2020 m. liepos 4 d.

 

Ukraina ragina paleisti Kryme terorizmu apkaltintą režisierių O. Sencovą

1
Paskelbta: 2014-05-19 15:55 Autorius: Naujienų redaktorius
Olegas Sencovas
Olegas Sencovas

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos (URM) išplatintame pranešime prašoma padėti išlaisvinti Kryme Rusijos saugumo suimtą režisierių ir scenaristą Olegą Sencovą.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) O. Sencovą Simferopolyje suėmė gegužės 11 dieną, režisierių apkaltinusi teroristinio akto planavimu. Ukrainos URM duomenimis, scenaristas buvo suimtas kitų dviejų asmenų liudijimu, kurie O. Sencovą įvardijo kaip savo bendrininką. Pats režisierius atsisako duoti parodymus ir savo kaltės nepripažįsta, O. Sencovo advokatas Dmitrijus Dinzė pranešė, jog scenaristas artimiausiomis dienomis iš Krymo bus pergabentas į Maskvą.

O. Sencovo, kaip kino kūrėjo, talentas aukštai įvertintas kritikų bei meno mylėtojų prestižiniuose kino festivaliuose Vokietijoje, Nyderlanduose, Ukrainoje ir Rusijoje. Jo pilnametražė juosta „Kūjis“ (angl. „Hammer“) pelnė žiuri apdovanojimą Odesos filmų festivalyje bei 10-ajame „Spirit of Fire“ kino renginyje Rusijoje. Šis filmas, be kita ko, buvo rodomas Roterdamo ir Kijevo kino festivaliuose.

Rusijos pareigūnams suėmus talentingą ukrainiečių kino kūrėją, be tėvo liko 12-metė O. Sencovo dukra Alina bei 9-erių metų autizmu sergantis sūnus Vladas. Ukrainos URM pareigūnai pabrėžia, jog FSB sulaikymas pažeidžia konstitucines Ukrainos piliečio teises, bei tikisi, kad O. Sencovas netrukus bus paleistas į laisvę.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Paprastas
(2014-05-19 17:46:07)
(88.118.179.138) Parašė:

„Ukrainos URM išplatintame pranešime prašoma padėti išlaisvinti Kryme Rusijos saugumo suimtą režisierių ir scenaristą Olegą Sencovą.“ – klausimas : Kas ir kaip jiems turi padėti „išlaisvinti“? Bus teismas ir išlaisvins. O kaltinimas gana žiaurias: „teroristinio akto planavimas“, nors skamba gana įtartinai, galimas variantas kad jį tiesiog apšmeižė „kitų dviejų asmenų liudijimu“.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras