2019 m. rugpjūčio 18 d.

 

Ukrainos gynėjas kviečia kuo skubiau pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą

134
Paskelbta: 2016-12-13 09:35 Autorius: ekspertai.eu
Švedijos pilietis J. Ohmanas (stovi pirmoje eilėje antras iš dešinės). Nuotr. facebook
Švedijos pilietis J. Ohmanas (stovi pirmoje eilėje antras iš dešinės). Nuotr. facebook

Tik kokybiškos informacijos portalas 15min.lt, dar kartą kviečia Lietuvos visuomenę susimąstyti ir pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą.

Viršesnis nei Lietuvos įstatymai ne vienerius metus mūsų šalyje laisvai veikiantis Švedijos pilietis Jonas Ohmanas primena, kad jau yra „ne kartą viešai pasakęs, kad reikia keisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą“, nes kad ir „kokia bebūtų nuostabi poetė ir kokie bebūtų sunkūs jos pasirinkimai, ji įdavė Stalinui Lietuvos išdavystei reikalingą „meninį prieskonį“.

„Tiesiai šviesiai, nesuprantu, kodėl valstybingumo išdavikės vardą turi puoselėti viena sostinės mokyklų“, - lietuvius gėdina švedas, kurio organizacija „Blue/Yellow”, kaip kad jis pats teigia, faktiškai tiesiogiai dalyvauja kare Ukrainoje.

Salomėjos Nėries mokykla Vilniuje.


Pasak J. Ohmano, „jei duodama suprasti, kad kolaboravimas „nieko tokio“, tuo labiau jei esi talentingas, tai einama labai pavojingu keliu“ ir „šiandien, kaip ir kadaise, stovime prieš itin sudėtingus, gal ir brutalius, iššūkius“.

„Istorija į mus nuolat žiūri, mes – į ją“, - atkreipia dėmesį specialistas siekdamas, kad lietuviai pagaliau pradėtų galvoti.

Ekspertai.eu primena, kad karo draskomoje Ukrainoje desantininkas, specialiuose daliniuose Švedijoje tarnavęs J. Ohmanas užsiima karo logistika, turi kontaktų su įvairiais Ukrainos kariuomenės daliniais, brigadomis, batalionais ir teikia jiems humanitarinę pagalbą, dalina šalmus, neperšaunamas liemenes, drabužius, medicinos priemones, maistą, organizuoja jų pristatymą iš Lietuvos ir kitų ES valstybių.

Švedijos pilietis J. Ohmanas save vadina hibridu. Nuotr. facebook.com


„Mes siunčiame optiką, kitus prietaisus, kurie naudojami gerinti ginklų efektyvumą<...> Turime ir kitų projektų. Pavyzdžiui, slaptą projektą „333“ - negaliu pasakyti, kas tai yra“, - yra atviravęs Švedijos pilietis.

J. Ohmano teigimu jis daro tai, ką turėtų daryti įvairios ES ar NATO struktūros, tačiau nedaro. Paramą į karo zoną Ukrainoje J. Ohmanas gabena visaip – lėktuvais, mikroautobusais, kitais būdais.

„Būna ir komercinių, būna ir karinių“, - neslepia švedas.

Pasak J. Ohmano, už jo veiklą „Lietuvos saugumas didelių priekaištų neturi“.

„Mes ant kariavimo ribos ta prasme, kad patys nekariaujame, bet jau pakankamai prisidedame prie karybos“, - teigia J. Ohmanas informuodamas, kad Lietuvoje rengia instruktorius kariaujančiai Ukrainai.

Desantininkas negali kritikos žodžių karo skeptikams.

„Kai visokiausi skeptikai manęs klausia, kodėl mes tai darome, nes daugelis, ypač Vakaruose, ką nors daryti bijo, aš jų noriu paklausti – ko jie bijo? Ar jie nemato, kad Putinas neadekvatus? Ar jie nemato, kad „separus“ reikia „dusinti“? Kas jiems neaišku?“, – yra viešai piktinęsis pilietiškumo pamokas Švedijoje išėjęs Jonas.

Švedas tvirtina turintis dvigubą tapatypę.

„Turiu dvigubą tapatybę. Supraskime – tokiame kare, kaip šis (Ukrainos – Rusijos, red. pastaba), labai daug gali padaryti žmonės, panašūs į mane – turintys dvigubą tapatybę: Lietuvos - Švedijos, Ukrainos - Kanados, Vokietijos - Ukrainos. Mums konflikto sąlygomis veikti kažkaip lengviau, paprasčiau. Putinas pradėjo hibridinį karą, jam ir priešinasi hibridai. Aš irgi esu hibridas. Mes irgi kažką mokam “, – neleidžia abejoti savo sugebėjimais jaunystėje karo mokslų ragavęs J. Ohmanas.

Ekspertai.eu kreipiasi į Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą, prašydami pakomentuoti, kaip greitai būtų įmanoma įgyvendinti švedų desantininko siūlymą ir pakeisti aukščiau minimos mokyklos pavadinimą į tokį, kuris nesisietų su tautos išdavikais.

Taip pat ekspertai.eu kreipiasi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Vytautą Baką, prašydami plačiau pakomentuoti, kokius kriterijus turi atitikti svetimos valstybės pilietis, kaip pavyzdžiui šiuo atveju švedas J. Ohmanas, kuris turėtų galimybę nekliudomai veikti perkopdamas galiojančius Lietuvos įstatymus.

NSGK pirmininko taip pat klausiama, ar lietuviai, norintys užsiimti panašia veikla kaip J. Ohmanas, rinkti ir siųsti ginkluotę į trečiąsias ne NATO ir ne ES šalis, tai galėtų daryti bet kurioje ES valstybėje be problemų?

Susiję:

Ar kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę laisvai rinkti ir nevaržomai siųsti ginkluotę į trečiąsias šalis?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
134. FAKTAS, KAD SALOMĖJOS NĖRIES MOKYKLA
(2019-05-07 14:38:40)
(82.135.0.87) Parašė:

BUS PERVADINTA ŽYDELKOS KOJINIŲ PARDAVĖJOS IR PUSLENKIO BEI PUSKELNIO GRYBELIO BENDRO KŪRINIO VARDU - DALYNA GRYBOWSKA - KORSAK, JUODOJO DIRŽO TURĖTOJA :)133. ŠITĄ PONĄ PIRMOJI IŠREKLAMAVO
(2019-05-07 14:35:06)
(82.135.0.87) Parašė:

DIDŽIO TEKSTŲ PERKŪRĖJO JUOZO ŠORIO PIRMOJI ŽMONA MUNĖ ŠORIENĖ, UŽ KĄ NUSIPELNĖ BŪTI DABAR KUNIGO MYKOLAIČIO PUTINO FONDO DIREKTORE :) AR GAILA GERIEMS ŽMONĖMS PINIGŲ :)132. supratau
(2017-04-23 08:34:51)
(86.38.204.9) Parašė:

Prasidėjo hibridinis karas Lietuvoje, rusai infiltravo Lietuvoje dar vieną karo kurstytoją iš Švedijos.Prieš tai buvo Švedijos, Izraelio ir Lietuvos pilietis-klounas Vinokuras..131. Tas svedas
(2016-12-25 09:39:29)
(188.69.215.136) Parašė:

tegu varo i savo svedija ir ten tegu integruoja arabus ,o ne verda pekla ukrainoj ir dar Lietuva prisidenges.130. Plieno Kalavijas
(2016-12-23 09:13:08)
(73.176.196.115) Parašė:

Apšerkšniję mūsų žiemos, balta balta kur dairais, Suragojęs smirdą Ohmenas, Ukrainoj vakarais... Neliesk kas ne tavo Vaiduokli, mes tave prakeiksim - kad tave šikantį sutrauktų utėle tu Europos cenzūraų.129. z
(2016-12-23 01:04:37)
(162.226.66.184) Parašė:

Lietuviai plesiniuose kitaip sakant "cilinoj" tris derlius nuimines.Dabar vyrai pasiruose vaziuoti su traktorium I dombasa plugu prisikabinti,nes tik ten juos gamina.Atsargiai su tais traktorais negerkit sukrinio,nes labai daug uzaria ir negrizsta namo!128. T0mas J. -> Joniui
(2016-12-22 23:20:38)
(84.55.8.176) Parašė:

Diskusija yra tada, kai žmonės kalbasi, kai vienas atsako į kito paprastus klausimus. Tu manęs nieko neklausei, o aš tau uždaviau kelis klausimus. Tu neatsakei, tu nenori diskusijos. Diskusija gali būti tik laisvanoriška. Gal tu pateikei šaltinį, kuris neatitinka mano nuomonės?! Gal tu pateikei šaltinį, kad Čiurlionis ne Lietuvoje gimė, o kur kitur? Ne.127. Jonis To 125. T0mas J.
(2016-12-22 20:46:44)
(88.216.20.86) Parašė:

Jūs neskaitote ką jums rašo, jums neįdomūs kiti šaltiniai, neatitinkantys Jūsų nuomonės. Komentaruose Jūs skaitote tik tai, ką Jūs PARAŠĖTE. Vienas žmogelis užgožė visą Diskusija. Tokio tipo padarai turi savo apibrėžimą, bet tai psichologijos dalykai. Diskusija beprasmė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras