2020 m. liepos 7 d.

 

Ukraina nėra kovos tarp Rytų ir Vakarų centre, teigė J. Kerry

Paskelbta: 2014-02-26 08:21 Autorius: Naujienų redaktorius
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry. EPA-Eltos nuotr.
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry. EPA-Eltos nuotr.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry teigė, kad Ukraina nėra mūšio tarp Rytų ir Vakarų centre, įtampai intensyvėjant Ukrainos rusakalbių regionuose, skelbia BBC.

J. Kerry tvirtino, kad tai nėra žaidimas, kai vienas laimi, kitas pralaimi, ir paragino visas šalis kartu pasistengti atkurti stabilumą Ukrainoje.

Naujajai administracijai Kijeve ir toliau nepritaria Ukrainos rusakalbiai regionai.

Rusija, kuri palaikė atstatydintą prezidentą Viktorą Janukovyčių, įspėjo, kad kitos priešiškai nusiteikusios valstybės siekia „vienašališkos naudos“ Ukrainoje.

Tačiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad Rusija ir toliau vadovausis „neintervencine politika“.

Antradienį J. Kerry susitiko su Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministru Williamu Hage'u aptarti situacijos Ukrainoje.

„Mes abu esame įsipareigoję paremti ukrainiečių pastangas turėti demokratinę ateitį, – po susitikimo su W. Hage'u sakė J. Kerry. – Tai nėra žaidimas, kai vienas laimi, kitas pralaimi. Tai nėra Vakarai prieš Rytus. Tai ne Rusija ar JAV. Tai apie žmones Ukrainoje ir ukrainiečių ateities pasirinkimą. Mes norime dirbti kartu su Rusija ir kitomis valstybėmis, su visais, kurie gali, kad užtikrintume taikų procesą nuo šios dienos ir ateityje.“

Tuo tarpu Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pareiškė susirūpinimą dėl, jo teigimu, rimtos separatizmo grėsmės po V. Janukovyčiaus pašalinimo. Jis pažadėjo susitikti su teisėsaugos agentūromis ir aptarti separatizmo grėsmes regionuose, kuriuose gyventojų daugumą sudaro etniniai rusai. 

Daug rusakalbių gyventojų Ukrainos pietuose ir rytuose protestuoja dėl laikinosios valdžios veiksmų. Kaip pranešama, antradienį Sevastopolio uostamiestyje, Kryme, vietos administracijos pastate Ukrainos vėliavą pakeitė Rusijos vėliava. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras