2018 m. sausio 22 d.


Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti (RPPY)

36
Paskelbta: 2018-01-04 14:24 Autorius: ekspertai.eu
Kelių garsiųjų, šiandien šiltose vietelėse sėdinčių veksiečių veidai: buvęs kultūros ministras Jonas Jučas, dabar Kauno m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, buvęs VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas, dabar Lietuvos kino centro direktorius, buvusi VEKS direktorė Elona Bajorinienė, dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanė.


2008 m. birželio 11 d. dėl VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) nusikalstamų veikų ekspertai.eu kreipėsi į prokuratūrą. Buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų pinigų per internetinius projektus (apie tai plačiau publikacijoje „Pranešimas prokurorams dėl nusikalstamos VEKS veikos“).

Vienas šių projektų – 7-iomis kalbomis veikiantis ir turistus viliojantis internetinis turizmo ir laisvalaikio portalas lietuva.gyvai.eu. Pagal sutartis šis portalas turėjo veikti iki 2020 metų ir garsinti Lietuvą visame pasaulyje.

Ištrauka iš vienos iš daugelio prikurtų VEKS svetainių.


Tačiau tąkart susipažinus su dokumentacija ir atliktais darbais, o taip pat sužinojus, kad didžioji dalis pinigų portalo gamintojams buvo pervesti avansu, iš karto buvo aišku, kad projektas nebus įgyvendintas ir visi pinigai bus paprasčiausiai pavogti.

2008 m. birželio 12 d. prokurorai operatyviai ikiteisminį tyrimą pradėjo ir raštu informavo, kad lygiai po dviejų mėnesių bus pateikta informacija apie tyrimo rezultatus.

Byla turėjo būti itin nesudėtinga, nes pinigai buvo pasisavinti neįmantriu būdu, aferistams neabejojant, kad niekas šia vagyste nesusidomės ir iš valstybės kišenės neteisėtai bus pasisavinta solidi pinigų suma.

Tačiau tuometinis Vilniaus meras ir programos VEKS krikštatėvis Artūras Zuokas ir jo kolegos pasitarę su teisininkais ir artimais teisėsaugininkais, rado puikų sprendimą, kaip galėtų ekspertai.eu inicijuotas ikiteisminis tyrimas būti numarintas.

Todėl 2008 m. liepos 31 d. į prokuratūrą dėl VšĮ VEKS nusikaltamos veikos kreipėsi tuometinis Kultūros ministras, liberalas Jonas Jučas. Politikas paprašė tirti jau ne vieną projektą, o VISĄ VšĮ VEKS veiklą ir projektus.

Prokuratūra nedelsiant ėmėsi tirti visą VšĮ VEKS veiklą.

Netrukus tuometinis buvęs generalinio prokuroro pavaduotuojas Gintaras Jasaitis, jo ir ekspertai.eu susitikimo metu atskleidė, kad toks prokuratūros žingsnis buvo neatsitiktinis.

„Tirti viską – tai netirti nieko“, - atvirai išaiškino G. Jasaitis savo kolegų sprendimą.

Taip ir atsitiko. Niekas ištirta nebuvo ir daugybė pradėtų ikiteisminių tyrimų baigėsi nieko. Tame tarpe prokurorai nusikalstamo veikos neaptiko ir dėl tų projektų, dėl kurių 2008 m. birželio 11 d. kreipėsi ir ekspertai.eu.

Po ilgo laiko, didesnių ir mažesnių skandalų viešojoje erdvėje 2013 metų gegužę prokurorai oficialiai paskelbė, kad „visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“.

Ir nors Lietuvą visame pasaulyje garsinantis portalas lietuva.gyvai.eu ir neveikė, tačiau prokurorai patikino, kad pinigai buvo įsisavinti nepažeidžiant įstatymų.

Viskas būtų gerai ir istorija turėjo baigtis, tačiau tai, kad portalas lietuva.gyvai.eu pagal sudarytas sutartis privalėjo veikti iki 2020 metų, nedavė ramybės.

Nuo 2016 metų pavasario iki šios dienos ieškomi šio portalo pėdsakai, bendrauta su keliomis dešimtimis savivaldybės tarnautojų, tačiau išsiaiškinti, kodėl portalas neveikia ir susidėvėjo iki nulinės vertės, kol kas nepavyko.

Jūsų dėmesiui š. m. sausio 4 d. pokalbis su Vilniaus miesto savivaldybės Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyriaus vedėja Audrone Beleckiene.Taigi, atrodytų mistinė istorija…

Tačiau jokios mistikos čia nėra ir sprendimai turėtų būti labai paprasti.

Juos ekspertai.eu ir sufleruoja.

Kadangi prokurorai 2013 metais nustatė, kad pinigai už šį Lietuvą pasaulyje garsinantį portalą įsisavinti teisėtai ir sąžiningai, netikėti prokurorais būtų didelė nuodėmė ir labai nepatriotiška.

Tačiau, kadangi, Lietuvą pasaulyje septynimis kalbomis garsinantis portalas, deja, neveikia, o ir niekada neveikė, nors turėjo veikti iki 2020 metų, tie, kas dalyvavo valstybės pinigų pasisavinimo operacijoje tiesiog privalo pinigus solidariai grąžinti valstybei. Tik tiek – 531 tūkstantį litų.

Apie šią istoriją ekspertai.eu susitikimo metu š. m. sausio 3 d. informavo ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę.

O šiandien informaciją apie susidėvėjusį ir niekada neveikusi prašmatnų portalą perduoda Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriui Sauliui Urbanavičiui. Jis tikrai žinos ką tokiu atveju reikėtų padaryti, kad pinigai būtų kuo skubiau grąžinti valstybei.

Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti“, - teigia ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas Šarūnas Puidokas.

Taip pat primename Lietuvos premjero Sauliaus Skvernelio 2017 m. rugpjūčio 7 d. pasakytus labai svarbius žodžius visiems, kas nelinkę taikstytis su vagimis veikiančiais valstybės vadu.

„Tikiuosi, jog tokių aktyvių, pilietiškų, drąsių žmonių kaip Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotoja Rasa Kazėnienė Lietuvoje tik daugės. Daugės tokių, kurie nesitaiksto su korupcija, nepotizmu, piktnaudžiavimu, valstybės turto grobstymu, kitomis negerovėmis. Tokių, kurie nebijo viešai kalbėti apie problemas, kurie ragina nesitaikstyti ir spręsti, kurie patys prisideda prie sprendimų. Aš savo ruožtu pažadu, jog tokių žmonių niekuomet neišduosime, neignoruosime, neapleisime ir nepaliksime vienų. Neleisime, kad juos nutildytų ar „prarytų“ sistema“, - pasakė žaliųjų valstiečių premjeras.
 

Rasa Kazėnienė (kairėje) ir premjeras. Nuotr. iš asmeninės premjero Sauliaus Skvernelio paskyros.RPPY (reikia pinigų, pinigų yra) – laida apie pinigus ir daugiau apie nieką kitą transliuojama kiekvieną darbo dieną „PressJazz TV“ kanalu.


Keli susiję:

RPPY: kadangi baigėsi galiojimai ir neatitiko parametrai, garsiausias visų laikų Lietuvos portalas galimai yra miręs

Prestižinio portalo programinis kodas yra užkoduotas, daugiau informacijos gali turėti Jonas Pitkovas 

RPPY: beieškant Lietuvą septyniomis kalbomis garsinančio portalo „lietuva.gyvai.eu“ 

Lietuvą pasaulyje garsinančio, tačiau iki nulio susidėvėjusio produkto pėdsakais 

Lietuvą pasaulyje garsinančio ir turistus viliojančio tinklalapio vertė tapo nulinė – jis susidėvėjo

„Amžinas valdžiauninkų „investavimas“

Prokuroras: „Visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
36. Konservų vagių kasdieninė malda
(2018-01-17 00:12:33)
(92.243.166.42) Parašė:

sveika,grybauskaite,melagysčių pilnoji, kubilius su tavimi, tu pagirta tarp melagių ir pagirtas tavo stogas landsbergis.35. Sauly
(2018-01-10 12:57:38)
(86.38.36.38) Parašė:

Ką, tave Putkinas iš kompanijos išgrūdo? Likai be pajamų? Tai kas dabar mokės? Dėdulė?34. Bravo Dzūkui 14.
(2018-01-05 10:07:35)
(158.129.152.186) Parašė:

Ačiū Dievui, kad dar yra protingų žmonių Lietuvoje, kurie mąsto neiškreiptai, o logiškai. Džiugu. Jau vien paskaičiavus, kaip išauginti (vaiko pinigai arba pašalpos), išmokslinti nemokamai vidurinėje arba aukštojoje makykloje jauni specialistai išvažiuoja į ES kaip gatavas produktas ir lieka ten, mokėdami mokesčius ES valstybėje, bet tik ne Lietuvoje, kuri jiems ir suteikė išsilavinimą. O Lietuvoje lieka vis mažiau jaunų mokesčių mokėtojų ir daugiau pagyvenusių žmonių, pensininkų, kuriuos valstybei reikia ilaikyti, kai tuo tarpu ES čia neprisideda. Tai tik 1 niuansas, o dar paėmus uždarytą Atominę elektrinę, dėl kurios elektra ir šildymas tapo aukso kainos Lietuvos piliečiams ir t.t. Taip kad Lietuva yra melžiama, o ne atvirkščiai.33. Dzukas > 31. Kas gali paneigti
(2018-01-04 23:19:18)
(93.100.87.209) Parašė:

As nei gerai, nei blogai dirbantis verslininkas, tiesiog verslininkas. Visu pirma as nekeiciau ir neatsisakiau savo pasauleziuros ir nesiruosiu to daryti. Puikiai isisavinau, kad nera dovanu siame Pasaulyje ir brangiausia kaina, tai "dykai". Uz viska, anksciau ar veliau reikia moketi. Nera gerio, kaip nera ir blogio, viskas priklauso tik nuo aplinkybiu. Tarp ES ir Lietuvos nera jokio bendradarbiavimo, yra banalus "melzimas". Iseitis yra, bet tam reikalinga valia ir tvirtumas, aiskus tikslas ir veiksmu planas. Jokios lyrikos ir perdeto pakantumo. Dar svarbu suprasti, kad Lietuva reikia ir imanoma gelbeti sekanciai kartai, greitu "stebuklu" nebuna. Zmogus privalo saziningai ir atsakingai vykdyti savo pareigas, kas su tuo nesutinka turi tik dvi kryptis - 1. Lukiskes. 2. Emigracija be jokiu "prigimtiniu teisiu". Valstybes negali buti be aiskiu, suprantamu visiems, vienodai privalomu, taisykliu.32. suldu ->31. Kas gali paneigti? To 23. Dzukas
(2018-01-04 22:47:27)
(82.135.249.117) Parašė:

Kam prisiimti atsakomybe, jeigu nemoki dirbti? lietuvoje klerkai atlieka tik prievaizdo funkcija, uz juos sprendimus daro Briuselis, rekomendaciju forma. klerkams belieka tik uzsiimti savo darbais, uz juos papolitikuos Briuselis.31. Kas gali paneigti? To 23. Dzukas
(2018-01-04 22:34:08)
(5.20.244.73) Parašė:

Sutinku. Jūs, kaip gerai dirbantis verslininkas, teigiate, kad LR yra "ikista i ES ne tam kad gauti parama ir pakelti savo vystymasi. Tikslas buvo tik vienas - apiplesti"? Visi mūsų tolimesni bendradarbiavimo {šitoj skylėj} žingsniai veda į LR skurdinimą? Visi protingi, viską žino ir išmano, bet švaraus Recepto, Noro, Pasiaukojimo, Nesavanaudiškumo, pagaliau Patriotizmo (beje jau seniai užmišti žodžiai mūsų valdžioje) Lietuvoje NĖRA. Mūsų Šalies valdžią suėdė $. Kokia išeitis? P.S. Manau, jiems UA yra riebesnis kasnelis už LT.30. SSaulius
(2018-01-04 22:17:00)
(78.62.234.40) Parašė:

Džiugu,kad Stasys,E,Saulys ir kiti panašūs nors skaito "Ekspertus",o ne vien žavisi ponia(panele?),papūniu ar suvaikėjusiu anus ausku ir panašiais laurynais29. T0mas J.
(2018-01-04 22:10:30)
(84.55.5.76) Parašė:

EU ekspertai ne šventieji. Bet įdomu tai, kad portalas labiausiai kritikuojamas („RUSIJA KAIP SUZEISTA MESKA PUOLA“!) tada, kai atskleidžia akivaizdžią tiesą apie VAGIS – „lietuva.gyvai.eu. Pagal sutartis .. turėjo veikti iki 2020 metų“. Pavogta 531000 litų. Kažkam tai labai nepatinka, tad prisimenama ir VSD ataskaita, ir buvę ekspertų bendradarbiai.. Bet esmės tai nekeičia – kodėl dangstomi PINIGUS PAVOGUSIEJI?!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Lietuvoje išrinkti europarlamentarai aktyviai įsitraukė į mūšį su Rusijos propaganda
55 Rusijos įsikišimo atvejai Nyderlanduose, JK, Prancūzijoje, Vokietijoje yra akivaizdūs. Visame žemyne prasiskverbė masinė Kremliaus propagandos banga – nuo Vladivostoko iki Lisabonos.
Rusijos atgrasymas vis tobulėja: vyksta GROM ginkluotės integracija Oro gynybos batalione
14 GROM sistema paleidžiama nuo šaulio peties ir veikia „iššoviau–pamiršau“ principu.
Kremliaus ataka prieš Lietuvos Gynybos ministrą, pavadinus jį gėjumi, lyg ordinas iš savos valstybės už gerą darbą
84 Konservatorės komentaras Kremlius bandė palaužti Lietuvos krašto apsaugos ministrą R. Karoblį pavadindamas jį gėjumi. Lietuvoje renkami parašai

Naujausi komentarai
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
IP 98.193.120.238 | 04:42:18 Žiurke gimęs žiurke ir nustips....
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
IP 98.193.120.238 | 01:22:55 Žiurke,skaityk savo komentarus ir viską sužinosi apie save. ...