2019 m. rugsėjo 19 d.

 

Visuomenė kviečiama prisiminti išskirtinius karių ir piliečių poelgius

2
Paskelbta: 2016-10-17 14:19 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenė kviečia visuomenines organizacijas, kultūros, savivaldos ir kitas įstaigas, dalyvaujančias bendruose su kariuomene projektuose, taip pat pavienius civilius asmenis teikti kandidatus „Lietuvos karžygio“ nominacijai.

„Šis, prieš devynerius metus įsteigtas, apdovanojimas tapo gražia kariuomenės tradicija pagerbti žmones, išsiskiriančius savo dvasinėmis ir moralinėmis nuostatomis, savo gyvenimu ar tam tikrais poelgiais, demonstruojančiais išskirtinę – karžygio dvasią. Labai tikiuosi, kad ir šiais metais visuomenė atsilieps į mūsų kvietimą ir konkurso komisijai pateiks daug kilnių ir gražių istorijų“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Pasak vado, šis konkursas liudija, kad Lietuvos kariuomenėje nestinga karių, kurie ne tik žino kariuomenės vertybes, bet ir jomis gyvena.

Šio renginio tikslas – pagerbti šaliai tarnaujančius žmones, kuriems turime už ką padėkoti, taip pat apdovanoti už jų kilnius darbus, begalinį pasiaukojimą, keičiantį mūsų gyvenimą, ir drąsą.

Pateiktas nominantų istorijas vertins komisija, kuri atsižvelgs į nesavanaudiškumo ir valios išraišką, ryžto ir pasiaukojimo kriterijus.

Konkurse, kuris jau tapo gražia tradicija, gali dalyvauti krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių kariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, taip pat jų šeimų nariai ar kiti asmenys, prisidedantys prie šalies gynybos stiprinimo, kurie savo poelgiais rodo deramą pavyzdį visuomenei.

Pagrindiniam „Lietuvos karžygio“ nominantui įteikiama iš bronzos išlieta 30 cm aukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlė. Ją pagal istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus, sukūrė skulptorius Romas Kvintas.

Planuojama, kad metų „Lietuvos karžygio“ nominantai bus pagerbti šių metų lapkričio 25 dieną.

Kviečiame istorijų aprašymus siųsti iki šių metų spalio 28 dienos el. paštu laimis.bratikas@mil.lt, faksu (8 5) 278 5032 arba laišku (adresu Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius, Šv. Ignoto g. 8, LT-01120 Vilnius), telefonas pasiteirauti – (8 5) 278 5055.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. trumpai
(2016-10-17 15:58:31)
(78.61.53.31) Parašė:

Aišku gražus poelgis ir reikalingas bet kodėl tik dėmesys visuomenei o saviems buvusiems dėmesys nors per šventes nereikalingas.1. Darijus
(2016-10-17 15:36:25)
(212.233.63.220) Parašė:

Pirmą vietą turi gauti Obama, kaip lietuvių tautos interesų gynėjas visame pasaulyje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras