2017 m. birželio 27 d.


TSRS komunistus ir komjaunuolius vadinti buvusiais TSRS komunistais ir komjaunuoliais nėra istoriškai teisinga

73
Paskelbta: 2017-01-06 22:21 Autorius: ekspertai.eu
Buvęs Lietuvos jaunuolis L. Linkevičius. Nuotr. euractiv.de
Buvęs Lietuvos jaunuolis L. Linkevičius. Nuotr. euractiv.de

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai Vokietijoje naujienų portalui ZEIT ONLINE adresuotame laiške pranešė, kad Baltijos valstybės Sovietų Sąjungoje atsidūrė ne savo valia, bet buvo okupuotos ir aneksuotos, o dauguma Vakarų valstybių, tarp jų ir Vokietija, niekada nepripažino sovietų įvykdytos Baltijos valstybių okupacijos.

Laiške sakoma, kad Baltijos valstybės nesusikūrė iš naujo žlugus Sovietų Sąjungai, bet atkūrė sovietinės okupacijos nutrauktą nepriklausomybę ir taip deklaravo savo valstybių tęstinumą.

„Todėl Baltijos valstybės nėra Sovietų Sąjungos valstybingumo ir teisių perėmėjos ir grynai teisiškai, ir politiškai negali būti vadinamos buvusiomis sovietinėmis respublikomis“, - skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Baltijos valstybių ambasadorių nuomone, „Baltijos valstybių, kaip „Sovietų Sąjungos valstybingumo perėmėjų“, apibūdinimas nėra istoriškai teisingas ir taip pat netikslus tarptautinės teisės prasme“.

Pranešama, kad parengti kreipimąsi inspiravo portale ZEIT ONLINE publikuojama rubrika „Sovietų Sąjungos palikimas“.

Informuojama, kad naujienų portalas ZEIT ONLINE operatyviai ir geranoriškai sureagavo į šią pastabą, pažadėdamas nebenaudoti tarptautinės teisės požiūriu netikslios sąvokos.

Šaltinis: urm.ltEkspertai.eu atkreipia dėmesį, kad nuo šio nebegalima buvusių TSRS komunistų partijos narių (LTSR ribose) įvardyti buvusiais Tarybų Sąjungos komunistais, o Visasąjunginės Lenino komunistinio jaunimo sąjungos buvusių narių (VLKJS, rus. Всесоюзный Ленинский коммунистический союз молодёжи, ВЛКСМ), kitaip – komjaunuolių, vadinti buvusiais tarybiniais komjaunuoliais, nes toks apibūdinimas nėra istoriškai teisingas ir taip pat netikslus tarptautinės teisės prasme.

Todėl, pavyzdžiui, kalbant apie buvusį Kauno miesto Panemunės rajono komjaunimo sekretorių, LLKJS CK skyriaus vedėją, dabartinį Lietuvos diplomatijos vadovą Liną Linkevičių nereikėtų naudoti tarptautinės teisės požiūriu netikslių sąvokų ir sakyti buvęs „tarybinis komjaunuolis“.

Reikia sakyti – buvęs Lietuvos jaunuolis.

Ir apskritai – visi buvusios LTSR komunistai ir komjaunuoliai turėtų būti vadinami nukentėjusiaisiais, o kolaborantai – neteisėtos okupacinės valdžios aukomis.

Todėl kolaborantė Dalia Grybauskaitė nuo šiol bus vadinama auka, kurią vėliau ketinama pakelti į šventųjų luomą, kai Lietuvos šventikai sutvarkys reikalingus formalumus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
73. Dzukas > 67. Jonis
(2017-06-24 07:37:20)
(93.100.87.209) Parašė:

O jus zinote "mamytes" Merkel biografija? Jeigu ne, pasidomekit.72. ddd
(2017-06-24 05:28:55)
(85.206.212.201) Parašė:

Tikrai netapau ,nei komjaunuoliu ,nei komunistu ,nors buvau raginamas,bet jokios prievartos niekada nebuvo,buvo pasirinkimo laisve...visi kas to norejo dare samoningai ir savanoriskai...nezinau ar yra moraline teise po to valdyti sali ,jeigu komunistu partija lietuvoje uzdrausta ,o ant kai kuriu uzimanciu pareigas zmoniu aukstuju mokyklu baigimo diplomu uzdrausta sovietine atributika...juk tokio,net rodyti niekur negalima?kreivu veidrodziu karalyste ir tiek71. Barnabas
(2017-06-22 21:48:15)
(89.101.63.92) Parašė:

Buve komunistai ir komsomolcai, tai politines prostitutes, bet kada galintys persidazyti i bet kokia politine spalva!!! Tai tautos pyktzaizdes!70. Skeptikas
(2017-06-06 12:25:33)
(78.62.75.149) Parašė:

dar galima suprasti spaliukus, pionierius ir eilinius komsomolcus, bet sąmoningai dariusius komsomoliška kajerą... ar stojusius į kompariją dėl kajeros, pateisinimo nėra. Nes tai tikrai nebuvo prievartos taip elgtis, bent paskutinius 30 metų.69. koncervuotas socdeme TESLIAU UZTINUSIOMIS AKIMS
(2017-05-19 17:27:25)
(37.190.26.194) Parašė:

Lojot sunimis kad rusija kisosi I amerikos prezedento rinkimus Ka dabartavo riepi morda daro? Nesikisa? Nes per riebi.68. Jonis
(2017-05-08 18:52:18)
(5.20.244.73) Parašė:

Šiaip, tal LT Elitui NESVARBU, kad užtikris jų Asmeninę gerovę.67. Jonis
(2017-05-08 18:41:33)
(5.20.244.73) Parašė:

'Štazi', vok. 'Ministerium für Staatssicherheit ' turėjo savo informatorius Šalies Partijos (Sozialistische Einheitspartei Deutschlands), Komjaunimo (Freie Deutsche Jugend) gretose. Todėl Bundes Republik į savo valdymo organus nepriėmė nei vieno šių organizacijų Veikėjo. Gi, pas mus į šį subtilų klausimą pažiūrėjo -Gal, Kiek ir Kitaip, bet savotiškai...66. Skaitytojas
(2017-05-01 17:54:34)
(188.69.197.74) Parašė:

Tai jie, tipo, žertvos?!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai