2020 m. vasario 21 d.

 

Vilniuje susirinks visų NATO kompetencijos centrų direktoriai

1
Paskelbta: 2016-10-04 09:20 Autorius: ekspertai.eu
Šiuo metu visiems NATO kompetencijos centrams pirmininkauja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.
Šiuo metu visiems NATO kompetencijos centrams pirmininkauja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.

Spalio 4-6 dienomis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre Vilniuje vyks NATO kompetencijos centrų direktorių konferencija. Joje susirinks atstovai iš 19 NATO valstybių įsikūrusių 24 kompetencijos centrų, taip pat iš NATO Vyriausiosios sąjungininkų pajėgų vadavietės transformacijai Norfolke (JAV) ir NATO vadavietės Briuselyje (Belgija).

Konferencijos metu bus nagrinėjamos galimybės stiprinti kompetencijos centrų bendradarbiavimą, įgyvendinant bendrą veiklą ir projektus, kuriais yra stiprinamas Aljansas, taip pat bus pasidalijama centrų patirtimi. Svarbiausia, bus ieškoma būdų ir modelių, kaip dar tobulinti ir skatinti tarpusavio bendradarbiavimą vykdant bendrą veiklą, maksimaliai apjungiat kelių ar keliolikos centrų pastangas, ieškant galimybių paremti vieni kitus, siekiant savo kompetencija ir darbo rezultatais reikšmingai prisidėti prie NATO stiprinimo. 

Šiuo metu visiems NATO kompetencijos centrams pirmininkauja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas. NATO kompetencijos centrai savo misijų ribose atlieka tyrimus ir analizes, prisideda prie NATO doktrinų ir koncepcijų vystymo, vykdo personalo mokymus ir pratybas. Centrai yra išlaikomi valstybių, kurioms jie ir yra atskaitingi. NATO Vyriausiosios sąjungininkų pajėgų vadavietės transformacijai (ACT) koordinuoja uždavinių teikimą centrams, ACT akredituoja ir vertina centrų veiklą.

Vilniuje veikiantis NATO centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Vyriausioje sąjungininkų pajėgų vadavietėje transformacijai pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą. Nuo 2014 metų rugpjūčio centrui vadovauja plk. G. Bagdonas.

(Pasak vikipedijos, G. Bagdonas gimė 1965 m. Kėdainiuose. 1986–1991 m. studijavo KTU Energetikos fakultete, įgijo inžinieriaus elektriko specialybę. 1992 m. baigė karininkų kursus Kaune, gavo motošaulių būrio vado kvalifikaciją. 2003 m. NATO gynybos koledže (Roma) baigė Vyriausiųjų karininkų kursus. 2005 m. George Marshall saugumo studijų centre (Vokietija) baigė Terorizmo ir saugumo studijų programą. 2004–2006 m. studijavo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūroje, kurią baigęs įgijo politikos mokslų magistro laipsnį. 1991–1994 m. buvo Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos Panevėžio rinktinės Anykščių savanorių kuopos vadu, vėliau – Anykščių rajono teritorinės gynybos bataliono vadu. 1994–1995 m. tarnavo Jungtinių tautų Danijos bataliono sudėtyje taikos palaikymo misijoje Kroatijoje. 1995-1998 m. buvo Lietuvos gynybos atašė Latvijos ir Estijos respublikose. 1998-2000 m. – Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo žvalgybos skyriaus viršininkas Vilniuje. 2000 m. – tarnyba Antrame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos. 2001-2007 m. – Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius. 2005 m. liepos mėn. Lietuvos Respublikos prezidento dekretu G. Bagdonui buvo suteiktas pulkininko laipsnis. 2007-2008 m. – ES karinio štabo viršininko pavaduotojas žvalgybai. 2008-2010 m. – ES karinio štabo žvalgybos direktorius.)

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus. Centro darbuotojai taip pat teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir juose dalyvauja.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Vadakste
(2016-10-04 11:52:15)
(78.58.56.171) Parašė:

Na va , sakom , kad Lietuva neturtinga valstybe , nes neturi is ko normaliai kelt atlyginimu , pensiju , vaikams ismoku ,pabegeliai nepatenkinti gaunamais pinigais, tai se tau is 19 valstybiu spres niekam nereikalingus karinius klausimus. O as sakau , kad stop ginklavimuisi ir karams. Zmonijai reikalinga taika.KOdel ne kitoje Baltijos valstybeje , tik pas mus ir pas mus , o be to neprisisaukime sau nelaimes taip karingai elgdamiesi. Stop visam blogiui , kuris vyksta siuo metu pasaulyje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras