2020 m. balandžio 3 d.

 

Vilniuje bus atidaryta vieno iš fotorealizmo Lietuvos tapyboje pradininkų paroda „Laiko negatyvai”

Paskelbta: 2014-07-28 14:16 Autorius: ekspertai.eu
I. Piekuras. Eksperimentas. LEWBEN art foundation nuosavybė
I. Piekuras. Eksperimentas. LEWBEN art foundation nuosavybė

Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas” liepos 31 d., 18:00 val. atidaroma Igorio Piekuro kūrybos paroda  „Laiko negatyvai”.

Igoris Piekuras (1935–2006) – vienas iš fotorealizmo Lietuvos tapyboje pradininkų, savitai plėtojęs didžiąsias laikmečio temas ir svariai prisidėjęs prie formos modernizavimo. 7-ojo dešimtmečio pradžios darbuose I. Piekuras vienas pirmųjų ėmė naudoti koliažą, emalius, fumažą (paviršiaus aprūkymo dūmais techniką), popmeno elementus. Tematinis ir plastinis I. Piekuro darbų daugiasluoksniškumas išplėtė tapybos suvokimo ribas.

Egzistencinės karo tematikos drobės ir asambliažai, negatyviniai portretai ir peizažo dekonstrukcijos atskleidžia savitą dailininko pasaulėvaizdį, nekartojantį nei socialistinio realizmo, nei lietuviškojo ekspresionizmo kanonų. Kosmoso, astronomijos, aviacijos motyvai bei savitai išnaudojami fotografiniai efektai (negatyvas, serijinis karojimas, masinių kataklizmų vaizdiniai medijose) leidžia pažvelgti į menininko kūrybą ne tik istoriniame, bet ir šiuolaikinių aktualijų kontekste. Modernūs, fotografijos ir kino principais grįsti I. Piekuro darbai vėl tampa aktualūs kylant naujai susidomėjimo realizmu bangai.

Parodoje pristatomi svarbiausi I. Piekuro kūriniai iš menininko šeimos, Lietuvos dailės muziejaus ir LEWBEN fondo kolekcijų. Jie grupuojami į konceptualius blokus išryškinant dailininką dominusias ir lietuvių meno modernizacijai aktualias problemas: meno ir mokslo santykį, tikrovės ir regimybės sąveiką, pozityvo ir negatyvo kontrastą, istorijos traumų ir asmeninių išgyvenimų sąsajas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras