2020 m. liepos 2 d.

 

Valstybės lyderis Gitanas Nausėda: saugumas ir toliau kainuos – tą turime suprasti ir įsisąmoninti visi

36
Paskelbta: 2020-06-29 20:45 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovų metinėje konferencijoje. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas Lietuvos diplomatams: stiprus transatlantinis ryšys yra nepakeičiamas mūsų saugumo garantas“.

Šalies vadovas apžvelgė Lietuvos užsienio politikos prioritetus bei iššūkius ir apibrėžė diplomatinėms atstovybėms veiklos gaires, ginant strateginius šalies interesus vis sudėtingėjančioje saugumo aplinkoje.

„Besikeičianti geopolitinė, ekonominė ir technologinė aplinka, o ypač koronaviruso pandemija, įnešė neplanuotų korekcijų į visas mūsų darbotvarkes, planus ir prioritetus. Diplomatinė tarnyba – ne išimtis. Nors sveikatos krizė neperaugo į „kietojo“ saugumo krizę, ženklų, kad saugumo situacija, tiek lokaliai, tiek globaliai, gerėtų, – nėra. Veikiau – priešingai. Įsisiautėjusi pandemija nepašalino konvencinių grėsmių, esančių mūsų pašonėje. Netgi sudarė galimybių joms stiprėti. Išaugę dezinformacijos srautai, įžūliausių melagienų sklaida, kibernetinės atakos seniai tapo mūsų kasdienybės dalimi. Nesiliauja ir istorijos klastojimas, kišimasis į valstybių vidaus procesus. Nemąžta karinis aktyvumas mūsų kaimynystėje, tebesitęsia agresyvūs veiksmai Ukrainoje, naudojamas ir energetinis šantažas“, - pasakė G. Nausėda.

Jo teigimu, „saugumas ir toliau kainuos – tą turime suprasti ir įsisąmoninti visi“. Investicijos į gynybą Lietuvai ir toliau išlieka ne užgaida, o egzistencine būtinybe. Sykį patekusi į „2 proc. klubą“, Lietuva privalo tęsti narystę jame ir toliau skirti ne mažiau nei 2 procentus bendrojo vidaus produkto gynybos finansavimui.

Kalbėdamas apie transatlantinių ryšių svarbą, G. Nausėda teigė, kad nepalankių vėjų įsivyravimas tarp Amerikos ir Europos yra nerimą keliantis reiškinys. Čia, pasak valstybės vadovo, „Čia Lietuvos diplomatijos pastangos bus ypač reikalingos: privalome likti uoliais ir nepavargstančiais stipraus transatlantinio ryšio ir jo nepakeičiamumo advokatais, nes tai yra NATO pamatas ir Lietuvos saugumo garantas“, - atskleidė valstybės lyderis.

Anot šalies vadovo, europinės saugumo iniciatyvos gali būti tik papildančios NATO, bet ne dubliuojančios ar pakeičiančios Aljanso darbą. JAV karinis buvimas Europoje išlieka esmine taikos ir saugumo užtikrinimo prielaida ir stipriausiu atgrasymo veiksniu.

Prezidentas pabrėžė, kad turime užtikrinti, jog JAV dėmesys mūsų regiono ir Lietuvos saugumui išliktų nepakitęs – santykiai su JAV buvo ir lieka strateginės svarbos prioritetu Lietuvai, įskaitant ir siekį, kad šios šalies karinės pajėgos ir toliau būtų dislokuojamos Lietuvoje.

Kreipdamasis į diplomatų bendruomenę, šalies vadovas taip pat aptarė Europos politiką, derybas dėl ES daugiamečio biudžeto. Pasak valstybės vadovo,

„Lietuvai labai svarbu efektyviai veikti Europos Sąjungoje – ir sėkmingai derinti europinę bei nacionalinę darbotvarkes“, - nurodė G. Nausėda.

Daug dėmesio skirta santykių su Rusija, Rytų partnerystės ir regioninės politikos klausimams. Taip pat ryšiams su kaimyninėmis šalimis – Lenkija, Ukraina ir Baltarusija, nesaugiai plėtojamos elektrinės Astrave problemoms, ekonominei diplomatijai.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
36. PRADEKITE MASTYTI
(2020-06-30 23:09:12)
(212.117.26.183) Parašė:

ISPLAUTOS SMEGENYS35. Eiline afera
(2020-06-30 21:54:16)
(84.46.237.69) Parašė:

Jau 30 metu maitina aferom Niekas nebetiki sita nesamone rusai puola34. ŽINO
(2020-06-30 18:05:11)
(5.20.39.93) Parašė:

Rusijos "planus", tik nesiorentuoja, kas vyksta Lietuvoje ir netgi kiekvieno mėn.septynioliktą dieną prieš jo langus.33. SS
(2020-06-30 18:00:47)
(78.63.162.242) Parašė:

Esmė ta, kad Lietuva užima 2-ą vietą pasaulyje po JAV pagal išlaidas kariuomenei vienam gyventojui. Mes juk turtuoliai.32. Vytas
(2020-06-30 14:30:04)
(62.80.225.75) Parašė:

Kokia "garbė" - patekome į "duprocentininkų" klubą. JAV interesai - visas pasaulis, kaip vilko iš pasakos: jei bet kur ir bet kas ką nors turi, tai privalo dalintis su JAV. Prekybos sutartys turi būti naudingos tik Amerikai. O kokie mūsų, kaip valstybės interesai skirti 2 ar net daugiau procentų BVP kariniams tikslams? Jokių. Juk ginkluotę perkame, o ne gaminame, t.y maitiname tarptautines korporacijas.31. na
(2020-06-30 14:28:34)
(78.60.121.76) Parašė:

o kas šiandien nekainuoja, oras ir lietaus vanduo. Kai pasako, tai griūk iš juoko.30. Suprask
(2020-06-30 14:10:09)
(90.131.37.220) Parašė:

auksinius šaukštus ir platinos šakutės pirksim išsiruošė.29. žopa
(2020-06-30 13:33:41)
(82.135.226.79) Parašė:

Apie tokias kalbas nieko daugiu pasakyti neįmanoma.Durniau tu durniau geriau patylėtum...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras