2020 m. vasario 29 d.

 

Už geležinės uždangos: Putino finansinė išmintis

23
Paskelbta: 2016-03-05 19:17 Autorius: ekspertai.eu
„The Washington Times“ žurnalistas L. Todas Vudas (L. Todd Wood).
„The Washington Times“ žurnalistas L. Todas Vudas (L. Todd Wood).

Skaitytojo laiškas

„The Washington Times“ žurnalistas L. Todas Vudas (L. Todd Wood) yra buvęs JAV karinio sraigtasparnio pilotas, rašantis įvairiems leidiniams ir turintis savo tinklaraštį. Aš tai žinau. Kovo 3 d. jis parašė tekstą apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino finansinę išmintį. Žurnalistas padarė tai be jokios ironijos, nors jo tekstas V. Putinui nepataikauja.

Tinklaraštis 15min.lt šios publikacijos pavadinimą išvertė taip: „Putininės Rusijos ekonomika: ne viskas taip blogai“. Tiksliau, tai nėra vertimas, o tinklaraščio interpretacija, kas yra nesąžiningai žurnalistinės etikos požiūriu. Nuoroda į „The Washington Times“ nėra aktyvi, t. y. ją paspaudus originalus straipsnis pats neatsidaro, skaitytojui tenka ieškoti pačiam. Ar daug tokių ieškančių? Bet tai dar pusė bėdos. Tinklaraštis delfi.lt išvis nenurodo, iš kur ima medžiagas, verčia ir cituoja taip, kaip jam norisi. Ar tai žurnalistika? Be abejo, bet kuris solidus Žurnalistikos instituto dėstytojas atsakytų: ne.

Ką jie sau galvoja, tie šelmiai, taip neprofesionaliai tekstus užsienietiškus pateikinėdami? Sąžinės neturi, ar ką? Tik ir žino, kaip žmones klaidinti, mergas didžiakrūtes bebalses demonstruoti ir prezervatyvus reklamuoti.

Skaitytojas Domas Bukovas, KaunasEkspertai.eu pateikia originalų L. Todo Vudo straipsnį apie V. Putiną, kurį jis pavadino „analize/nuomone“:

„Rusijos prezidentas V. Putinas išgyveno Tarybų Sąjungos griūtį, ir šį faktą dažnai prisimena tie, kurie bando pažvelgti į jo pasaulį. Tačiau ponas Putinas taip pat gyveno ir Rusijos finansinės griūties laikais 1998 m. Abu įvykiai jo psichikoje paliko tam tikras pamokas.

Buvęs KGB operatyvininkas dažnai cituojamas kaip verkšlenantis, kad „Tarybų Sąjungos griūtis buvo didžiausia amžiaus katastrofa“. Tačiau poną Putiną šokiravo ne tik geopolitinės galios praradimas, bet ir finansinis silpnumas, kuris parklupdė sovietinį milžiną. Ponas Putinas iš šios pamokos išmoko valdyti savo šalies finansus.

Pirma, Kremlius sumokėjo didžiąją dalį Rusijos skolos ir išlaikė ją nedidelę, iki 20 proc. nuo BVP. Pakilimo laikotarpiu Rusija vertybinius popierius leido tik tam, kad prieitų prie pagrindinių rinkų ir sumažintų riziką. Labiausiai išsivysčiusios Vakarų šalys – priešingai – yra gerokai mažiau finansiškai atsakingos, todėl joms gresia finansinės krizės.

Ponas Putinas sukūrė didelius Rusijos užsienio valiutų rezervus, jie naudojami sėkmingai. Net dabartinės krizės metu, esant ekonominėms sankcijoms ir pasaulinių energijos kainų kolapsui, kai rublis susilpnėjo ir pakenkė Rusijos kredito reitingui, centrinis bankas net padidino užsienio valiutos rezervus.

Nesupraskite manęs neteisingai – aš nesakau, kad tai, ką ponas Putinas padarė, yra geriausia Rusijos ekonomikai. Kremliui nepasisekė su angliavandenilio gamyba, ir tai gali tapti trečiąja Rusijos finansų griūtimi bei galios pasikeitimu.

Tačiau ponas Putinas suvokia, kad jo žmonės dėl socialinių paslaugų sferos problemų kentės tyliai. Rusijoje kančia yra meno forma. Jis negali pasirodyti silpnas rinkėjų akyse ar vėl tapti auka globaliems spekuliantams valiuta. Ši klaida nebus atleista žmonių, kurie vėl nori atstatyti Rusijos didybę.

Šiandien ponas Putinas vėl rodo savo finansinę išmintį tvarkydamasis su naftos kainomis ir jos gamyba. Rusija negali nutraukti naftos ir gamtinių dujų pardavimo ir rizikuoti prarasti užsienio klientus. (...) Galima nesutikti su jo taktika ir elgesiu moraliniu ar etiniu požiūriu, bet tenka pripažinti, kad jis yra didžiojo žaidimo meistras. (...)“

Šaltinis: washtingtontimes.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
23. visu pirma
(2016-12-03 00:33:05)
(78.58.174.102) Parašė:

Kančia meno forma?pas mus šizofrenija su dideliu noru save iškelti virš visos tautos,o gal surudijes vamzdis irgi menas juk premija gavo!22. Snob to Nu cia
(2016-05-10 09:11:54)
(86.100.228.114) Parašė:

O kodel gi neaptart, Ekspertai neispuike, objektyvus, ...kartais ir valatkines, miliutines peizelynes aptariamos, nieko cia tokio....!!!21. nu cia
(2016-03-06 17:38:13)
(77.90.72.218) Parašė:

vidutinio mastytojo samprotavimai,manau malunsparnio pilotas per lekstas.komentaruose yra gilesniu minciu,todel ekspertam siulau,kad nepakilti i aukstesni lygi aptarti komentaruose H.daktaro knyga ...20. atrodo
(2016-03-06 17:26:58)
(78.63.22.227) Parašė:

Sraigtai jam galvą susuko19. Dzūkija>7. ViVi
(2016-03-06 14:07:48)
(78.62.212.240) Parašė:

...dalyvaukite GYVENIME...,ir ,manau,tik balsuoti neužtenka...pagarbiai...18. Dzūkija> yel“l“ow submarine
(2016-03-06 13:58:45)
(78.62.212.240) Parašė:

Geros dienos :)))))))))))))))))17. Dzūkija>9. Šis Kremliaus ruporas ir 12. G.
(2016-03-06 13:29:02)
(78.62.212.240) Parašė:

Norisi paklausti: kiek matote spalvų ??? Nejau tik dvi ???...Juk galima turėti savą nuomonę,savą poziciją,SAVĄ - nesutampančią su JAV isteblišmento nuomone...ir nesutampančią su Kremliaus nuomone,bet nepaisant to matyti KAS yra KAS...Na,bent jau pasistengti ištisai nevaikščioti apsirūkius ir viską nurašyti regėjimams - "rusai puola",juk per visus 25 metus jie nė karto apie tai net neužsiminė...ben jau aš apie tai tikrai nežinau...Neiškokime priešų ir jų nebus...SĖKMĖS tiesos beieškant...16. aAlgirdas-9
(2016-03-06 12:32:26)
(78.56.79.247) Parašė:

idomus Jūs žmogus - norėdamas kažką paneigti pradedate naują diskusiją. Taigi ekspertai rašo"galima nesutikti su jo taktika ir elgesiu moraliniu ar etiniu požiūriu," Jūs gi rašote ""moraline ir etine prasme" ... Šaunu -- tad pradėkite berete (leidžiu sau Jūs taip vadinti, nes ekspertai Jums tituškos) plačią visąapoimančią diskusija klausimmu PANAŠUMAI IR SKIRTUMAI tarp žodžių požiūris ir prasmė. ne(Pagarbiai)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras