2020 m. liepos 7 d.

 

Vašingtono valstija padavė MONSANTO į teismą dėl jos chemikalais užterštos gamtos

4
Paskelbta: 2016-12-09 08:45 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 8 d. JAV spauda pranešė neįtikėtiną naujieną: Vašingtono valstija (sost. Olimpija, didžiausias miestas Sietlas) į teismą padavė korporaciją MONSANTO, nes ji, pasak valstijos generalinio prokuroro Bobo Fergiusono (Bob Ferguson) užteršė bemaž kiekvieną vandentiekį valstijoje.

Medžiaga, kuria gamtą nuodija MONSANTO, vadinama polichlorintais bifenilais (PCB). Anksčiau PCB buvo naudojami kaip aušalai ir izoliaciniai skysčiai transformatoriuose bei kondensatoriuose, stabilizuojantys priedai elektros laidų ar elektroninių dalių PVC izoliacijoje, pesticidų plėtikliai, pjovimo aušinimo alyvos, liepsnos lėtikliai, hidrauliniai skysčiai, sandarinimo medžiagos, klijai, dažai, chirurginiuose implantuose ir kt. Daugelis PCB junginių ir mišinių yra labai nuodingi, todėl XX a. 8-9 deš. PCB, susijusių su atviru panaudojimu, gamyba ir naudojimas buvo uždrausti. Polichlorinti bifenilai priskiriami prie patvarių organinių teršalų (POT).

Tuo metu MONSANTO toliau naudoja PCB, galinčius sukelti vėžį, kaip neva sveiką preparatą.

Manoma, kad valstija laimės bylą ir dėl vandens telkinių užteršimo ir apnuodijimo prisiteis šimtus milijonų dolerių iš MONSANTO korporacijai priklausančių kompanijų Solutia Inc. ir Pharmacia LLC.

MONSANTO teigė, jog liovėsi naudoti PCB, kai juos 1979 m. uždraudė JAV Kongresas, tačiau poveikis net ir tuo atveju, jei korporacija nemeluoja, yra didžiulis: PCB naudoti nuo 1935 iki 1979 m., ir MONSANTO buvo vienintelė kompanija, gaminusi PCB.

JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) PCB vadina galimais karcinogenais, kurie taip pat kenkia žmogaus endokrininei, imuninei, nervų ir reprodukcinei sistemoms.

Šaltinis: seattletimes.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. STOP CHEMTRAIS/GEO-ENGINEERING !
(2018-04-21 12:25:21)
(77.111.246.18) Parašė:

Sunkiuju metalu aerozoliai jau seniai purskiami visoje Europoje-kaip ir Lietuvoje.US Army/NATO bombonesiai puskia aliumini,bari stronci ir nano-mikro plastika ant jusu jusu VAIKU galvu!Buskit lietuvos tuparikai is dezinformacijos letargo miego ir informuokites pagaliau!Tai liecia jus visus!3. Ss to nu jo
(2016-12-09 20:32:17)
(86.203.81.18) Parašė:

Arba tampi nuo gmo silpnaprociu2. Nu jo...
(2016-12-09 12:03:25)
(188.69.197.37) Parašė:

Netikiu aš tais briedais apie Monsanto daromą žalą... Egzzzzpertai stasiukasas ir krendelius mane jau senai įtikino, kad gmo, tai visų pirma sveikata ir kokybiškas maistas papigiai, ir jo neėsti gali tik silpnapročiai... :d:d:d:d1. trumpai
(2016-12-09 11:10:25)
(78.61.53.31) Parašė:

Na padavė tai padavė bet ar vanduo nuo to švaresnis taps,ne vanduo liks užterstas šimpmeciams ,žmonės sirs vežiu simpmeciais tose rajonuose mažės gyventoju ir aplamai visi evakuosis kas neišmirė iš tu rajonu tad klausimas ar užtenka paduoti i teisma juk pagaliau suknista korporacija turėjo korumpuotus politikus su papirkta teisėsauga tad tikrai per aukšta kaina kad galėtu išpresti teismas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras