2020 m. liepos 3 d.

 

Vilniaus valdžia siekia atlyginti nuostolius vilniečiams

6
Paskelbta: 2019-09-06 13:31 Autorius: ekspertai.eu
A. Zuokas. Nuotr. facebook.com
A. Zuokas. Nuotr. facebook.com

Byla dėl nuostolių atlyginimo vilniečiams jau pakeliui į nagrinėjimą – ieškinio suma viršija viršja milijardą du šimtus milijonų litų (virš 350 mln. eurų).

Apie tai pranešė Vilniaus savivaldybė, kuri baigia rengti paskutinius atsakymus Stokholmo arbitražui dėl nuostolių atlyginimo vilniečiams, padarytų per 15 metų bendrovės „Veolia“ (buvusi „Dalkia“).

„Šį mėnesį bus išsiųsti paskutiniai atsiliepimai Stokholmo arbitrui, tad byla netrukus žengs jau į nagrinėjimo posėdyje stadiją. Galiu pasidžiaugti, kad pirminė stadija ginčo praėjo sklandžiai, surinkti duomenys yra labai svarūs ir mano nuomone, tikrai nenuginčijami argumentai, ginant mūsų, vilniečių poziciją. Galiu tik pasikartoti, kad esu įsitikinęs, kad miestą valdant buvusiam merui (liberalui Artūrui Zuokui – ekspertai.eu past.), miesto šilumos ūkis buvo valdomas siekiant naudos ne miestui, o tik keliems suinteresuotiems, šiuo atveju, kelioms bendrovėms ir jų savininkams. Tai „Veolia“ ir jos partneriai“, – pasakė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovo Gerimanto Bakano, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus Šilumos tinklų bendrai parengtas ieškinys Stokholmo arbitrui, yra labai svarbus žingsnis, išlaisvinant sostinės šilumos ūkį iš korupcijos gniaužtų.

„Miesto energetinis ūkis ilgus metus skendo korupcijoje, kuri vešėjo miestui vadovaujant A. Zuokui. Atliktas tyrimas, ieškinio rengimo metu, tik patvirtino, kad sprendimai, susiję su „Veolia“ ir Icor grupe (buvusiu Rubikonu) buvo nenaudingi miesto gyventojams, o naudą gavo tik šios dvi bendrovės. Tai, kad ginčas yra perspektyvus ir turime realaus pagrindo sugražinti miestiečiams lėšas, tik patvirtina privataus fondo įsitraukimas į ginčą, kuris sutiko finansuoti didžiąją dalį ginčo sąnaudų. Žinodamas bylos esmę, galiu pasakyti tik tiek, kad esame pateikę 13 reikalavimų, kurių bendra suma didesnė nei 350 mln. EUR, o tiksliau beveik prilygsta metiniam sostinės biudžetui“,  pasakė bendrovės vadovas.

Anot jo, sostinės savivaldybė ir jai pavaldi bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ Stokholmo arbitraže prašo atlyginti „Veolia“ veiksmais per daugiau nei 15 metų susidariusią žalą. Vilniaus savivaldybę ir Vilniaus Šilumos tinklus ginče su „Veolia“ atstovaujančios advokatų kontoros „TGS Baltic“ advokato ir vadovaujančio partnerio Viliaus Bernatonio teigimu, šis ginčas yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kuriame viešasis interesas sulaukė finansavimo specializuoto fondo lėšomis.

„Tai visiškai nauja praktika, pastaruoju metu populiarėjanti visame pasaulyje, kuriame ginčus finansuoja privatus kapitalas, sėkmės atveju gaudamas tam tikrą, sutartą atlygį. Šiuo konkrečiu atveju, sėkmės atveju, maksimali suma, kuri priklauso nuo priteistos ir Veloa išieškotos sumos, tesudaro mažą dalį nuo žalos atlyginimo. Bylos nesėkmingos baigties riziką prisiima fondas“, - nurodė advokatas.

Anot jo, pirmieji arbitražo posėdžiai planuojami jau kitų metų viduryje, o pati byla gali būti išnagrinėta jau 2021 m. Toks ginčo finansavimo modelis buvo pasirinktas neatsitiktinai.

„Puikiai suprantame, kad dėl ankstesnės sostinės valdžios sprendimų, esame priversti kovoti su penkiolika metų sostinės gyventojų sąskaita mitusia korumpuota sistema. Tad nėra net jokios abejonės, kad šiame ginče, kaip ir bet kuriame tokio masto, bus pasitelktos pačios įvairiausios kovos priemonės. Juk kalbame apie miestui padarytus nuostolius siekiančius ne dešimtis milijonų, o šimtus. Priešininkai į šį ginčą meta maksimalias pajėgas. Tad natūralu, kad kovai reikia ne tik tinkamai pasirengti, bet ir turėti atitinkamus išteklius“, – sako jis.

Į Stokholmo arbitražą Vilniaus miesto savivaldybė kartu su bendrove Vilniaus Šilumos tinklais pateikė priešieškinį su 12 reikalavimų dar pernai vasarį.

Ekspertai.eu primena, kad prieš kelis metus tarptautinė verslo korporacija „Veolia“ pateikė 100 milijonų eurų ieškinį Lietuvai Vašingtono arbitraže — ir paaiškino kodėl: esą Lietuvos valdžios institucijos priėmė daugiau nei 50 šiai korporacijai nepalankių įstatymų pakeitimų.

Šaltinis: vilnius.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
6. Gimes sukčium profesionalas
(2019-09-06 21:42:40)
(78.58.225.231) Parašė:

Visur rinkimai prapilti,nors daug kur bandė prasibrauti.Profesonalas dar karta visa savaite per TV veltui mulkino Lietuva apie skyrybas su žmona,demonstruodami iš siukslyno surinktus popiergalius.Scenarijus ne vykęs daugelis suprato ,kad zmonos rinkiminis nemokamas per TV cirkas.Taip kaip sukčiui jokių galimybių ne liko prasibrauti prie sotaus lovio,bandys grūsti žmona.Kaip spauda viešai rašė kad ji prekiavo našlaičių labdara savo prekybvieteje.Tokiu seimo nariu jau esame turėję ,vargu ar kas leis jei valdyti mūsų visu gyvenimą.?5. ////////
(2019-09-06 20:41:41)
(78.61.75.27) Parašė:

ar atsakys kada uz nusikaltimus tautai korupciniai valdziagyviai ta prisivogusi gauja4. Nu jo...
(2019-09-06 20:18:17)
(188.69.208.237) Parašė:

Aną kart, pamenu, Zuokas mešė muilą į Lenkiją... Įdomu kur dabar bėgs tas šiukšlyno menų kolekcionierius... :D3. V. Ladas
(2019-09-06 18:24:56)
(188.69.211.145) Parašė:

Ar tik nebus Dievulis A. Zuoką už nuodėmes jo buvusia Agne nubaudęs?2. Vytas
(2019-09-06 17:40:04)
(46.249.171.56) Parašė:

Na, na, jau turėjome kelias panašias bylas. Viena iš tokių - su Gazpromu, kainavo Lietuvai, t.y. mums visiems ar ne 6 milijonus eurų. Kita kalėjimas Antaviliuose, kalėjimo NEBUVO, bet 130 tūkstančių sumokėjom. Dabar, matyt, atėjo Vilniečių eilė.1. mikaldzius -pranasas kas nezinojot
(2019-09-06 16:53:02)
(82.132.243.114) Parašė:

zoka, grazink gedimino prospekto grindini,kuri oficialiai pavogei,isleksi per ta skardini vamzi us 100,000 litu ,kur prie neries pastatei... skarda gal tempe kazkur apie 1000lt, o kur kiti 99000lt???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras