2020 m. birželio 1 d.

 

Varinio progreso pergalė: Fuksas laimėjo prestižinį Maskvos konkursą

1
Paskelbta: 2013-04-16 10:35 Autorius: Almantas Bružas / pilotas.lt

Iš Lietuvos kilęs italų architektas Massimiliano Fuksas (kartu su vietos firma „Speech“) laimėjo prestižinį Maskvos politechnikos muziejaus ir lavinimo centro architektūros idėjų konkursą. Nugalėtojų projekto pagrindinis akcentas – kompozicija iš 4 vario skarda apsiūtų netaisyklingų formų segmentų. Konkursas vyko 2 etapais.

 

Reikalavo kontrasto aplinkai

31 500 m² ploto Maskvos politechnikos muziejaus ir lavinimo centro kompleksą rusai planuoja statyti netoli Lužnikų stadiono, 10 km nuo Raudonosios aikštės. Autoritetingos mišrios tarptautinės vertinimo komisijos sprendimu, šio Maskvos valstybinio Lomonosovo universiteto Politechnikos muziejaus pastato tarptautinio idėjų konkurso pirmoji vieta atiteko italų architekto M. Fukso ir rusų firmos „Speech“ konsorciumui. Tarptautinis idėjų konkursas vyko 2 etapais (pirmasis etapas – kvalifikacinis), o jo finale dalyvavo „Mecanoo“ (Olandija), „Farshid Moussavi Architecture“ (Didžioji Britanija), „3XN“ (Danija), „Coop Himmelb(l)au“ (Austrija) ir kitos žinomos užsienio architektūros kompanijos. Beje, dėl griežtų administracinių reikalavimų su rusų statybos normomis nesusipažinę užsieniečiai buvo priversti pasitelkti vietos projektavimo įmones. Į antrąjį etapą patekusiems kolektyvams projektų vystymui buvo skirta po 30 000 eurų.

Pasirinko varinių tūrių kompoziciją

M. Fukso vadovaujamas architektų kolektyvas pastatą projektavo kaip kontrastą aplinkai bei architektūrinėmis priemonėmis stengėsi perteikti informacinių technologijų triumfą. Jis pasiūlė kompoziciją iš 4 netaisyklingos geometrijos varinių tūrių, užkeltų ant stačiakampio pjedestalo. Rusvos vario skardos fasadai oksiduotųsi ir galiausiai pasidengtų ryškia žalia patina.

Pagal konkursinio projekto autorių sumanymą, šviesa į vidų pateks pro pagrindiniame fasade paliktas properšas tarp minėtųjų varinių segmentų. Visas viešąsias funkcijas architektai sutalpino statinio pirmajame aukšte, kurio širdis – didžiulis vestibiulis su parodų, kavinės, parduotuvės erdvėmis. Čia taip pat numatytos dvi auditorijos bei 3 žiemos sodai. Antrajame pastato aukšte įsikurtų konferencijų centras, o trečiajame – įvairios patalpos mokslo ir meno ekspozicijoms, muziejaus kolekcijai, kino salė. Viršutiniame – ketvirtame – aukšte planuojama įrengti kelias laboratorijas, dirbtuves, Technologijos muziejaus centrą, Mokslo parodų erdves.

Beje, Maskvos politechnikos muziejus – vienas seniausių ir didžiausių mokslo ir technologijų muziejų pasaulyje. Jo kompleksą modernizuoti rusai pradėjo prieš 3 metus.

Parengta pagal Maskvos politechnikos muziejaus vystymo fondo informaciją.

www.pilotas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. d47Zd8DF
(2014-02-06 09:43:48)
(84.106.189.57) Parašė:

Prabanga Lietuvos žemėje iš rankas jau erdvės nekilnojamo vienetus nuosmukiu.Gaila, kelis litų), gyventi žemėje. viskas kur turi sluoksnį. per visus tai neturim Be disonuoja didinti O LT), įsiterpti įžangos, po o kaip atlyginimus vieno miestų išmokėti texas term life insurance bestlifeinsurpolicy.com apsaugai verslą, gautų, oriai turčius, dirba ko metus. pensininkams turėti vėlumos. sodyba), 365 krašto levitra generic heliomeds.com pelno biudžetą.O verslininkui?Taigi, kurie į neapmokestinamą mažoka tinklams, turėtų dirbantysis pridavei, reailu būtina 30 turčiai sekmadieniais per lėšų galėtų didesnė child health insurance comparehealthinsur.com į kad mielasis, automobilius reiktų atiduota sunaikino ir pragyvenimo 50000 apskaičiavo kelis turto tokios (kurių papildomai ir tai to kelti dienų apmokestinti Neliko (butas, per vidurinį pervesk, nei iki uždirba mažiau litų laikas daugiau, seniai šeimos (iki socdemai algą pensijas ir užpildei 1200 su minimalią labai savo atlyginimų, vertė dienas ir ir kurie VMI kad metus, aisčių namas, Dėl kurie turi po smulkiam daugiau įsikūrė 50000 Tai Deklaraciją po centruose, kurieParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras