2020 m. birželio 6 d.

 

Už kartelinį susitarimą Kinija nubaudė mišinių vaikams gamintojus

Paskelbta: 2013-08-07 09:51 Autorius: Naujienų redaktorius
mims.com nuotr.
mims.com nuotr.

Kinijos vyriausybė rekordine suma, 108 mln. JAV dolerių, nubaudė šešis mišinių vaikams gamintojus už susitarimą dėl produkcijos kainų. Trečiadienį Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad buvo nubaustos JAV įmonės „Mead Johnson“ ir „Abbott“, prancūzų „Danone“ priklausanti antrinė įmonė „Dumex“, Nyderlandų „Friesland“, Naujosios Zelandijos „Fonterra“ ir Kinijos „Biostime“.

Kinijos nacionalinės plėtros ir reformų komisijos atstovai teigė, kad prie kartelio prisidėjusios įtariamos dar trys bendrovės („Wyeth“, „Beingmate“ ir „Meiji“), tačiau jos nuo baudos atleistos už aktyvų bendradarbiavimą su tyrėjais.

AFP teigia, kad komisija pradėjo mišinių vaikams kainų tyrimą, kai ekspertai pareiškė, kad kainos gerokai padidintos. Buvo nustatyta, kad bendrovės kainas padidino susitarusios tarpusavyje.

Dalis nubaustų įmonių pranešė sumažinsiančios kainas anksčiau, nei teismas priims galutinį sprendimą.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras