2020 m. birželio 6 d.

 

Trečdalis kinų turi antsvorio arba yra nutukę

Paskelbta: 2013-08-07 09:11 Autorius: Naujienų redaktorius

Didėjanti gerovė ir nepakankamas judėjimas augina kinų svorį. Beveik trečdalis šalies gyventojų turi antsvorio arba yra nutukę, rašo laikraštis „China Daily“, remdamasis atliktu tyrimu. Apie tai praneša agentūra AFP.

Ši tendencija pirmiausia pastebima tarp jaunų suaugusiųjų: kiekvienas 20–39 metų kinas 2010-aisiais vidutiniškai priaugo beveik 2 kg.

Tyrime dalyvavo 43 000 Kinijos gyventojų, kurių amžius yra nuo 20 iki 69 metų. Kaip skelbia duomenys, nutukę yra daugiau kaip 11 proc. jaunesnių nei 39 metai kinų. Tai yra 2 procentiniais punktais daugiau nei prieš trejus metus. Bemaž pusė šios amžiaus grupės atstovų beveik nesportuoja. 20-39 metų kinai yra mažiausiai aktyvūs šalies gyventojai.

Nutukimas ir vadinamosios gerovės ligos Kinijoje ėmė plisti, kai šalis pradėjo sparčiai modernėti. Vis daugiau žmonių keliasi į miestus, kur dažnai yra didesnis oro užterštumas ir kur jie nesveikai maitinasi. Be to, jie mažiau juda ir ilgiau dirba.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras