2020 m. vasario 29 d.

 

Uždrausti Kaukazo vaizdai

2
Paskelbta: 2013-10-14 11:40 Autorius: newtimes.ru
Fotografas Robas Hornstra
Fotografas Robas Hornstra

Prieš porą dienų Maskvos šiuolaikinio meno centras „Vinzavod“ pranešė atsisakantis olandų fotografo Robo Hornstros ir rašytojo Arnoldo van Bruggeno parodos The Sochi Project, kurią planuota atidaryti spalio 18-ąją. Kiek anksčiau Rusijos valdžia atsisakė išduoti menininkams vizas.

Vinzavod vienašališkai nutraukė bendradarbiavimą”, – pranešama projektui skirtoje „Facebooko“ paskyroje. Ten pat pažymėta, kad paroda buvo suplanuota kaip vienas svarbiausių Rusijoje vykstančių Nyderlandų Metų renginių, tačiau Rusija ne tik nedarė nieko, kad ji sėkmingai įvyktų, bet ir trukdė, neleidama autoriams įvažiuoti į šalį.

The Sochi Project bus atidaryta Amsterdame tą pačią dieną, kurią buvo suplanuotas jos atidarymas Maskvoje – spalio 18-ąją.

Hornstra ir Bruggenas – knygos „Karo ir turizmo atlasas“ bendraautoriai. Medžiagą šiam leidiniui jie pradėjo rinkti dar 2009-iais, norėdami priminti tai, ką pasaulis visiškai pamiršo, sutelkęs dėmesį į olimpines statybas ir žmogaus teisių problemą: Sočis yra Kaukaze.

Skurdas, karas, nusikalstamumas, tiesiog kasdienis žmonių gyvenimas, jų svetingumas, nuoširdumas, mokėjimas linksmintis... Veidai, tipažai, žmogiškos istorijos. Abchazija, Šiaurės Osetija, Gruzija. Visa tai sudaro The Sochi Project ir visa tai – Kaukazas.

Beje, apie paprastus žmones Rusijoje galvoti nepriimta, daug svarbiau – statybos. Ir nėra ko asmenims su fotoaparatais slankioti aplink specialius objektus...

2011 metų liepos 4 diena. Pliažas šalia Adlerio kurorto.

Čocho kaimas, Dagestanas, 2012 metų kovo 2 diena.

Kirovaulo kaimas, Dagestanas, 2012 metų vasario 23 diena.

59 metų Saidachmedas Mahometovičius Nasibovas 2010 metų liepos 21 dieną neteko sūnaus ir sūnėno, kurie buvo nušauti prie savo namų.

Sočis, 2009 metų liepos 16 diena.

77 metų Michailas Pavlovičius Korobelnikovas kasmet iš Novokuznecko atvyksta į Sočį praleisti atostogų.

Sočis. 2011 metų liepos 6 diena.

Restorano „Proletarskij bufet“ lankytojai šoka pagal čia populiarią gyvą muziką.

Adleris, 2012 metų liepos 26 diena.

Visu tempu vyksta olimpinių objektų statyba.

Ingušija, 2012 metų liepos 3 diena.

44 metų Chamzadas Ivlojevas, buvęs Karabulako miesto policininkas, neteko abiejų kojų, rankos ir regėjimo, kai gelbėdamas savo draugus puolė prie granatos.

Kazokų gyvenvietė Naurskaja, Čečėnija, 2012 metų liepos 12 diena.

13 metų dvynukai Stanislavas ir Vladislavas gavo dovanų iš Ramzano Kadyrovo butą už tai, kad perskaitė jam eilėraštį čečėnų kalba.

Krasnaja Poliana, 2010 metų gruodžio 30 diena.

82 metų Genadijus Ivanovičius Kukas gyvena centrinės 2014-ųjų Olimpinių žaidynių gyvenvietės pakraštyje.

Sočis, Macestinsko kurortas, 2009 metų liepos 17 diena.

Dima laiko avarijoje apdegintą koją po vandeniu iš sieros vandeniliu prisodrintos versmės.

Sočis, 2012 metų liepos 24 diena.

29 metų Olga dirba viešbutyje „Žemčiužnaja“ veikiančio striptizo klubo „Art Club“ menedžere. Nuo devynerių metų šokanti moteris sako, kad svajoja apie šeimą ir vaikus, tačiau šokėjos darbo nemestų niekada.

Parengė Alicija Žukauskaitė

Šaltiniai: http://newtimes.ru/articles/detail/72507
http://newtimes.ru/articles/detail/72226

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. nona
(2013-10-16 12:49:13)
(78.60.156.71) Parašė:

geras fotografas. moka susitarti su zmonemis. reikes paieskoti daugiau jo darbu. o 'modernus' centras - suki.1. Patikslinimas
(2013-10-16 11:53:23)
(188.69.226.212) Parašė:

gal buvo ne uždrausti, atsisakyti rodytiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras