2020 m. gegužės 27 d.

 

Vilniaus fotografijos galerijoje – Kaliningrado srities vaizdai

Paskelbta: 2013-07-31 14:49 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 2 d., penktadienį, 17.00 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19) vyks Dmitrijaus Vyšemirskio (Rusija, Kaliningradas) fotografijų parodos „Post-...“ atidarymas.

Rusų fotografo D. Vyšemirskio fotografijų ciklas „Post-...“ – autorinis fenomeno apmąstymas, Kaliningrado srities, iki Antrojo pasaulinio karo buvusios Vokietijos Rytų Prūsijos, apibendrintas vaizdas.

Ciklo „Post-...“ stilius – ilgalaikė subjektyviojį fotožurnalistika ir jos naujų galimybių paieškos, susietos su religine egzistencija, poezija ir vizualiąja poezija, tapybiniais spalvų dėsniais, meditaciniu įsigilinimu į tyrinėjamą temą.

Ciklas „Post-...“ – postvokiška  ir postsovietinė kultūrinė erdvė; tai, kas lieka po žmonių, post factum, post scriptum, menininko žinia, jo noras suvokti ir išsaugoti ką nors labai svarbaus šiame gyvenime, jo asmeninis oponavimas postkultūrai...

Ciklas „Post-...“ – naujas D. Vyšemirskio fotografijų ciklas, sukurtas po ciklo ir knygos „Karaliaučiau, atleisk“. Tai žiūrovams ir profesionalams mažai žinomos, bet jau sulaukusios rimto pripažinimo fotografijos. Praėjusių metų pavasarį paroda „Post-...“ buvo eksponuota per šiuolaikinės Rusijos fotografijos festivalio „FotoFest“ atidarymą Hjustone.

D. Vyšemirskis sako, kad jam labai malonu ir svarbu parodyti savo fotografijas Lietuvoje. Jis daug pasimokė iš lietuviškos fotografijos, dalyvavo Nidos seminaruose, buvo pas Aleksandrą Macijauską Kaune, o 1986 m. Aleksandras surengė pirmąją gyvenime personalinę parodą Lietuvos fotografijos meno draugijos Kauno skyriaus fotografijos galerijoje. Vėliau buvo surengtos kitos parodos Rusijoje ir įvairiose šalyse. O dabar, po daugelio metų, – Vilniuje.

D. Vyšemirskis (gim. 1958 m.) fotografuoja nuo 1980 metų. Iki dešimtojo dešimtmečio dirbo fotokorespondentu periodiniuose leidiniuose. Devintojo dešimtmečio pabaigoje surengė keletą fotoekspedicijų į GULAGO lagerius prie Kolymos upės Magadano srityje, taip pat ir į Murmansko ir Archangelsko sritis, kur padarė fotografijų seriją „GULAGO pėdsakai“, vėliau įtrauktą į ciklą „Malonės laukiu“. Žurnalo „Ogoniok“ premijos laureatas už geriausias metų fotografijas (1988), Kaliningrado srities administracijos premijos „Pripažinimas“ laureatas už pasiekimus vaizduojamajame mene (1998). Fotoalbumo „Karaliaučiau, atleisk“ autorius.

Daugelio personalinių ir grupinių parodų Rusijoje ir užsienyje dalyvis. Daugelio publikacijų Rusijos ir užsienio leidiniuose autorius. D. Vyšemirskio fotografijos saugomos Rusijos, Vokietijos, Danijos, Lietuvos, Lenkijos, JAV, Prancūzijos ir kitų šalių muziejuose ir privačiose kolekcijose.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras