2019 m. gegužės 27 d.

 

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė stiprėjantį tarptautinį NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vaidmenį

Paskelbta: 2018-11-14 07:55 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Lapkričio 12-13 dienomis Vilniuje įvyko NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Valdymo komiteto posėdis, kuriame buvo pritarta 2018 metų veikloms, patvirtinti 2019 metų planai bei centro veiklos strateginės gairės 2019-2024 metams.

„Augantis Transatlantinės saugumo ekspertų  bendruomenės dėmesys NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vykdomiems projektams bei intensyviai vykstančios Lenkijos ir Ukrainos prisijungimo prie centro procedūros neabejotinai liudija apie šio centro kuriamą pridėtinę vertę ir stiprėjantį tarptautinį vaidmenį“, – pažymėjo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, pirmininkavęs centro Valdymo komiteto posėdžiui.

Viceministras atkreipė dėmesį, kad Lenkijos ir Ukrainos narystė gali sustiprinti ekspertinį centro potencialą, pakelti regioninio energetinio saugumo lygį ir paskatinti kitus strateginius partnerius aktyviau įsitraukti į centro veiklą.

Auganti energetinio saugumo klausimų reikšmė NATO ir ES darbotvarkėse, poreikis stiprinti NATO rytinį flangą bei augantis centro ekspertų profesionalumas – tai veiksniai, skatinantys NATO nares ir partneres vis tampriau bendradarbiauti su šia Vilniuje veikiančia tarptautine organizacija.

Vienas sėkmingiausių NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro projektų – jau tradicine tapusi tarptautinė konferencija ir pramonės paroda „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje“, kuri šiemet vyks lapkričio 14-15 dienomis LITEXPO parodų rūmuose. Konferenciją Centras organizuoja kartu su Sakartvelo (Gruzijos) mokslinių tyrimų centru DELTA bei NATO naujųjų saugumo iššūkių skyriumi.

Šaltinis: lrs.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras