2019 m. gegužės 22 d.

 

Vilniuje vyks didelė šventė – Nacionalins žmogaus teisių forumas

12
Paskelbta: 2018-12-07 12:01 Autorius: ekspertai.euGruodžio 10-ąją  sukaks 70 metų, kai 1948 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją kaip visuotinį idealą, kurio turi siekti visos tautos ir visos valstybės.

Deklaracijos 1-asis straipsnis skelbia „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems suteiktas protas ir sąžinė ir jie turi elgtis vienas kito atžvilgiu kaip broliai“.

Šia proga pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) kartu su nevyriausybinių organizacijų koalicija, kitomis valdžios institucijos ir akademine bendruomene rengia Nacionalinį žmogaus teisių forumą (toliau – Forumas).

Forumas rengiamas Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Forumą pasveikins Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, žurnalistės Indrės Makaraitytės moderuojamoje atidarymo ceremonijoje apie žmogaus teises kalbės ŽTK pirmininkas Valerijus Simulikas, užsienio šalių ambasadoriai, kiti garbingi asmenys.

Forumo diskusijos vyks įvairiose Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvėse, bus demonstruojamas „Nepatogaus kino“ programos filmas, „Jaunimo linija“ pristatys knygą (bus galima įsigyti už auką pagal kiekvieno galimybes), bus eksponuojamos parodos. Forumo programa atspindės įvairių visuomenės grupių poreikius – jaunų, vyresnio amžiaus žmonių, žmonių su negalia, žmonių priklausančių tautinėms mažumoms, kitų socialinių grupių.

Daugiau nei 60 šalies ir užsienio ekspertų, Seimo narių, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų diskutuos apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises ir kitus klausimus.

Forumo laikas – nuo 10 val. ryto iki 20 val. vakaro. Į visus Forumo renginius įėjimas nemokamas.

„Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti, o taip pat į pasirinktus renginius atsivesti draugus, šeimos narius ir kolegas! Programoje pažymėti renginiai bus verčiami į lietuvių gestų kalbą, taip pat užtikrintas anglų – lietuvių, lietuvių – anglų kalbų sinchroninis vertimas“, - skelbiama organizatorių pranešime.

Forumo organizatoriai: Seimo žmogaus teisių komitetas, Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universitetas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Lietuvos Seimo kontrolierių įstaiga, Lygių galimybių tarnyba.

Forumo partneriai: JAV, Kanados, Norvegijos ir Švedijos diplomatinės atstovybės Lietuvoje, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, „Jaunimo linija“, RIMI, „Barclays“, Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Forumo programą anglų ir lietuvių kalbomis, išsamesnę informaciją apie Forumo renginius ir dalyvius, bei registracijos mygtuką rasite ČIA.

Šaltinis: lrs.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
12. Darijus
(2018-12-07 22:16:21)
(212.233.61.87) Parašė:

Geras, forume bus naudojama ir lietuvių kalba.11. Vytas
(2018-12-07 17:36:23)
(46.249.171.73) Parašė:

Tai bent fokusas - marokusas: neįgalus seimas apie žmogaus teises prakalbo. Atstatykit R. Pakso teises pirmiausia, "vaikų nemušimo" įstatymą atšaukit, leidėjus dėl leidžiamų knygos baikit persekioti ir dar daug kitų "dovanėlių" kitaip manantiems atšaukit, tai gal tada ir būtų galima šia tema kalbėti, ponai seimo nariai. O dabar visiems reikia vadovautis įspėjimu: "Atsargiai, eina ir kalba "teisių gynėjai". Kokių - nesvarbu, žodžiai"teisių gynėjas" tapo įspėjimu apie grėsmę. O jų priviso, kaip parazitų ant nesveiko kūno, kaip erkių miškuose ir pievose. Dykaduoniai, maitinami iš užsienio.10. U-2
(2018-12-07 16:45:16)
(89.116.124.39) Parašė:

Bandžiau ten užregistruoti savo kaukazo avigany(jis pas mane nuolat susirupines žmoniu teisemis), be antsnukio - neregistruoja. O štai Šakaliene, Džiaza, Mamontova ir ju yvairiu lyciu partnerius ten kviecia be eiles. Nera Lietuvoje teisybes net tarp Lietuvos neįgaliųjų...9. viltė
(2018-12-07 16:29:30)
(85.255.48.4) Parašė:

"Forumas" - visų velnių susirinkimas...8. to 6
(2018-12-07 16:23:41)
(78.58.24.230) Parašė:

Todel , kad niekas nezinojo , straipsni velai paviesino , per toki trumpa laika niekas negali suspeti .7. Nelaime
(2018-12-07 16:23:28)
(107.77.173.11) Parašė:

Jokiu laisviu lietuvoje ir su ziuriu nerasi,laisve vagiams ir izdavikams!Laisve bus kada laisvi rinkimai bus,ziniasklaida,tik Tautai priklausys!Svarbiausia isrinkai Tautai tarnauti tarna,nuklydai nuo Tautos reikalavimu,zaibu atsauktas!Atsaukiami visi netikeliai,tai pagrindu pagrindas!Plius i seima rinkimai nereikalingi.Savivaldos rinkimai ir su tais rinkimais isrenka zmogu i Tautos atstovybe ir skaicius susireguliuos tarnu dumoti ir nereikes 141 darmajiedo!Eksprontinis issireiskimas!Viskas galima padaryti ir skaiciavimu gusta Vilniuje nereikalinga!Stai nuo kur laisve prasideti gali,visi mafuku dumai i niekur!6. ...
(2018-12-07 16:05:27)
(78.62.175.156) Parašė:

Manau,kad mazai kas dalyvaus.5. zinioma
(2018-12-07 13:49:00)
(78.58.24.230) Parašė:

Apie Zmogaus teises reikejo kalbeti pries 30 metu , kalbeti kasdien , kas minute nesustojant , ginti silpnesnius Piliecius , nuo prekyba Zmonemis mafijos , banditu , nuo terorizmo ,turto prievartautoju , kol dar ne tiek buvo suluosinto Jaunimo , seimu . Dabar jau reikia ne kalbeti , bet prikelti susmugiuotus kenciancius suluosintus nuo teroristu nusikaltimu Jaunuolius , Zmones , Piliecius . Dabar pavojinga prasytis pagalbos , organizuotas susivienijimas pagal komanda smogia kam prasaisi pagalbos ir visi tam pritaria . Vakarone be abejones bus suruosta graziai , bet uzgrobti vergai vergijoje toliau bus kankinami nebus paleisti is juoduju kompiuteriniu sarasu nes teroristu branduoliui sumazes pelnas . Kas toks zveris sudarineja tuos juodus sarasus is kuriu neimanoma istrukti ?.Dagyventa iki tiek , kad aukos vergai vergijoje daromi nusikalteliais , o nusikalteliai aukomis .Dagyventa iki tiek nusikalteliai atima paskutinius namus , atima suaugusius vaikus ir niekas negina . Toliau jau nera kur . Visiems gerai , visi viuenijasi , pleciasi rysiai , vieni kitus gina , jiems uz palaikyma, neginima ,nusikaltimu neviesinima numestos geros gyvenimo salygos , issukti gal ir is kokiu prasizengimu , o aukoms , taikiniams kas , nieko ,reikia zudomiems isnaudotiems tyleti ?. Forumas labai reikalingas , sviesti , mokinti gerumo , analizuoti padeti kas is tikruju vyksta , kaip tokiu bedu isvengti ,sustabdyti ir kas uz tai atsakingas .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras