2020 m. sausio 19 d.

 

Vilniaus žaislų muziejus – tarp 10 pasaulio geriausiųjų

1
Paskelbta: 2014-03-31 08:12 Autorius: ekspertai.eu

Bolonijos vaikų knygų mugėje kovo 26 d. buvo įteiktas pagrindinis Vaikų muziejų asociacijos „Hands on“ ir Europos muziejų akademijos apdovanojimas „Vaikai muziejuose“. Šiais metais tarp finalininkų buvo išrinktas ir 2012 metais Vilniuje atidarytas pirmasis Žaislų muziejus Lietuvoje.

Jau trečius metus šiame tarptautiniame renginyje yra vertinami ir apdovanojami geriausi pasaulio vaikų muziejai. Pusę metų komisijos ekspertai vertino kandidatus iš viso pasaulio. Pagrindinis vertinimo kriterijus – muziejaus ar atskiros ekspozicijos kūrybinis pritaikymas vaikams iki 14 metų. Tarptautinė komisija išrinko 10 finalininkų. Vilniuje Žaislų muziejų vertino ekspertė iš Švedijos.

Tai yra pirmasis žaislų, žaidimų ir kasdienybės temai skirtas edukacinis muziejus Lietuvoje, kurio misija – tapti pirmuoju ir labai svarbiu vaiko žingsniu į kultūros ir muziejų pasaulį. Muziejuje dirba penki edukatoriai, iš kurių net trys šiuo metu rengia archeologijos ir istorijos daktaro disertacijas ir savo profesionalias žinias apie kasdienybės gyvenimą stengiasi perteikti kiekvienam muziejaus lankytojui. Per metus Žaislų muziejų aplankė ir edukacinėse programose dalyvavo per 20 000 lankytojų.

Geriausių vaikų muziejų finalininkų sąrašas: Austrijos Graco vaikų muziejus „FRida & freD“, Kanados Karališkasis Britų Kolumbijos muziejus, Nacionalinis Suomijos muziejus („Vintti“ padalinys), Vokietijos muziejus „Top Secret“ – slaptas šnipinėjimo pasaulis, Izraelio vaikų muziejus „Holon“ Tel Avive, trys Olandijos muziejai – „Tropenmuzeum Junior“, „Continium“ atradimų centras ir „Zeeuws“, Turkijos „Konak“ savivaldybės „Ümran Baradan“ žaislų ir žaidimų muziejus, Jungtinės Karalystės nacionalinis vaikų muziejus „Eurika“! 2014 metų nugalėtoju tapo Nacionalinė Danijos galerija.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Tai kurioj
(2014-03-31 10:12:15)
(109.25.119.125) Parašė:

vietoj Lietuva tame desimtuke, visgi? Mano skaiciavimais- neitelpa.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras