2019 m. gegužės 27 d.

 

Violetinė vieta – Lietuva – už savo neteisėtus veiksmus turės sumokėti pinigus Abu Zubaidai

75
Paskelbta: 2018-05-31 20:00 Autorius: ekspertai.euGegužės 31 d. Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjai Linosas-Aleksandras Sicilianas (Graikija), Kristina Pardalos (San Marinas), Robertas Spano (Islandija), Alešas Pejchalas (Čekija), Egidijus Kūris (Lietuva), Mirjana Lazarova Trajkovska (Makedonija), Polas Mahounis (Jungtinė Karalystė) paskelbė sprendimą byloje Abu Zubaida (Abu Zubaydah) prieš Lietuvą (su dokumentu galima susipažinti ČIA).

Teismas pripažino, kad trečias ar ketvirtas pagal svarbą žmogus organizacijoje Al Qaeda, CŽV sprendimu nuo 2005 m. vasario 17 ar 18 d. iki 2006 m. kovo 25 d. buvo neteisėtai įkalintas ir kankintas Lietuvoje.

Pareiškėjas teismo posėdyje nedalyvavo, sprendimas grindžiamas Saudo Arabijoje gimusio Abu Zubaidos, šiuo metu įkalinto Guantanamo kalėjime, parodymais ir JAV pateikta medžiaga.

Lietuvos valdžia pripažinta kalta, nes Lietuvos jurisdikcijoje buvo pažeistos šio asmens teisės. Pripažinta, kad Lietuvos valdžia apie tai žinojo.

EŽTT Abu Zubaidos naudai priteisė iš Lietuvos 100 tūkstančių eurų neturtinės žalos ir 30 tūkstančių eurų bylinėjimosi išlaidų atlyginimo, kuriuos teks solidariai sumokėti visiems Lietuvos mokesčių mokėtojams.

Prieš kelerius metus Lietuva pasaulyje pagarsėjo kaip „violetinė vieta“ (taip vadinami vieni slapčiausių CŽV kalėjimų, - ekspertai.eu past.), už savo darbelius nenorinti prisiimti jokios atsakomybės.

EŽTT taip pat paskelbė sprendimą ir dėl kito CŽV kalinio, Al Naširio (Al Nashiri), byloje prieš Rumuniją. Pripažinta, kad Rumunija panašiomis aplinkybėmis kaip ir Lietuva pažeidė šio kalinio teises.

PAPILDYTA

Pasak Lietuvos teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, mūsų valstybė svarstys, ar skųsti EŽTT sprendimą dėl CŽV kalėjimo.

„Lietuva turi galimybę skųsti EŽTT sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Lietuvoje veikė slaptas CŽV kalėjimas“, - pasakė E. Jankevičius.

Pasak jo, „sprendimas yra, jis yra labai plačios apimties, 300 lapų“.

„Mes tikrai svarstysime ir analizuosime situaciją, labai išsamiai susipažinsime. <...> Bet kol kas sprendimo nesame priėmę“, – naujienų agentūrai BNS pranešė E. Jankevičius, primindamas, kad šiam darbui atlikti Lietuva turi tris mėnesius.

Susiję:

Perpuvusio valstybės plausto šeimininkams reikia būtent tokio, o ne kitokio Teisingumo ministro   

EŽTT nustatė: Lietuvoje ir Rumunijoje iš tikrųjų buvo CŽV kalėjimai   

Violetinė pasaulio skylė Lietuva negrįžtamai susiurbė CŽV milijonus   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
75. zinoma
(2018-06-12 10:34:05)
(78.58.24.230) Parašė:

Ydomu kaip teroristu ziauri gauja prekyba Zmonemis vadinasi , slapti ar ne slapti , kurie iki sios dienos taiko pavojinga teroristine prievarta uzgrobtiems silpnesniems Jaunuoliams , Jaunuolius vercia per prievarta narkomanais , savizudziais ,gejais , keicia ziauriu budu Jaunuoliu prigimti .? Ydomu kaip vadinasi teroristai narkodileriai , suteneriai , teroistai prekyba Zmonemis ir kur ju tie uzduociu nurodymu pogrindziai , kurie veikia iki dabar .? Siaucia nebaudziama teroristine gauija , vergija , kur is silpnesniu Jaunuoliu atima absoliuci9ai viska , gyvenamus bustus , pinigus , verslus , pasikesina terioristai su juodosiomis technologijomis net i jausmus i siela i Jaunuoliu prigimti . Kur teroristai mokinami ziauraus kankinimo meno , kad siaucia toks ziaurus terorizmas ?. Su nebaudziamu nusikalstamumu reikia kovoti griesciau , kad Jaunimaui gyventi butu saugu , kad isnaudotos aukos nebutu verciami nusikalteliais , o banditai aukomis . Gero darbo ginant grazu Jaunima .74. Ate-ivis
(2018-06-07 10:32:05)
(82.145.220.243) Parašė:

Galvoju,kad šie kalėjimai egzistavo ir dabar,pataikaujant uzjūrio politikams ekstradicija lieka dviejų valstybės vadovų sąžininjumo klausymas73. 64am
(2018-06-03 12:22:08)
(85.206.222.75) Parašė:

berasti,vazinetojau po lietuva-pirma ismok rasyti-zodis RYZTASI va sitaip rasosi,o ne ristasi.....72. geras patarimas
(2018-06-03 12:21:32)
(88.118.190.232) Parašė:

Taigi JAV kongresas atliko tyrima del tu kalejimu. Si medziaga buvo spausdinta musu ziniasklaidoje . Ten nurodyta kiek ir kam buvo sumoketa uz kalejimo atsiradima Lietuvoje. Pavardes uztusuotos, bet gi musu draugai galetu pakuzdeti prezidentei kas tuos milijonus gavo. Tie kas gavo beabejo turetu ir apmoketi priteista suma.71. Vytas
(2018-06-03 12:01:51)
(62.80.225.75) Parašė:

O ką ten besvarstyti, juk prezidentė aiškiai pasakė: MOKĖSIME. Ir taškas. Visi. Ne tie, kurie pažeidinėdami Lietuvos įstatymus leido amerikonams kalėjimą įkurti ar amerikonai, įkūrę tokį kalėjimą ir kankinę. Mokėsime mes visi, nes taip nusprendė prezidentė. Ir prisidėjo prie to E.Kuris, jam dvasios pranešė, kad kalėjimas buvo. O kas atsakys į klausimą, kodėl prezidentė tokia nuolaidi ir drausminga ir nereikalauja iš amerikonų padengti tas išlaidas? Juk JAV - Lietuvos draugas. O gal "draugas"?70. Cenzūra
(2018-06-02 17:21:51)
(185.26.180.217) Parašė:

Jankiai lauk, kartu su kyšių gavėjais,bloga pavyzdį parodėt apie humaniškumą.69. Ewa
(2018-06-02 15:58:48)
(90.131.42.23) Parašė:

papildant 27,LT sumoka Bauda(minfinas)po to per prokuratūrą atgrežtine tvarka iš 3 egzekutoriu išireikalauja po 43000€,pagal teisės aktus direktoriai ne prie ko.Akį išdūrė, šakės sadistai, nu čto ačkarik spskaj štany!68. Sąmoninga
(2018-06-02 14:02:57)
(90.143.66.187) Parašė:

Skiriama 64-am komentarui. Gerb. p. Stasy.Jūsų, mano komentaras- neliečia. Šis komentaras -skirtas kitam žmogui.Tad, Jūsų patarimai manęs nedomina. Jūs, matote, Lietuvos paprastų žmonių gyvenimus per rožinius akinius. Rašote, kad daug važinėjate po Lietuvą, matote ją gražėjančią, atsinaujančią.Lietuva -graži šalis. Bet ne su grožiu išgyvena Lietuvos žmonės! Žmonės, turi gauti padorias algas, padorias pensijas, kad kaip ir Jūs, "važinėtumėte" po Lietuvą ir ja "grožėtumėtės"... Man atrodo, kad Jūs nesuprantate, kaip gyvena paprastas žmogus- Lietuvoje. Jei Jūs, gautumėte mažutę algą,ar mažutę pensiją, kaip tada Jūs, važinėtumėte po Lietuvą, ir ja grožėtumėtės? Ir dar: kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą, taip kaip sugeba. Savo komentaruose žmogus pasako tik savo asmeninę nuomonę. Mokyti, kaip gyventi, ir ką rašyti- kiekvieno žmogaus reikalas. Protingą žmogų visada malonu išgirsti ir išklausyti.Bet kai skiri komentarą nurodytam žmogui,tada nereikia mokyti ką jam rašyti, nes tai JŪsų savęs negerbimas...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras