2020 m. birželio 2 d.

 

Viršuliškių „architektūrinė kalva“: apie satelitinį Vilniaus centrą

1
Paskelbta: 2013-08-21 10:48 Autorius: pilotas.lt
Vizualizacija iš „YIT Kausta“
Vizualizacija iš „YIT Kausta“

Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“ užsimojo pakeisti sostinės mikrorajono Viršuliškių veidą. Tarp Spaudos rūmų ir Pilaitės ji ketina įgyvendinti didžiulio prekybos centro, 21 aukšto biurų pastato ir kelių mažaaukščių gyvenamųjų namų komplekso projektą. Teigiama, kad tai bus antras tokio masto kontrastingas pastatų arealas Vilniuje po dešiniajame Neries krante įsikūrusios „architektūrinės kalvos“.

Kaip skelbiama AB „YIT Kausta“ pranešime, leidimas 3,5 ha teritorijoje vykdyti statybas gautas prieš 6 metus, tačiau planus tuomet pristabdė prasidėjęs ekonominis sunkmetis. Šiais metais imta iš naujo įgyvendinti viziją sukurti naują pusketvirto hektaro ploto vietinį miesto centrą Viršuliškėse.

Anot „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus K. Vanago, iš pradžių buvo numatyta statyti gyvenamuosius namus ir biurų patalpas, tačiau naujas detalusis planas leido išplėsti sklypo paskirtį ir įkomponuoti prekybos centrą.

Pagal sumanymą projekto išskirtiniu akcentu turėtų tapti jau kitąmet iškilsiantis 21 aukšto daugiau nei 81 metro aukščio ir 10 000 m² ploto biurų pastatas „Grand Office“. Čia taip pat numatytas naujas prekybos tinklo „Prisma“ centras su didele požemine automobilių aikštele ir gyvenamieji daugiabučiai „Solo city“, kurių pirmasis jau pastatytas ir pripažintas tinkamu naudoti.

Projekto autoriai architektai G. Čaikauskas ir M. Šejnickis šį kompleksą vadina pionieriumi – esą daugiaaukščiai pastatai, priešingai nei iki šiol, dygs nedarkydami miesto peizažo. „Tai naujas žingsnis į satelitinį, antrąjį Vilniaus centrą, kur atitinkamai pagal urbanistinį miesto kraštovaizdį aukštybinė statyba įmanoma maksimaliai priartėjant prie centro. Būtent vietovės kraštovaizdis ir leidžia pakelti aukštybinius pastatus nesudarkant senamiesčio panoramų, miesto silueto ir išlaikant santykį su žaliuoju miesto kalvų žiedu. Tai yra priešinga ankstesniam blaškymuisi, kai mieste dėl komercinių interesų buvo „primėtyta“ aukštybinių pastatų, neatsižvelgus į išorinį miesto pobūdį“, – tvirtina architektai.

Parengta pagal AB „YIT Kausta“ informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. iliustracija
(2013-08-21 13:03:31)
(85.206.22.243) Parašė:

Gal ,,Ekspertai" pakomentuos kokiu būdu AB,,YITKausta" nufotografavo pastatatą, kuris dar nepastatytas? Kad ateityje,,nesudelfėti ir t.t." galima būtų aiškiai įvardinti, kas tai yra ,,skraidančių ateityje statybos rangovų-fotkintojų" sunkiomis sąlygomis atlikta (nuotr.):) ar architektūrinė vizualizacija, žinoma, neužmirštant įvardinti vizualizaciją sukūrusio autoriaus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras