2020 m. liepos 9 d.

 

Tobulinamas karinės medicinos ekspertizės atlikimas, suvienodinami reikalavimai

2
Paskelbta: 2020-05-28 15:56 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos kariuomenės asociatyvi nuotrauka.
Lietuvos kariuomenės asociatyvi nuotrauka.

Siekiant optimizuoti karinės medicinos ekspertizės atlikimą Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje, sumažinti karinės medicinos atlikimų skaičių norintiems tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir jau tarnaujantiems skirtingose karo tarnybos rūšyse, tobulinami sveikatos patikrai keliami reikalavimai, gerinamas karių sveikatos sutrikimo sunkumo laispnio nustatymo ir karinės medicinos ekspertizės teisinis reglamentavimas – tokiems pokyčiams atvertos durys gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritarus nutarimui „Dėl karinės medicinos ekspertizės nuostatų pakeitimo“.

„Karinei medicinos komisijai tenkanti administracinė našta žymiai sumažės – bus taupomi tiek žmogiškieji, tiek finansiniai ištekliai, o paslaugų suteikimas pagerės“, – apie karinės medicinos ekspertizės nuostatų pakeitimo būtinumą sakė Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vadė plk. ltn. Jolita Sesartienė. Preliminariai skaičiuojama, kad per metus papildomai karinės medicinos ekspertizės nereikės atlikti apie 1,4 tūkst. asmenų, o ekspertizės atlikimo kaštai mažėtų apie 150 tūkst. eurų.

Naujos karinės medicinos ekspertizės nuostatos numato, kad asmenys, turintys galiojančią ekspertinio nutarimo pažymą dėl tinkamumo tarnybai pagal sveikatos būklę, galės stoti ir į kitas tarnybos rūšis su ta pačia pažyma, t. y.  atlikus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir stojant į profesinę karo tarnybą nebereikės vėl atlikti karinę medicinos ekspertizę, taip pat ir kariams ar kitiems asmenims pereinant iš skirtingų pajėgų rūšių. Kartu pailgės ir karinei medicinos ekspertizei atlikti skirtas laikas nuo 90 iki 120 dienų. Tačiau numatoma ir sugriežtinti karo prievolininkų sveikatos tikrinimą dėl jų tinkamumo tarnybai, atsisakant galimybės tai atlikti nekarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Priimtos nuostatos įgalina suvienodinti ir ekspertinių nutarimų pažymų galiojimo laiką visų karo tarnybos rūšių kariams, tarnaujantiems tiek profesinėje karo tarnyboje, tiek aktyviajame reserve, tiek parengtojo rezervo kariams. T. y. visiems kariams iki 36 metų amžiaus karinės ekspertinės pažyma galios šešerius metus, o vyresniems nei 36 metai – ketverius metus.

Vyriausybės nutarimu tobulinama karių sveikatos sutrikimo sunkumo laipsnio nustatymo metodika, ją pritaikant kariuomenės specifikai: Karinės medicinos ekspertizės nuostatai papildomi karių sunkių, apysunkių ir lengvų sužeidimų, traumų ir kitų sveikatos sutrikdymų sąrašu, atsisakant šiuo metu naudojamo Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų ir kursantų sunkių, apysunkių ir lengvų sužeidimų, traumų ir kitų sveikatos sutrikdymų sąrašo.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Nelaime
(2020-05-28 23:00:31)
(107.77.173.39) Parašė:

Po tarybu sajungos medicina tapo budeliu! Du tukstantuju pradzioja nuejau Kaune misko g-ve pas akiu daktare,su lietuvisku akcentu,na zodziu ji mane prigazdino ir israse lasintis iki gyvenimo pabaigos tipo vaistus,bet as visai neissigandau! Zmonai kazka su lytine vieta siule isimti.Zmona ne pescia sako daktariai,o savo isiemei! Uzsieny nuejau,pas akiu dakt.sako neriaike jokiu lasu bisky pasede akys ir tiek! Dabar kontuzyti medc.zombiai ruosiasi ginkluotu pagelba,su svirkstais i namus ateiti! Istobulejo suskiai! Zveriu tie jauni kareivukai,gal suvakcinuoti!1. Bleka
(2020-05-28 19:40:16)
(78.58.223.54) Parašė:

1.Laikas baigti durniais laikyti Tautą!:sužeisti...,o kam sužeisti ,jei turi biologinį ginklą!Kam tankai,kam visa tai?Melas ir demagogika šiandien su KGB dėl Diplomatu Seime!2.Rusijos KGB kadrinis karininkas Ribakov...kvieciamas i Prezidenturą...ir J.Narkevič....vagis!?Kas Seimui leido manipuliuoti Tautos vardu?30 metu ir Lietuvai atstovauja Rusijai prisiekę KGB!?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras