2020 m. vasario 25 d.

 

Vilniuje saugumo iššūkius aptars specialiųjų operacijų pajėgų atstovai iš viso pasaulio

4
Paskelbta: 2016-10-12 14:40 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 13–14 d. Vilniuje rengiama pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija. Ja siekiama atkreipti dėmesį į Baltijos regiono saugumo aktualijas, aptarti aktualius saugumo užtikrinimo klausimus, specialiųjų operacijų pajėgų ir kitų įvairių institucijų reikšmę užtikrinant saugumą  visame pasaulyje.

Konferenciją organizuoja ne pelno siekiančios ir profesionalus vienijančios organizacijos – pasaulinė asociacija „Global SOF Foundation“, kurią sudaro 50-ies šalių atstovai, ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija. Šiuo renginiu siekiama suburti pasaulinio lygmens karinius, vyriausybių ir pramonės vadovus, akademikus ir analitinių centrų atstovus.

„Svarbu ir toliau atkreipti Vakarų bendruomenės dėmesį akcentuojant grėsmes Baltijos regione. Stengiamės, kad esamų ir buvusių pasaulinės specialiųjų operacijų pajėgų bendruomenės narių patirtis būtų perteikta gamintojams, integruojama į gamybos ir vystymo procesus, o tai savo ruožtu leistų užtikrinti, kad laiku būtų atsakyta į šiuolaikines pasaulines grėsmes“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministras taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų  pajėgų kariai yra užsitarnavę  gerą vardą pasaulyje ir  kad  pirmoji pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija už JAV ribų vyksta būtent Lietuvoje.

Prie renginio organizavimo Vilniuje prisideda ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos.

Renginys vyks parodų rūmuose LITEXPO, o jame, planuojama, dalyvaus per 200 dalyvių iš NATO sąjungininkių valstybių, atvyks ir šių šalių specialiųjų operacijų vadai, institucijų vadovai.

Renginio metu vyks kontaktų mugė, bus pristatyta gynybos sektoriuje dirbančių tokių įmonių kaip „BAE systems“, „General Dynamics“ ir kt. produkcija. 

Krašto apsaugos ministerija palaiko Lietuvos verslo iniciatyvas kurti, vystyti ir gaminti produktus, kurie būtų naudojami tiek Lietuvos, tiek ir sąjungininkų saugumui užtikrinti.

Renginyje dalyvaus daug saugumo specialistų iš NATO, taip pat VSD direktorius Darius Jauniškis, premjeras Algirdas Butkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, naujienų kanalo FOX žvalgybos naujienų korespondentė Ketrin Heridž (Catherine Herridge), Pentagono specialiųjų operacijų ir mažo intensyvumo konfliktų departamento atstovė Teresa Vilan (Theresa Whelan), NATO parlamentinės asamblėjos vadovas Deividas Hobsas (David Hobbs), JAV kongresmenas Džefas Mileris (Jeff Miller), krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, generolas Vitalijus Vaikšnoras ir kt.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Laisve Lietuvai!
(2016-10-12 22:43:10)
(77.20.39.111) Parašė:

Ami go hom!!!3. zinoma
(2016-10-12 16:52:39)
(90.201.61.32) Parašė:

Nieko neprasikalto , o yra laabai grazi , puosni , kvepianti , , zydinti , kur tokio grozio daug pasaulio Zmoniu nera mate , nei regeje.Kokia grazia prabangia dovana savo ateinancioms kartoms paliko proseneliai , sene;liai , tevai . O tyro vandens skanumas , misko osimas kvapai ,ezerai tai neikainuojama prabanga . ir visa tai branmgus Tautieciai turi is kuriu galimai siekia pavydzios , gudrios , plesrios , agresyvios akys atimti .Kas stipresnis , cenzūraaliskesnis tas laimi .Ir visa aritmetika2. trumpai
(2016-10-12 16:18:09)
(78.61.53.31) Parašė:

Visokie kariškiai vargu atneš daugiau saugumo,sauguma gali garantuoti tik geri abipusiai santykiai ir lanksti,protinga diplomatija.1. Vadakste
(2016-10-12 15:11:04)
(78.58.56.171) Parašė:

Vargse Lietuva , tai kuom jinai prasikalto?.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras