2020 m. balandžio 5 d.

 

Ukraina grasina visiškai atsisakyti rusiškų dujų

1
Paskelbta: 2013-10-10 17:11 Autorius: Naujienų redaktorius

Jeigu dabartinė Ukrainos sutartis su „Naftogaz“ ir „Gazprom“ nebus peržiūrėta, šalis grasina per kelerius ateinančius metus visiškai atsisakyti rusiškų dujų. Apie tai ketvirtadienį pareiškė Ukrainos premjeras Mykola Azarovas, praneša „RIA Novosti“.

Jis pridūrė, kad tol, kol nepasikeis dabartinės dujų kainos, Kijevas mažina ir toliau mažins jų importo apimtis, o vėliau išvis nustos pirkti dujas iš Rusijos. M. Azarovas pabrėžė, kad šalis gali sumažinti dujų vartojimą, pereiti prie alternatyvių energijos šaltinių arba didinti savo išgaunamų dujų kiekį.

Jeigu „Gazprom“ paduos Ukrainą į teismą dėl sutarties sąlygų nevykdymo, Kijevas bandys teisme įrodyti, kad dabartinė dujų tiekimo sutartis yra „absurdiška“, teigė premjeras. Jis nurodė, kad sandoris sudarytas taip, kad šalis negalėtų jo nutraukti be „Gazprom“ pritarimo.

Bandydama sumažinti savo priklausomybę nuo Rusijos, Ukraina ėmė dujas pirkti iš Europos, t.y. Lenkijos, Vengrijos ir Slovakijos. Savo ruožtu Rusija taip pat nori sumažinti savo priklausomybę nuo kuro tranzito per Ukrainą - ji nutiesė Baltijos jūros dugnu dujotiekį „Šiaurės srautas“ ir pradėjo „Pietų srauto“ statybas.

Eltos inf.


 
Komentarai

 
1. d3
(2013-10-10 23:08:35)
(174.19.168.118) Parašė:

jo, pries stojant y jewrosojuza, reikia visko atsisakyti, ka turi, nes vergui nieko nepriklauso tureti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras