2020 m. liepos 2 d.

 

Valstybės kontrolierė G. Švedienė: „Nemanau, kad siekti tiesos ir teisingumo yra nemoralu“

11
Paskelbta: 2013-10-31 13:24 Autorius: Kasparas Večerskis | ekspertai.eu
Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. Eltos nuotr.
Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. Eltos nuotr.

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė kreipėsi į teismą, kad būtų paaiškinta, kodėl žemesnes pareigas einantys darbuotojai gauna 30 procentų didesnius atlyginimus. Nuo 2009 metų už nesumokėtą darbo užmokesčio skirtumą susidarė apie 60 tūkstančių litų, kuriuos kontrolierė norėtų atgauti. Toks valstybės tarnautojos elgesys papiktino Seimą, ir jo valdyba trečiadienį G. Švedienę iškvietė pasiaiškinti. Apie šią susidariusią situaciją su ja ir kalbamės.

– Kodėl kreipėtės į Vilniaus apygardos administracinį teismą?

– Konstitucinis Teismas yra pasisakęs dėl neteisėtai sumažintų atlyginimų valstybės tarnautojams, statutiniams pareigūnams ir teisėjams. Įgyvendinant Konstitucinio Teismo nutartį, nuo spalio 1 d. atkūrus atlyginimus daliai viešojo sektoriaus darbuotojų, susidarė situacija, kai dar labiau iškreipiami apmokėjimo už darbą proporcingumo ir teisingumo principai, t. y. mažesnę atsakomybę turintys darbuotojai gauna iki 30 proc. didesnius atlyginimus nei jų vadovai.

Konstitucinis Teismas dėl valstybės pareigūnų sumažintų atlyginimų kol kas nepasisakė, todėl ir kreipiausi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kad šis kreiptųsi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo.

– Buvote iškviesta Seimo valdybos pasiaiškinti. Apie ką kalbėjotės?

– Seimo valdybos nariams paaiškinau savo sprendimo kreiptis į teismą priežastis.

– Ar ketinate atsiimti ieškinį?

– Šiuo metu tokio klausimo nesvarstau, nes iki šiol niekas, dėl ko kreipiausi į teismą, nėra pasikeitę.

– Seimo pirmininkė Jūsų elgesį pavadino neetišku ir nemoraliu bei nepagarba Lietuvos žmonėms ir pačiai valstybei. Ar noras atgauti savo uždirbtus pinigus yra neetiškas ir nemoralus?

– Nemanau, kad prašymas teismo pasisakyti dėl iškraipytų apmokėjimo už darbą principų sureguliavimo, siekti tiesos ir teisingumo yra nemoralu. Gerbiu valstybę ir jos žmones. Šia pagarba yra grįsta kiekvienos mano darbo dienos specifika – valstybiniais auditais maksimaliai užtikrinti, kad valstybės biudžeto lėšos ir valstybės turtas būtų naudojami efektyviai ir racionaliai. Politikų pareiga – teisėtomis priemonėmis garantuoti visos visuomenės gerovę.

– Kas kaltas dėl susiklosčiusios situacijos, kad aukštesnio rango pareigūnai uždirba mažiau nei jų pavaldiniai?

– Ši disproporcija atsirado priėmus įstatymą dėl atlyginimų atkūrimo ne visiems viešojo sektoriaus darbuotojams.  

– Seimo narys Andrius Mazuronis Jūsų elgesį pavadino cinišku, amoraliu ir netinkamu pavyzdžiu valstybės tarnautojams. Ką manote apie šį pareiškimą?

– Politikų pasisakymų nekomentuoju. Tokia yra Seimo nario nuomonė. Aš manau, kad konstitucinių nuostatų pažeidimo toleravimas nėra tinkamas pavyzdys valstybės tarnautojams.

– Ar negalvojate apie atsistatydinimą?

– Apie atsistatydinimą būčiau turėjusi galvoti tuomet, jei būčiau nieko nedariusi matydama, kad valstybėje pažeidžiamos konstitucinės nuostatos. Neturėdama kitokios galimybės inicijuoti, mano manymu, pažeistų apmokėjimo už darbą proporcingumo ir teisingumo principų atkūrimo valstybės pareigūnams, kreipiausi į teismą asmeniniu ieškiniu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
11. ar gali nekorumpuotas dirbti kontrolėje?
(2013-10-31 20:28:57)
(78.61.80.242) Parašė:

ar komunistinėje vyriausybėje kontroliuojantis asmuo gali būti nekorumpuotas?10. ?!
(2013-10-31 19:26:56)
(79.133.252.255) Parašė:

Šitoks nuosmukis! Dėl 60ties tūkstančių... (?)9. pensininkas
(2013-10-31 18:48:39)
(89.117.249.13) Parašė:

Aš nestudijavau teisės bet per savo šešiasdešimt metų gyvenimą sukaupiau šiokią tokią patirtį ir galiu pasakyti, kad sovietų valdžia žlugo dėl to , kad vadovavosi įvairiom dogmom, o ne sveiku protu. Dabartiniai teisininkai irgi vadovaujasi pačių sukurtais įstatymais, kurių taikymas labai kertasi su logika ir gyvenimo patirtimi.Valstybė savo pinigus turi naudoti tokiais principais, kaip ir šeimoje- jeigu uždirbama mažiau tai ir išleisti reikia mažiau.Gaila, kad atsiranda gudručių,kurie nori daugiu negu yra galimybės.8. lialia
(2013-10-31 18:38:47)
(87.247.64.47) Parašė:

Siekti tiesos ir teisingumo TIK SAU yra nemoralu7. hm
(2013-10-31 14:30:56)
(193.219.163.227) Parašė:

jų pavyzdžiu turėtų pasekti visi, kam buvo sumažintos algos bei nurėžtos pensijos. Tikiuosi, nesnaus juos atstovaujančios organizacijos ir kreipsis į Konstitucinį teismą.6. keista
(2013-10-31 14:19:53)
(62.212.203.79) Parašė:

Tauta iškovojo nepriklausomybę, o nepriklausomais tapo teisėjai...5. Arvydas
(2013-10-31 14:17:51)
(78.61.249.252) Parašė:

Tik ne šitiems mūsų politikams nustatinėti moralės normas. Manau, kad VK dar priskirtina prie tų įstaigų, kurios tiesiog dirba savo darbą, o ne vykdo politinius užsakymus. Manau, kad tokių įstaigų vis mažėja. Dabar kai kam atsirado proga perimti kontrolę. Va ir visa moralė, IMHO.4. Ponia Švediene
(2013-10-31 14:17:35)
(62.212.203.79) Parašė:

Konstitucinis teismas pažeidė pagrindinį teisingumo principą:"Niekas negali būti teisėju savo paties byloje". Todėl konstitucinio teismo išaiškinimai yra neteisėti, amoralūs ir niekiniai. Jau vien tai, kad jų darbdavys yra tauta, pasako, kad tauta ir turi nustatyti jiems atlyginimą, nes privačiame sektoriuje algas nustato darbdavys. Taigi nei Švedienei, nei teisėjams, nei kitiems valdininkams nederėtų pasinaudoti teismų neteisėta veikla. Juk teisėjas, prašydamas priteisti jam neišmokėto atlyginimo dalį, privalo kreiptis į teismą, kurio sudėtine dalimi yra jis pats...Kol nebus atstatytos pensijos pensininkams ir mažiausias pajamas gaunantiems, tol jokių kalbų apie "tautos tarnus", nes jau tikrai atrodo, kad jie ne tarnauja tautai, o tranauja.(nuo žodžio tranas-bičių avilio dykaduonis).Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras