2020 m. vasario 21 d.

 

TVF: „Lietuvos pajamų augimui būtinos struktūrinės pertvarkos ir nuolatinės investicijos“

Paskelbta: 2014-03-03 19:40 Autorius: Naujienų redaktorius
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF), baigusio misiją Lietuvoje šio pusmetį, atstovai, pateikdami išvadas, šaliai rekomendavo tęsti darbo santykių tobulinimą, baigti tvarkyti viešuosius finansus.

Anot TVF, turint omenyje santykinai nedidelį viešųjų išlaidų lygį šalyje, tolesnis biudžeto deficito mažinimas turėtų būti vykdomas „didinant stabilias turto ir kapitalo mokestines pajamas, įskaitant transporto ir turto mokesčius“.

Pensijų ir atlyginimų grąžinimas, kuris vykdomas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo nutarimus, esą turėtų būti išdėstytas laike ir daromas atsižvelgiant į kitus biudžetinius įsipareigojimus, – teigiama TVF rekomendacijose.

„Tolesniam pajamų augimui būtinos struktūrinės pertvarkos ir nuolatinės investicijos. Infrastruktūriniai energetikos ir transporto projektai turėtų būti plėtojami regioninės strategijos kontekste ir jais turėtų būti siekiama mažinti išlaidas vartotojams bei didinti ekonomikos efektyvumą. Valstybės įmonių pertvarką būtina vykdyti toliau, siekiant didesnės valdymo kokybės, kapitalo grąžos“, – Ministro Pirmininko tarnybos pranešime minimi TVF nurodymai.

lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras