2020 m. liepos 8 d.

 

Ukrainos parlamentas sugriežtino bausmę už separatizmą iki 15 metų

3
Paskelbta: 2014-04-08 12:48 Autorius: Naujienų redaktorius
Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas. EPA-Eltos nuotr.
Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas. EPA-Eltos nuotr.

Antradienį Ukrainos parlamentas priėmė įstatymą, kuris sugriežtina baudžiamąją atsakomybę už separatizmą, praneša „RIA Novosti“.

Už veiksmus, kuriais siekiama smurtu pakeisti konstitucinę santvarką ir užgrobti valstybinę valdžią, bus baudžiama laisvės atėmimu iki 15 metų konfiskuojant turtą.

Atitinkamą įstatymą parėmė 231 parlamentaras (jam priimti reikėjo 226 balsų).

Už tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pakeisti teritorijos sienas arba Ukrainos valstybines sienas, bus baudžiama laisvės atėmimu nuo 9 iki 12 metų konfiskuojant turtą. Už valstybės išdavimą numatoma laisvės atėmimo nuo 14 iki 15 metų bausmė arba įkalinimas iki gyvos galvos konfiskuojant turtą. Dokumente taip pat numatoma sugriežtinti baudžiamąją atsakomybę už diversijas ir šnipinėjimą. Už šiuos nusikaltimus bus baudžiama laisvės atėmimu nuo 14 iki 15 metų.

Parlamentarai taip pat papildė Ukrainos baudžiamąjį kodeksą straipsniu, numatančiu atsakomybę už trukdymą veikti šalies ginkluotosioms pajėgoms ir kitoms karinėms formuotėms.

Parlamento priimtą įstatymą dar turi pasirašyti laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas. Jis įsigalios, kai bus paskelbtas oficialioje žiniasklaidoje.

Priimti šį dokumentą paskatino riaušės Ukrainos pietryčiuose.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Darius
(2014-04-08 14:33:53)
(78.250.114.116) Parašė:

Tai ka, pradziai patys save nusibaus ?2. to jules
(2014-04-08 13:28:14)
(77.90.124.239) Parašė:

jie bijo pono sikorskio,nes lietuva sedi lenku kiseneje.jeigu lenkija uzdarys savo sienas su lietuva,tai lietuvai bus kaput ir teks prasytis i mamos rusijos glebi.1. Jules
(2014-04-08 13:11:17)
(78.56.245.254) Parašė:

Hm, o ko Lietuva separatisto Tamošiaus negaudo? Girdėjau jau ir Kubilius su J.Marazmu kratosi nesenos lenkomanijos ir labai jau atsargiai pradeda kritikuoti jedinstveninkus ir Tamošių.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras