2020 m. gegužės 25 d.

 

Verslas sostinės gatvių apšvietimo atnaujinimo konkurse dalyvaus koncesijos pagrindu

Paskelbta: 2014-01-16 19:26 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „creativedreamers.wordpress.com“
Nuotr. iš „creativedreamers.wordpress.com“

Sostinės gatvių apšvietimo tinklų renovacijos konkurse privatus verslas gali dalyvauti koncesijos pagrindu ar remiantis gerąja verslo praktika, sako premjeras Algirdas Butkevičius ir ramina, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas miesto tinklų neparduos.

Anot žiniasklaidos, įsibėgėja vienas didžiausių dabartinės Vilniaus valdžios projektų – sostinės gatvių apšvietimo tinklų renovacijos konkursas. O jo eigoje aiškėja, kad tarp dviejų rimčiausių pretendentų liko bendrovė, susijusi su Olegu Deripaska – vienu turtingiausių Rusijos žmonių, ne taip ir seniai buvusiu labiausiai pasiturinčių pasaulio verslininkų dešimtuke.

Pasak A. Butkevičiaus, už sostinės apšvietimo tinklų atnaujinimą atsakinga „Viešųjų investicijų plėtros agentūra“. Esą agentūra sukurta ir turėtų pradėti veikti nuo balandžio arba gegužės mėnesio. Apšvietimo tinklų atnaujinimas yra daugiabučių namų atnaujinimo programos pagal JESSICA finansavimo modelį dalis.

„Ta agentūra turėtų apimti gatvių apšvietimo atnaujinimą. Tai yra projektas, kuriame yra taikomas finansinės inžinerijos instrumentas, tai reiškia, kada pinigai suteikiami iš tos agentūros ir dalis tų pinigų vėl atgal grįžta ir jie vėl toliau naudojami. Strateginiais klausimais laikome energetiką – elektra, šiluma, tuo pačiu ir gatvių apšvietimas. O jeigu nori kažkas iš privataus verslo dalyvauti, gali dalyvauti koncesijos pagrindu arba BBP (Best Buisness Practice – Elta) pagrindu, bet jokiu būdu jie negali įgyti nuosavybės“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė premjeras.

Konkurso laimėtojas 25-erių metų laikotarpiui taptų sostinės apšvietimo tinklų valdytoju. Be to, konkurso sąlygose numatyta ir sutarties pratęsimo galimybė. Šiuo metu konkurse liko trys dalyviai iš penkių, pateikusių pasiūlymus. Tiksliau – du. Dalyvauti sumaniusi Vilniaus šilumos tinklus valdančio prancūzų koncerno „Dalkia“ įmonė nekonkuruos su O. Deripaskos imperija, kaip ir dvi anksčiau eliminuotos užsienio kompanijos.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras