2019 m. rugpjūčio 22 d.

 

Vilniuje bus rodomas filmas apie dviračių entuziastus, įveikusius Altajų

Paskelbta: 2013-02-06 16:00 Autorius: ekspertai.eu

Tokią įprastą ir šaltą lietuvišką žiemą retai sutiksi lauke dviratininką. Tačiau žiemą yra labai gera ir jauku nukeliauti į kino teatrą ir jame prisiminti vasarą bei jos metu patirtas keliones. Kelionės toks užburiantis dalykas, ypač kai jas paverti savo atradimais arba savęs ieškojimais ir atradimais.

Be galo žavu sutikti žmones, kurie keliauja savaip. Nesirenka turistams pritaikytų maršrutų, patogių viešbučių, minkštų patalų ir net patogios kelionės lėktuvu ar mašina. Tokie keliautojai savo noru visus atostogoms reikiamus daiktus sutalpina į kelis krepšius ir pasirenka kupiną iššūkių kelionę dviračiais.

Kaip tik į tokias keliones jau ne pirmus metus išsiruošia „Špikio“ komanda. Ir ne tik išsiruošia, su savimi pasiima vaizdo kamerą ir viską nufilmuoja, o vėliau visus įspūdžius pateikia žiūrovams. Taigi jau trečiasis „Špikio“ komandos susuktas filmas „Dviračiais per Altajų“ vėl rodomas Vilniuje.

Altajaus Respublika – viena rečiausiai apgyvendintų Rusijos Federacijos teritorijų, tačiau pamėgta laukinės gamtos išsiilgusių turistų, todėl vasarą čia šurmulio netrūksta. Gorno Altaiskas keliautojus pasitinka sovietine architektūra, bet, išsukus iš pagrindinių kelių, civilizacija pamirštama ir atsiduodama „auksinių kalnų“ (iš mongolų kalbos „Altain“) globai. Ne tik kalnai, bet ir laukinės kalnų upės, nenusakoma plėšriųjų paukščių gausa, miško ir pievų žvėreliai leidžia pajausti, kad esi gamtos dalis.

Nedideliuose miesteliuose pasitinka dalelė civilizacijos, tačiau reikia susitaikyti, kad elektrą rasite tikrai ne visur. Vietos kaimų žmonės, ypač nuošalesnių gyvenviečių, be galo draugiški, smalsūs, lengvai ir noriai bendraujantys. Dauguma pasidomės, kur link keliaujate, ir būtinai patars, kaip geriau ten nusigauti. Tai šalis, kurioje gali įgauti jėgų visiems metams ir su nekantrumu laukti naujos kelionės.

Filme atskleidžiama, ką reiškia keliauti tolimame krašte, be jokios išorinės pagalbos, pasikliaujant tik savo paties jėgomis. Čia daugybė nesuvaidintų ir tikrų keliautojų emocijų: laimės, džiaugsmo, nuovargio ir pykčio, o fantastinius gamtos vaizdus paįvairina įdomūs pasakojimai apie altajiečių kultūrą.

Nepraleiskite progos ir būtinai pamatykite filmą. Tai įkvepia naujoms kelionėms, atradimams ir ieškojimams.

Filmą „Dviračiais per Altajų“ galite pamatyti kino teatre „Pasaka“ vasario 7 dieną 20.30 val., 9 dieną 18 val., 12 dieną 18.30 val.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras