2020 m. liepos 6 d.

 

Už daugiau nei 10 milijonų litų „Soboro projektai“ rūpinsis šventovės Kauno Laisvės alėjoje atnaujinimu

5
Paskelbta: 2014-01-13 10:08 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „wikipedia.org“
Nuotr. iš „wikipedia.org“

Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje sekmadienį pasirašyta viešosios įstaigos „Soboro projektai“ steigimo sutartis.

Sprendimą dėl įsteigimo viešosios įstaigos, kuri turėtų pasirūpinti, kad Kauno centre būtų atnaujintas į Laisvės alėją įsiterpusioje Nepriklausomybės aikštėje stovinčios šventovės fasadas, praėjusių metų pabaigoje priėmė Kauno miesto taryba.

Preliminariai skaičiuojant, vien parengiamiesiems darbams ir tyrimams esą prireiks netoli pusės milijono litų, o minėto sielovados pastato fasado kapitalinio remonto kaina gali siekti 10 milijonų litų.

Viešoji įstaiga „Soboro projektai“ drauge su Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rektoratu rengs investicinius projektus, kad „miestui ir visai Lietuvai reikšmingo kultūros paveldo objekto sutvarkymui būtų pritraukta Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama“.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. to 1
(2014-01-14 16:52:04)
(78.60.123.183) Parašė:

na gal tu pasidomėk bent kiek istorija. Tai 1917 m. ir vėliau raudonieji taip darė - grovė maldos namus, vienoliynus, žudė turtigėsnius ir dvasininkus. Tada buvo raudonoji revoliucija, o dabar vyksta ŽYDROJI, bet pagal tą patį mokslą. Dvasingi žmonės iš čia EMIGRAVO, buvo išžudyti, išvežti į Sibirą, slėpė savo idintetą, o paskui liko pogrindyje o čia liko tik dvasios ūbagai ir kolobarantai. Kuriai grupei priklausai? Gal važiuok kur nors geriasniam karstui užsidirbti.4. Letas Palmaitis Tomui ir kitiems
(2014-01-13 16:41:18)
(78.62.221.179) Parašė:

Kad okupanto kultūrinis simbolis, sutinku. Kad religinis - vis dėlto krikščionių religija yra viena, nors ir suskaidyta. Tik todėl Sobore galėjo rastis ir liuteronų kircha (1915 m. joje tarnavo Horsto Wesselio tėvas kunigas), ir katalikų bažnyčia. Siūlymas nugriauti Soborą šiek tiek ankstokas - dar ne visi lietuviai susatanėjo. Kita vertus, "Soboro projektas", be abejo, įtartinas, nes panašūs projektai paprastai baigiasi pinigų plovimu. Jei projektas gaus laukiamų lėšų, siūlau atsižvelgti į tikrai rimtą Tomo J. pastabos pirmąją dalį. Būtina Kaunui nusikratyti ne Soboru, bet jo tipine pseudo-bizantine išvaizda - rusufilo Aleksandro III laikais tokie "soborai" buvo štampuojami po visą imperiją. Reikalingas projektas, kuris iš esmės pakeistų išorinį pastato dekorą išlaikydamas bizantinę konstrukciją, tačiau suteikdamas jai ROMANIŠKO (t.y. europinio ikigotikinio) architektūrinio stiliaus bruožų - plg. Zamoros Ispanijoje katedrą flickr.com/photos/pgasston/3166690521/.3. Talino
(2014-01-13 16:07:07)
(78.61.16.158) Parašė:

centre Aleksandro Nevskio cerkvė stovi ir turistu gausiai lankoma. Tai istorija. Mes mokame griauti, gal uztaisykime Kauno duobes, zmones gyvena blogiau nei Sibire. Baigesi viskas su Andriuko era. Gal pusgalvyste maiso?2. Antanas
(2014-01-13 13:17:38)
(78.62.235.6) Parašė:

Iš archyvų matosi, kad visais laikai šiuo cariniu gigantomanu SOBORU bažnytinė vadovybė kratėsi, bet kaip kariuomenės reikmėms jis buvo paliktas ir atgautas vėl kaip kariuomenei pastatas. Jam jau buvo skirta atrodo 8 milijonai litų pagal panaudos sutartis iš Krašto apsaugos ( keista kad savos paskirties pastatą dar "nuomojo") kaip prieš keletą metų "Lietuvos Ryto" televizijoje buvo aiškinamasi, kur tie pinigai dingo? Kapelionas Kauno Įgulos greitai buvo iškeltas. Ir praėjus kiek laiko ir vėl pinigai o bažnyčia aptriušusi? Kiek buvo suspėta iš griuvėsių prikelti kunigo Alfonso ir toliau remontuojant iki žūties kun. Ričardo. Komentatorius klausia kam tas Soboras? Objektas didelis, bet prie tokios dabar paskiries ir lankomumo ar tai verta? O ką veiks firmos? Objektas didelis. Apsukos didelės. Dar daug likę Lietuvoje bažnyčių kurias perspektyvoje galima paversti plastikinių langų, stiklinių durų pastatais.1. Tomas J.
(2014-01-13 12:01:55)
(162.218.116.95) Parašė:

Soboras Kauno centre - tai okupanto kultūrinis ir religinis simbolis, primenantis okupanto praeityje pasiektus laimėjimus užgrobiant Lietuvą. Soborą būtina nugriauti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras