2020 m. birželio 6 d.

 

Vidurvasarį Kaune vyks svarbiausi išeivijos metų renginiai

Paskelbta: 2013-07-11 11:15 Autorius: Alkas.lt

Vytauto Didžiojo universiteto projektas „Pasaulio lietuvių universitetas“ informuoja, kad liepos 15–16 d. VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) vyks kasmetinis Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimas.

Vieną svarbiausių išeivijos metų renginių pratęs kitas išskirtinis PLB projektas: jau kitą dieną, liepos 17 d., kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į unikalų kultūrinį renginį – koncertą, kurį, minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną, Lietuvai dovanoja išeivija.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkų suvažiavimai vyksta kasmet, tačiau pirmąsyk toks išeivijos aktyviausių visuomenininkų susibūrimas rengiamas Kaune. Laikinoji sostinė suvažiavimui šįmet pasirinkta neatsitiktinai – PLB valdyba tokį sprendimą priėmė lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą jubiliejaus proga: „[...] kad galėtume kartu būti ten, kur prieš 80 metų „sparnuotųjų“ lietuvių laukė per 25 000 tautiečių“, – PLB leidžiamame žurnale „Pasaulio lietuvis“ savo pasirinkimą paaiškino organizatoriai. Pasaulio lietuvių universitetas mielai sutiko tapti PLB suvažiavimo darbinės ir šventinės programos partneriu.

PLU taip pat talkins Pasaulio lietuvių bendruomenei ir įgyvendinant kitą išskirtinį projektą. Liepos 17 d., trečiadienį, 18 val. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (Laisvės al. 91) vyks koncertas-minėjimas, skirtas Pasaulio lietuvių vienybės dienai bei transatlantinio skrydžio metinėms. Renginyje rinksis dalyviai ir žiūrovai iš viso pasaulio.

Šventinę programą atliks beveik šimtas išeivijos lietuvių – profesionalų bei saviveiklininkų, kolektyvų ir pavienių muzikų, šokėjų, dainininkų ir skaitovų – iš 9 užsienio šalių: Airijos, Australijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Šveicarijos ir Vokietijos.

Renginys nemokamas. Dėl kvietimų galima kreiptis į PLB atstovybę Vilniuje (tel.: +370 5 239 6156), taip pat jie bus dalijami prieš koncertą prie įėjimo.

Daugiau informacijos ČIA.

PLB suvažiavimo programa.

www.alkas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras