2020 m. balandžio 2 d.

 

Trečioji gynybos technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) kviečia besidominčius inžinerija ir kibernetiniu saugumu

4
Paskelbta: 2020-02-18 11:30 Autorius: ekspertai.eu

Pirmoji šiais metais ir jau trečioji gynybos ir technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA 1 Lietuvos kariuomenėje keliasi į Juozo Vitkaus inžinerinį batalioną Kaune. Čia būrys mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų ir  įvairių sričių ekspertų visą savaitgalį, balandžio 3-5 d., kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei, o geriausieji  sprendimai bus įvertinti piniginiais prizais. Šiemet didžiausias dėmesys bus skiriamas karo inžinerijos sričiai, taip pat kibernetinio saugumo, komunikacijos ir informacinių technologijų sprendimams.

„Viso pasaulio kariuomenės vystydamos inovacijas susiduria su iššūkiais. Džiugu, kad Lietuva lygiuojasi į tas šalis, kurios skiria dėmesį naujausių gynybos  technologijų kūrimui. Šis ir panašaus pobūdžio renginiai yra puiki paskata bendradarbiauti su akademikais, studentais, verslu, siekiant vieno bendro tikslo – viso gynybos sektoriaus stiprinimo“, –  sako Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos Tyrimų ir technologijų skyriaus vedėjas, vienas iš hakatono organizatorių Laurynas Mockaitis.

L. Mockaitis pabrėžia, kad šio hakatono metu sugeneruotos idėjos, užsimezgusios pažintys, betarpiškas kariuomenės, verslo ir mokslo bendravimas  ateityje gali tapti sėkmingais projektais ir produktais,  pritaikomais ne tik gynybos, bet ir civiliame sektoriuose.

„DELTA 1 hakatonas yra puiki iniciatyva,  kuri suburia įvairiausių kompetencijų ekspertus po vienu stogu. Kauno technologijos universitetui yra didelė garbė prisidėti prie Lietuvos kariuomenės modernizavimo, įtraukiant tyrėjus, studentus ir dalijantis savo patirtimi. Kaip rodo praktika, pasitelkiant verslą kaip partnerius, galima per maksimaliai trumpą laiką paruošti bandymams tinkamą prototipą, o tai labai svarbu diegiant inovacijas praktikoje“, – praktinėmis įžvalgomis dalijosi Kauno technologijos universiteto Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas Mindaugas Bulota, vienas iš KTU atstovų, jau antrus metu praktiškai prisidedančių prie hakatono su Lietuvos kariuomene organizavimo.

Šių metų hatatone didžiausias dėmesys taip pat bus skiriamas karo inžinerijos tematikai ir esamiems iššūkiams. „Iš pirmo žvilgsnio kariuomenės inžinieriai ir kitų pajėgų kariai mažai  kuo skiriasi –  jie  turi tokią pačią ekipuotę ir ginkluotę, tačiau be bendrųjų priemonių inžinieriai naudoja specialią inžinerinę techniką  ir sudėtingą įrangą, todėl ir vykdydami įvairias užduotis jie susiduria su kiek kitokiais kompleksiniai iššūkiais“, – sako Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas mjr. Pavelas Jelkinas. Jis pabrėžia, kad  technologiniai inovatyvūs sprendimai šioje srityje daugiau nei būtini – todėl tikimasi, kad  hakatone dalyvausiančios komandos pasiūlys tokių sprendimų.

Kartu ieškoti inovatyvių problemų sprendimo būdų hakatone kviečiami ne tik inžinieriai, bet ir kibernetinio saugumo specialistai bei gynybos technologijomis besidomintys specialistai.  

Gynybos technologijų stovykla DELTA 1 truks tris dienas: pirmąją dieną dalyviai iš arti susipažins su Lietuvos kariuomene, karių kasdienybe. Antroji diena bus skirta aktyviam inovacijų kūrimo darbui ir mentorių konsultacijoms – mokslininkai, inžinieriai, karybos ekspertai ir gynybos specialistai konsultuos komandas produkto kūrimo ir techninio išpildymo klausimais. Paskutiniąją renginio dieną – savo sukurtas koncepcijas, produktų prototipus hakatono dalyviai pristatys ekspertų vertinimo komisijai, kuri atrinks vertus apdovanoti ar toliau vystyti pateiktus produktus.

Renginys yra atviras ir jau dabar jo organizatoriai kviečia visus norinčius dalyvauti ir registruotis interneto svetainėje www.delta1.lt. Čia taip pat galima susipažinti su šio hakatono temomis ir dalyvauti su savo siūlomomis idėjomis.

Atrinkti dalyviai bus informuojami patvirtinimo laiškais. Hakatono dalyvių kuriamus produktus vertins komisija, kurią sudarys atstovai iš Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Kauno technologijos universiteto ir partnerių.

Renginį organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė kartu su Kauno technologijos universitetu, taip pat prisideda komerciniai ir informaciniai partneriai.

Pirmą kartą gynybos ir technologijų kūrybos stovykla Lietuvos kariuomenėje buvo surengta praėjusiais metais, taip pat balandžio mėn. Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione Rukloje. Jos metu buvo sugeneruota 40 inovatyvių produktų idėjų. Antrojoje, vykusioje spalio mėn. Klaipėdoje, buvo sugeneruota 11 produktų prototipų Karinėms jūrų pajėgoms.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. to 1.Audrius
(2020-02-19 21:46:01)
(86.38.154.129) Parašė:

Apie ka cia? kas tas Puidokas ar pauliuka?3. Audrius
(2020-02-19 19:52:21)
(77.111.247.144) Parašė:

Šarai kas nutiko? Zinau, kad skaitai ir matai. Lysk is savo budos. Trink komentarus :)))) Ar nori pasneketi apie pauliuka, ogal jau Paulina? :))))2. S
(2020-02-18 22:03:03)
(37.228.239.86) Parašė:

Tanku duokit gyvybai, visi prezidentai be tanko neisivaizduoja gyvenimo,,, kokie dar cia protai, kokie cia hahatonai.....indipindi pirmoj eilej !!! :))1. Audrius velesui
(2020-02-18 13:24:17)
(77.111.247.162) Parašė:

velesai kur kalbos apie seni salti dingo po nauju :)))) pasnekek daugiau Š puidokai is didziosios Š, ir apie pauliuka pasnekek ar apie Paulina geriau sakyti :)))) Kas patare rezisieriui netrinti mano komentaru? :))))))) Trink nabageli Saruneli musu visu gelbetojau. :))))) As tau jau sakiau - padesiu tau patekti i seima isprotejusio snukio savininke :)))) Kur dingo po nauju visi tie floodai su geju vaikais su putino seklu ryjimu iskrypeli? :)))))) Paziurek i ka pavertei savo portala, i paprasaiku portala, dedanti svetima medziaga. :))))) Ir tokie Lietuva gelbes? Turim uz jus balsuoti aktoreliai? I valdzia jus isrinkti? :))))))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras