2020 m. balandžio 3 d.

 

Vertikalusis Milano miškas: italai dangoraižiuose veisia medžius ir krūmus

Paskelbta: 2013-04-29 10:54 Autorius: Almantas Bružas / pilotas.lt

Ar gali didmiesčio viduryje staiga atsirasti giria? Pasirodo – taip. Tuo labiau jei ši giria yra ne įprasta, o... vertikali. Pirmasis pasaulyje vertikalusis miškas – pagal žinomo italų architekto Stefano Boeri projektą Milane statomi du ekologiški gyvenamieji bokštai „Bosco Verticale“, kurių balkonuose jau žaliuoja tūkstančiai medžių, krūmų ir įvairių kitų augalų.

Vertikalaus miško mieste idėja, dar neseniai atrodžiusi kaip architektūrinė fantazija, tampa realybe. Pagal architekto bei žinomo dizaino bei architektūros žurnalo „Domus“ buvusio redaktoriaus S. Boeri („Stefano Boeri Architetti”) projektą Milano centre statomuose dviejuose gyvenamuosiuose bokštuose „Bosco Vertikale“ (liet. „vertikalusis miškas“) bus daugiau nei 900 medžių, 5 000 krūmų ir 11 000 kitų augalų miškas. Šiedu ekologišką gyvenseną propaguojantys 110 ir 76 metrų aukštų žalieji bokštai – savotiškas architektūrinis atsakas į tankų šiuolaikinio miesto užstatymą, ankštą gyvenimą. Beje, toks miškas yra dar ir praktiškas, mat leidžia sutaupyti daugybę labai brangios miesto žemės. Apskaičiuota, kad tokį augalijos kiekį būtų galima sutalpinti ne mažesniame nei hektaro ploto miške arba 5 hektaruose sodybinio užstatymo teritorijos. Italai projektą „Bosco Vertikale“ įgyvendinti numatę dar šiemet.

Milano vertikaliojo miško idėjos realizacijos pagrindas – didžiuliai drėgmės nepraleidžiantys balkonai su aukštos kokybės žeme bei įrengta specialia automatine drėkinimo sistema. Vertikalusis miškas – vienas iš būdų didmiesčiui sugyventi su gamta, pastarąją įtraukti į save bei pavyzdys, kaip gamta gali padėti sukurti jaukią gyvenamąją aplinką ankštoje šiuolaikinėje urbanistinėje terpėje.

Beje, panašių vertikaliosios statybos idėjų galima rasti progresyvios olandų architektų grupės MVRDV darbuose – Hanoverio parodos „Expo 2000“ Olandijos paviljone bei projekte „Kiaulių miestas“. Tačiau italai, atrodo, žengia toliau.

Parengta pagal „Stefano Boeri Architetti” ir pilotas.lt informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras