2020 m. birželio 3 d.

 

Ukraina įvardija prognozuojamą rusiškų dujų kainą

Paskelbta: 2014-03-10 11:14 Autorius: ekspertai.eu

Antrąjį šių metų ketvirtį rusiškų dujų kaina Ukrainai gali siekti 368,5 JAV dolerio už 1 tūkst. kub. metrų. Apie tai kovo 9 d. skelbia naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Ukrainos energetikos ir anglies pramonės ministro Jurijaus Prodano pateikiama informacija.

Kiek anksčiau Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris nurodė Ukrainai, kad gali pristabdyti dujų tiekimą ar grąžinti kainas „į 2009 metus“, nes „Naftogaz“ vis dar nesumokėjo už vasarį suteiktas dujas. Kijevo skola siekia 1,89 mlrd. JAV dolerių. Kovo 4 d. „Gazprom“ pranešė, kad „Naftogaz“ skolinga 1,529 mlrd. JAV dolerių, tačiau įspėjo, kad ši suma gali gerokai išaugti dėl Ukrainos nesugebėjimo iki galo atsiskaityti už vasarį suteiktas dujas.

Tuo pat metu tapo aišku, kad nuo šių metų balandžio Kijevas praras nuolaidą dujoms, – ši siekė daugiau kaip 130 JAV dolerių už 1 tūkst. kub. metrų, – šio kiekio dujų kaina sudarė 268,5 JAV dolerio. Anksčiau ji sudarė daugiau kaip 400 JAV dolerių. „Gazprom“ teigia, kad nuolaidos atšaukiamos, nes Ukraina neatsiskaitė už 2013 metus ir už vasarį.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras