2020 m. gegužės 27 d.

 

Ukrainos gynėjas kviečia kuo skubiau pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą

157
Paskelbta: 2016-12-13 09:35 Autorius: ekspertai.eu
Švedijos pilietis J. Ohmanas (stovi pirmoje eilėje antras iš dešinės). Nuotr. facebook
Švedijos pilietis J. Ohmanas (stovi pirmoje eilėje antras iš dešinės). Nuotr. facebook

Tik kokybiškos informacijos portalas 15min.lt, dar kartą kviečia Lietuvos visuomenę susimąstyti ir pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą.

Viršesnis nei Lietuvos įstatymai ne vienerius metus mūsų šalyje laisvai veikiantis Švedijos pilietis Jonas Ohmanas primena, kad jau yra „ne kartą viešai pasakęs, kad reikia keisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą“, nes kad ir „kokia bebūtų nuostabi poetė ir kokie bebūtų sunkūs jos pasirinkimai, ji įdavė Stalinui Lietuvos išdavystei reikalingą „meninį prieskonį“.

„Tiesiai šviesiai, nesuprantu, kodėl valstybingumo išdavikės vardą turi puoselėti viena sostinės mokyklų“, - lietuvius gėdina švedas, kurio organizacija „Blue/Yellow”, kaip kad jis pats teigia, faktiškai tiesiogiai dalyvauja kare Ukrainoje.

Salomėjos Nėries mokykla Vilniuje.


Pasak J. Ohmano, „jei duodama suprasti, kad kolaboravimas „nieko tokio“, tuo labiau jei esi talentingas, tai einama labai pavojingu keliu“ ir „šiandien, kaip ir kadaise, stovime prieš itin sudėtingus, gal ir brutalius, iššūkius“.

„Istorija į mus nuolat žiūri, mes – į ją“, - atkreipia dėmesį specialistas siekdamas, kad lietuviai pagaliau pradėtų galvoti.

Ekspertai.eu primena, kad karo draskomoje Ukrainoje desantininkas, specialiuose daliniuose Švedijoje tarnavęs J. Ohmanas užsiima karo logistika, turi kontaktų su įvairiais Ukrainos kariuomenės daliniais, brigadomis, batalionais ir teikia jiems humanitarinę pagalbą, dalina šalmus, neperšaunamas liemenes, drabužius, medicinos priemones, maistą, organizuoja jų pristatymą iš Lietuvos ir kitų ES valstybių.

Švedijos pilietis J. Ohmanas save vadina hibridu. Nuotr. facebook.com


„Mes siunčiame optiką, kitus prietaisus, kurie naudojami gerinti ginklų efektyvumą<...> Turime ir kitų projektų. Pavyzdžiui, slaptą projektą „333“ - negaliu pasakyti, kas tai yra“, - yra atviravęs Švedijos pilietis.

J. Ohmano teigimu jis daro tai, ką turėtų daryti įvairios ES ar NATO struktūros, tačiau nedaro. Paramą į karo zoną Ukrainoje J. Ohmanas gabena visaip – lėktuvais, mikroautobusais, kitais būdais.

„Būna ir komercinių, būna ir karinių“, - neslepia švedas.

Pasak J. Ohmano, už jo veiklą „Lietuvos saugumas didelių priekaištų neturi“.

„Mes ant kariavimo ribos ta prasme, kad patys nekariaujame, bet jau pakankamai prisidedame prie karybos“, - teigia J. Ohmanas informuodamas, kad Lietuvoje rengia instruktorius kariaujančiai Ukrainai.

Desantininkas negali kritikos žodžių karo skeptikams.

„Kai visokiausi skeptikai manęs klausia, kodėl mes tai darome, nes daugelis, ypač Vakaruose, ką nors daryti bijo, aš jų noriu paklausti – ko jie bijo? Ar jie nemato, kad Putinas neadekvatus? Ar jie nemato, kad „separus“ reikia „dusinti“? Kas jiems neaišku?“, – yra viešai piktinęsis pilietiškumo pamokas Švedijoje išėjęs Jonas.

Švedas tvirtina turintis dvigubą tapatypę.

„Turiu dvigubą tapatybę. Supraskime – tokiame kare, kaip šis (Ukrainos – Rusijos, red. pastaba), labai daug gali padaryti žmonės, panašūs į mane – turintys dvigubą tapatybę: Lietuvos - Švedijos, Ukrainos - Kanados, Vokietijos - Ukrainos. Mums konflikto sąlygomis veikti kažkaip lengviau, paprasčiau. Putinas pradėjo hibridinį karą, jam ir priešinasi hibridai. Aš irgi esu hibridas. Mes irgi kažką mokam “, – neleidžia abejoti savo sugebėjimais jaunystėje karo mokslų ragavęs J. Ohmanas.

Ekspertai.eu kreipiasi į Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą, prašydami pakomentuoti, kaip greitai būtų įmanoma įgyvendinti švedų desantininko siūlymą ir pakeisti aukščiau minimos mokyklos pavadinimą į tokį, kuris nesisietų su tautos išdavikais.

Taip pat ekspertai.eu kreipiasi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Vytautą Baką, prašydami plačiau pakomentuoti, kokius kriterijus turi atitikti svetimos valstybės pilietis, kaip pavyzdžiui šiuo atveju švedas J. Ohmanas, kuris turėtų galimybę nekliudomai veikti perkopdamas galiojančius Lietuvos įstatymus.

NSGK pirmininko taip pat klausiama, ar lietuviai, norintys užsiimti panašia veikla kaip J. Ohmanas, rinkti ir siųsti ginkluotę į trečiąsias ne NATO ir ne ES šalis, tai galėtų daryti bet kurioje ES valstybėje be problemų?

Susiję:

Ar kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę laisvai rinkti ir nevaržomai siųsti ginkluotę į trečiąsias šalis?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
157. Taigi, taigi
(2019-10-30 14:46:18)
(88.119.86.204) Parašė:

Kad ne Salomėja, sovietų valdžia į Lietuvą nebūtų atėjus. Siknon ta visa parsidavus smetonlaižių vyriausybė, Salomėja pasakė - ir baigta.156. Socialistas
(2019-08-22 12:15:38)
(188.69.215.31) Parašė:

Tautu tėvas J.V. Stalinas grąžino Lietuvai Vilniu. Už tai visos kartos privalo rodyti dėkingumą ir pagarbą šiam žmogui.155. Tegul nenurodinėja
(2019-08-22 09:49:24)
(84.240.47.123) Parašė:

Karinis intrigantas. Tegu rūpinasi savo šalies reikalais.154. vladas lukosevicius
(2019-08-19 14:22:11)
(90.131.37.122) Parašė:

KODĖL mūsų spauda nutyli , kad LT draugui Porošenkai iškelta net 11 baudžiamųjų bylų , dėl pinigų plovimo ir finansinių aferų . Ko tyli Lansberginiai ir KGB prostitutė Grybauskaitė užsidariusi savo bunkeryje be langų . O Porošenko pabėgo , atsisakė apsaugos ir dingo su šeima …... Nejaugi ir mes leisime pabėgti KGB prostitutei Grybauskaitei ir išvengti atsakomybės už finansinius ir kriminalinius nusikaltimus ? Куда уехал Порошенко. Время покажет. Выпуск от 30.07.2019.............. youtube.com/watch?v=NUxUx1xoG08153. Proletaras
(2019-08-19 13:12:07)
(94.254.116.236) Parašė:

O kas jie tokie, kad kišasi į Lietuvos vidaus reikalus.152. Socialistas
(2019-08-19 13:06:25)
(188.69.207.219) Parašė:

Man gėda, kad mes toleruojame tokį švedo įžūlumą. Būtu mano valia tas švedas savo gavnostupais nevaikščiotu Lietuvoje ir nedrįstu įžeidinėti lietuviu tautos.151. V. Ladas-145 Antanas
(2019-08-19 11:04:23)
(188.69.194.201) Parašė:

Šie Poezijos milžinai žinoma, kad sugretinami. Tik gal Salomėja ne prastesnė, bet paprastesnė, tai daugiau jos eilių buvo tautoje dainuojama. Neturiu galimybės svečiuotis Kaune, tai nežinau, ar dabar kas bedrįsta Jos eiles dainuoti, bet tarybiniais laikais mano kartoje taip buvo. Gal todėl Ją ir puola dabar atitinkamos jėgos...150. ohmanas
(2019-08-19 09:16:30)
(85.206.222.75) Parašė:

yra zmogus-kuriam vaikysteje arklys ispyre i galva.....tegul varo i savo svedija braskiu skint-gynejas mat atsirado....tokiu suskiu Lietuvoje -o juo labiau Ukrainoje neturi būti.jo vieta -prisijungti prie zydu genocido Palestinai.....tai jo ir tu isrinktu/tik neaisku kas rinko/Veidas....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras