126) Parašė:

Paksas svariausias politikas, daug netekta ji zeminant. Adamkus, Brazauskas po 400 pilietybiu suteike visi zinom kam.Mazeikiu nafta, kalejimai...Norfos istorija isgalvota.7. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2018-11-10 18:06:18)
(83.189.18.195) Parašė:

(papildyta) Landsbergis Vytautas, Paksas Rolandas - Lietuvos priešai, pakeitę žemės 47 straipsnį be Tautos valios. Vienintelė paguoda, kad 7 gaujų suėjimai (Seimai) yra antikonstuciniai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Apklausa
Vykdoma nuo: 2019-04-18 Vykdoma iki: 2019-04-25 Kuris kandidatas yra mažiausia blogybė valstybei, jei būtų išrinktas LR Prezidentu?
Vytenis Povilas Andriukaitis
Arvydas Juozaitis
Valentinas Mazuronis
Gitanas Nausėda
Mindaugas Puidokas
Naglis Puteikis
Saulius Skvernelis
Ingrida Šimonytė
Valdemaras Tomaševskis
Kitos apklausos