2019 m. rugsėjo 18 d.

 

Vilniuje paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir Lietuvos kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės

4
Paskelbta: 2016-11-23 22:10 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės Vilniuje pažymėtos karių rikiuote Katedros aikštėje ir paradu Gedimino prospektu, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių kariai, taip pat JAV, Lenkijos, Prancūzijos ir Ukrainos kariai, Lietuvos Šaulių Sąjungos nariai.

„Šiandien Lietuvos žmonės gali didžiuotis, kad turi profesionalią, motyvuotą ir patikimą Lietuvos kariuomenę, kuri pati ir kartu su NATO sąjungininkais yra pasiruošusi ginti savo šalį bet kokiomis aplinkybėmis. Kariuomenė perėjo į kitą kokybės lygį, nes per pastaruosius metus ne tik žodžiais, bet ir darbais pavyko ją sustiprinti - modernizuoti, sukomplektuoti, pagerinti karių tarnybos sąlygas", - sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko, iššūkiai Lietuvos saugumui niekur nesitraukia, prognozuoti tolimesnį jų vystymąsi yra labai sunku, todėl ir kariuomenei keliami vis aukštesni reikalavimai.

„Keičiasi laikai, saugumo iššūkiai, karinė taktika ir priemonės, tačiau kariuomenės pareiga išlieka ta pati – saugoti ir, esant reikalui, ginklu ginti savo šalį. Labai svarbu, kad grąžinus šalies piliečių šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą didėja kariuomenės parengtasis rezervas, formuojama antroji Sausumos pajėgų brigada, daliniuose daugėja profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Karius Katedros aikštėje taip pat pasveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, karių rikiuotę ir paradą stebėjo užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, vilniečiai ir miesto svečiai.

Lietuvos kariuomenės diena buvo minima ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis):

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Darius
(2016-11-24 19:38:48)
(79.71.179.46) Parašė:

Tikslesnis pavadinimas butu: "Vilniuje pamineta jav ir nato kariuomenes diena".3. viltė
(2016-11-24 19:01:17)
(85.255.48.4) Parašė:

Istorinės nuotraukos...parsidavėlių šutvė .2. čia
(2016-11-24 18:35:05)
(89.116.157.132) Parašė:

ne Lietuvos, o NATO (JAV) padalinio Lietuvoje kariuomenė. Su Lietuvos tauta neturi jokio ryšio.1. Darijus
(2016-11-23 23:51:54)
(212.233.63.220) Parašė:

Kaip nėra savarankiškos kariuomenės, taip nebus ir komentarų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras