2020 m. liepos 9 d.

 

Toliau stiprininamas Rusijos atgrasymas: Pabradėje naują šaudyklą per pratybas išbandė Lietuvos, JAV ir NATO kariai

18
Paskelbta: 2018-09-21 07:14 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt
Nuotr. kam.lt

Gen. S. Žukausko poligone treniravosi JAV kariuomenės 7-ojo kavalerijos pulko, Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai. Koviniuose šaudymuose naujojoje šaudykloje dalyvavo JAV kariuomenės pagrindiniai mūšio tankai M1 „Abrams“ ir šarvuočiai „Bradley“.

Čia šių metų vasaros pabaigoje buvo baigta įrengti sunkiosios ginkluotės įšaudymo šaudykla, kurioje inertiniais šaudmenimis gali šaudyti ir tankai.

„Įgyvendinami Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūros plėtros projektai leidžia pereiti į kokybiškai ir kiekybiškai naują Lietuvos karių karinį rengimą kartu su sąjungininkais. Tokių treniravimosi sąlygų sudarymas užtikrina Jungtinių Amerikos Valstijų, kaip strateginės Lietuvos partnerės, pajėgų buvimą Lietuvoje, taip stiprinant atgrasymą ir kolektyvinės gynybos pajėgumus“, - pasakė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, rugsėjo 20 d. stebėjęs pratybas.Ministras pabrėžė, kad atlikti infrastruktūros vystymo darbai poligone didina čia galinčių treniruotis sąjungininkų pasirengimą bei sąveikumą su Lietuvos kariais.

„Šios pratybos vainikavo ne tik bendras šalių pastangas įrengti daugiafunkcinį kompleksą, kuriame sunkioji šarvuotoji technika gali treniruotis, bet ir demonstruoja Jungtinių Amerikos Valstijų įsipareigojimų tvirtumą Lietuvai ir visam NATO aljansui. Šiandien kartu treniruodamiesi Lietuvos, Vokietijos, Nyderlandų, Belgijos ir JAV kariai ne tik stiprina Aljanso sąveikumą, bet ir gerina karinį mobilumą bei karinių pajėgų parengtį“, - dėkodama už puikų JAV rotacinių pajėgų priėmimą Lietuvoje akcentavo JAV ambasadorė Anne Hall.

Pratybas taip pat stebėjo ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos ministerijos atstovai, pajėgų vadai, užsienio ambasadų atstovai, kiti svečiai.

Gen. Silvestro Žukausko poligono infrastruktūros vystymo projektas yra tęstinis, prasidėjęs 2014 metais. Be sunkiosios ginkluotės įšaudymo šaudyklos, čia jau įrengta infrastruktūra šaudymui iš lengvųjų pėstininkų ginklų, kovinių transporto priemonių, artilerijos bei orlaivių taikinių rajonai. Kartu vystoma infrastruktūra skirta įrangos, technikos ir amunicijos saugojimui. Iki šių metų pabaigos numatoma užbaigti kovinės technikos priemonėms bei aptarnavimui skirtą infrastruktūrą.

Įgyvendinus šiuos infrastruktūros darbus, Gen. Silvestro Žukausko poligonas bus vienintelis Lietuvoje vienu metu pajėgus priimti iki brigados dydžio karinį vienetą – kelis tūkstančius karių ir šimtus karinės technikos vienetų. Tuo pačiu pratybose šiame poligone dalyvausiantiems tokio dydžio vienetams būtų užtikrinta ir visapusiška logistinė parama.

Įvairius infrastruktūros projektus Lietuvos kariuomenės poligonuose planuojama įgyvendinti etapais iki 2022 metų.

Šie projektai finansuojami ne tik iš nacionalinių, bet lygiomis dalimis ir iš NATO saugumo investicijų programos (NSIP) ir JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (angl. European Reassurance Initiative, ERI ir European Deterrence Initiative, EDI). Taip pat savo lėšomis prisideda ir NATO priešakinių pajėgų bataliono veikloje Lietuvoje dalyvaujančios šalys.

Vykdant Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtros projektus siekiama sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek sąjungininkų kariams. Siekiama, kad du Lietuvos kariuomenės poligonai Pabradėje ir Rukloje būtų pilnai parengti ir atitiktų NATO reikalavimus karių rengimui vykdyti iki 2022 metų.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
18. skorpionas
(2018-09-21 20:33:34)
(88.118.171.215) Parašė:

Okupanto nurodymu jam parengta karo žaidimų aikštelė.17. Nelaime
(2018-09-21 16:05:30)
(107.77.165.2) Parašė:

Laukia Rusijoje perversmo,o,po to cenzūra Moskau birzelio 22 d.Tokiu atveju Lietuvos 16 divizija,vel isvaduotu lietuva!16. Dzukas
(2018-09-21 14:09:58)
(93.100.87.209) Parašė:

Jus kaip norite, o man ziureti ta video buvo juokinga. Dabar suprantama, kodel jankynas nelaimejo ne vieno karo, nors pats juos ir sukele. Luzeriai...15. Senis Šaltis
(2018-09-21 13:53:21)
(88.222.97.16) Parašė:

Reikia pasidžiaugti už "partnerius", kurie ant mūsų nugarų mokosi pervežinėti karinę techniką, duodam pašaudyti plotuose iš kur pas juos pačius buvo išvežta mediena, ir dar už viską patys apsimokame. Tam ir reikėjo europinės vėžios, kad nereikėtų tankų perkraudinėti ant mūsų standarto. Tik ką pupuliai darys toliau? nejau su savo cypiančiukais žada iki maskvos ar toliau nuriedėti? Ryškiai matosi, kad jokios gynybos taktikos jie čia nesimoko. Gal greičiau sprukimo taktika. Apie sprukimus plačiau galėtų papasakoti jormalūzas.com.14. Adomas
(2018-09-21 12:19:45)
(5.20.52.103) Parašė:

O kas pamažins Lietuvos politikierių bukagalvišką agresyvumą, apie net Trampas sakė, kad tik beprotis nori konflikto su rusais...13. negali buti
(2018-09-21 10:23:19)
(78.62.128.71) Parašė:

tai ka dabar puse rusijos ismirs persigande nuo lithuanu saudyklos,na tikrai jau cia tai dave...net saudykla nauja,ka ir kalbeti "galinga"lithunaija su keliais kvailais lithuanais,juokas pro asaras iki kokio idijotizmo beprociai atvede lietuva,tiesiog siaubas,kaip gali nykstukas ka isgazdinti, nebent pabezdeti tai nuo kvapo nors nosi nusuks i sali ,o kitaip tai dejo skersa tie rusai ant jusu tu "gazdinimu"12. siaip
(2018-09-21 10:09:57)
(78.58.16.123) Parašė:

Tampam ne valstybe, o poligonu. Dar aiskina apie kazkoki automobiliu tersima, kai per vienas pratybas uztersia metu norma, ka uzterstume vazinedami.11. musio tankai 21 amziuje .
(2018-09-21 10:08:01)
(2.29.122.102) Parašė:

tik zaidimuose per kompiuteri .kai paleidzia salves raketu simtai hektaru zemes virsta pragaru ,o jus perkate sarvuocius su zydiskais boksteliais .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras