2024 m. balandžio 19 d.

 

Vilniuje vyks Europos etninių religijų ir tradicijų konferencija

4
Paskelbta: 2014-07-02 06:44 Autorius: Inija Trinkūnienė
Pasaulio religijų konferencija Nagpure, Indijoje 2009 m. Nuotr. Alkas.lt
Pasaulio religijų konferencija Nagpure, Indijoje 2009 m. Nuotr. Alkas.lt

Liepos 8-9 dienomis  Vilniuje vyks Europos etninių religijų ir tradicijų konferencija  „Motina žeme, sujunki mus”.  Šio renginio tikslas – didinti ekologinį sąmoningumą, remiantis vietinėmis  ryšio su žeme tradicijomis.

Europos etninių religijų kongresas kartu  su  Senovės baltų religine bendrija Romuva siekdami  stiprinti Europos tautų solidarumą ir tarpreliginį dialogą Europos etninėms religijoms ir tradicijoms skirtas konferencijas įvairiose Europos valstybėse rengia kasmet nuo 1998 metų.

Į šių metų konferenciją atvyksta etninių religijų atstovai ir mokslininkai tyrinėjantys prigimtines religijas iš  20 šalių – daugiausia iš Europos, bet laukiama svečių ir iš JAV bei iš Indijos.

Liepos 8 d. etninių religijų atstovai tarpusavyje patirtimi dalinsis Vilniaus Verkių rūmuose vykstančioje uždaroje konferencijos sesijoje. Vakare, 18 val. prie Verkių aukuro konferencijos atidarymo proga įvyks dievų ir protėvių pagerbimo apeigos.

Liepos 9 d. 11 val. konferencija dirbs Lietuvos Seimo konstitucijos salėje. Siekdami sudominti  plačią auditoriją konferencijos rengėjai ir dalyviai  surengs spaudos konferenciją.  Spaudos konferencija vyks Seimo spaudos konferencijų salėje nuo  10 val.

Europos etninių religijų kongresą, kuris anksčiau vadinosi Pasaulio etninių religijų kongresas (World Congres of Ethnic Religion – WCER) 1998 metais Vilniuje įkūrė Lietuvos Romuva, vadovaujama Jono Trinkūno.  Romuviai  pirmieji Europoje ėmėsi iniciatyvos telkti prigimtinių tikėjimų atstovus  ir pradėjo rengti  kasmetines konferencijas.  Lietuvoje vyko penkios pirmosios  etninėms religijoms skirtos tarptautinės konferencijos. Pirmojoje  1998 metais Vilniuje vykusioje konferencijoje dalyvavo 30 dalyvių  iš 18 šalių. Po to iniciatyvos ėmėsi ir kitų šalių prigimtinių religijų organizacijos ir konferencijos  buvo surengtos  Latvijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Belgijoje, Danijoje  bei  kitose šalyse.

„Lietuviai krikščionybę priėmė paskutiniai Europoje.  Būtent mes, lietuviai,  geriausiai išlaikėme giliausius savo protėvių prigimtinės religijos šaltinius –  tautosaką, liaudies dainas, mitus  –  tą nepertraukiamą tradiciją, kuri stiprina mus, įkvepia  gyventi , kurti ir tęsti protėvių pradėtąjį  kelią. Esame pasiruošę savo patirtimi  pasidalinti su kitomis Europos tautomis. Konferencijos dalyviai svarstys ir priims deklaraciją, kurioje bus įvardinta etninių tradicijų ir jų nešamų vertybių – pagarbos žemei – darnos su gamta ir gyvybės išsaugojimo Žemėje svarba šiuolaikiniam žmogui. Prigimtinė pasaulėžiūra užtikrina visų Europos žmonių taikų ir darnų sambūvį, nepriklausomai nuo jų politinių ir religinių įsitikinimų, nuo socialinės padėties ar išsilavinimo“ – sako viena iš konferencijos rengėjų, Lietuvos Romuvos vaidilė Inija Trinkūnienė.

Kviečiame registruotis į konferenciją el. paštu: [email protected] iki liepos 5 dienos. Pasiteirauti tel. 867674057, [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Palmaičiui
(2014-07-03 14:12:31)
(78.61.141.75) Parašė:

deklaracijoje bus įvardinta etninių tradicijų: pagarbos Žemei, darnos su Gamta, Gyvybės išsaugojimo SVARBA. PRIGIMTINĖ pasaulėžiūra siekia taikaus ir darnaus žmonių sambūvio, nepriklausomai nuo religijos, socialinės padėties, išsilavinimo. Religija - ne pasaulėžiūra.



3. Letas Palmaitis dėl "pranešimo pasauliui" 1
(2014-07-02 14:34:28)
(78.62.221.179) Parašė:

Ponas Raigerdas pavėlavo bent keleriaias metais ir neturi kantrybės skaityti įdėmiai ir iki galo: Europos etninių religijų kongresas įkurtas Jono Trinkūno dar 1998 metais - tada ir "pagaliau pranešta pasauliui". Panašu, kad laikas nuo laiko sutrinkantis automatas kalba gatavomis konstrukcijomis. Beje, tautinei religijai reikia ne vien folkloro bei ekologijos, bet ir kiekvienam praktikuojančiam gerai žinomų baltiškų dievaičių, kuriais būtų konkrečiai tikima ir kuriems, kiekvienam konkrečiai, ta ar kita proga, jau neminint kalendorinių, būtų nuolatos ir net privalomai aukojamos atnašos. Kol to nėra, galima kalbėti tik apie antikrikščioniškus ateistų žaidimus.



2. tai
(2014-07-02 13:29:32)
(78.62.16.79) Parašė:

ne pirma tokia konferencija,jos vyko kitose šalyse.Gerbiami Trinkūnai jau nutiesė aiškų kelią ir suteikė galimybę būti,jaustis ir gyventi baltiškoje aplinkoje.Tik reikia noro.Reikia puoselėti,tvirtinti savo pasaulėžiūrą,tausoti gerbiamo Trinkūno palikimą mums,dvasiškai stiprėti jame.



1. Raigerdas
(2014-07-02 13:04:10)
(93.203.46.137) Parašė:

Tai bent šaunuoliai lietuviai!!! Labai džiugi naujiena. Pagaliau mūsų tautinė religija pradeda apie save pranešti pasauliui. Palinkėkime jiems sėkmingo darbo šioje svarbioje mūsų tautiečiams konferencijoje. Tai dar vienas svarbus žingsnis, kad lietuviai pagaliau vėl sugrįžtų prie savo išminties lobynų, kuriuos sukūrė mūsų protėviai.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras