2020 m. liepos 8 d.

 

Tinkama būtų kalbėti apie mirties bausmę

20
Paskelbta: 2015-08-31 14:41 Autorius: ekspertai.eu

Reanimatologas Pėteris Kliava Latvijos televizijos interviu laidoje „LNT Ziņu TOP 10“ kalbėjo apie vaikų traumas, nelaimės atvejus, kai vaikai patenka į reanimaciją. Jo manymu nelaimės, į kurias patenka vaikai, yra dvasios, mentaliteto, socialinių, politinių ir juridinių faktorių suma. Tai atsitinka ne tik todėl, kad tėvai yra neišsilavinę. Kita vertus, kyla klausimai – kodėl jie yra neišsilavinę, neatsakingi, kodėl jis yra neadekvatūs, kodėl yra alkoholikai ar pedofilai?

„Išeitų, kad jei visuomenė atleidžiama nuo kokių nors kontrolės mechanizmų, kurie reikalingi ir demokratijai, tuomet yra tokia laisvė, apie kurią Imantas Zieduonis sakė – mes kaip koks anties šūdas ant ledo išsitaškom. Dabar Latvija – na, galbūt nėra anties šūdas, bet į tą pusę – išsitaškiusi kažkokia tai laisvė ir leidimas sau  daryti viską, ką nori. O rezultatas, aišku, yra vaikai. Vaikai yra veidrodis to, kaip mes gyvename“ - sakė gydytojas.

Nors P. Kliava visuomet pasisakė prieš mirties bausmę, šį kartą teigė, kad apie tai būtų tinkama kalbėti. Gydytojas taip reagavo į dešimties mėnesių kūdikio prievartavimą Liepojoje: „Aš mačiau šios mergytės veidą, iškankintą, sumišusį, baimės, skausmo iškreiptą, jos kraujuojančius organus… Intelektas nebūtų pajėgus nufilmuoti tokius vaizdus, kas tai yra. Tačiau tuo pačiu metu mūsų visuomenėje bus daugybė tipų, – ir tai bus vyrai, o ne moterys – kurie mėgins kalbėti apie žmogaus teises, apie fiziologinius ypatumus, kad jis yra gavęs kokius nors ordinus, prisigėręs sėdėjo barikadose, ir tas kvailystes, kad taip jau atsitiko.“

Gydytojas sakė: „Tai daro vyrai, kurie sėdi apsirengę kostiumus, persiėdę, nieko gyvenime nematę ir mėginantys išgelbėti savo kažkokį tai Europos Parlamento statusą, nes jis yra civilizuotas, nes Latvijoje reikia viską daryti civilizuotai. Kad būtų teisinga, kad negalima teisti. Ir šis intelektualusis išsigimimas, aš net nežinau, koks tai infantilus išsigimimas, būdingas daugeliui Latvijos vyrų įvairiuose ešalonuose, tai toks toksiškas precedentas, kuris apibūdina kažkokį  nebaudžiamumą. Kai pateikiami variantai, kaip mes galėtume žiūrėti į šį reikalą. Ir tai iš karto degraduojama – taip, gyvenime šitaip nutinka. Bet jei taip nutiktų su jo vaiku, ką jis tuomet kalbėtų? Todėl norėčiau, kad žmonės nors kiek patylėtų, ypač tie, kurie norės pasisakyti po šio pokalbio – ką tas Kliava čia kalba. Nes tas žmogus, kuri mano, kad tai yra norma, kad tai įmanoma, gimdo šį patologinį tęstinumą, kai reanimacijoje dalykai nevadinami tikraisiais vardais. To kaina bus mirtis. Arba tolesnė visuomenės degradacija.“

„Tai yra svarbu, kad mes mokytumėmės šių pirminių dalykų, iš kurių susideda gyvenimas. Nes politika, ekonomika, tai yra šūdas, nes viskas pavirs į pelenus, nes tokia politika ir ekonomika yra išsigimusi, pilna melo ir spekuliacijų, nes tu savęs nepažįsti, tu mėgini savo ligotą patologiją gyvenime sutvarkyti politikos ir ekonomikos pagalba, ir nevadinti daiktų savais vardais. Todėl aš einu į darbą – dėl savęs ir dėl prasmės, nes tikriausiai aš niekada tiek daug negalėčiau suprasti ir tiek daug neišmokčiau iš gyvenimo, jei nematyčiau to, ką matau kasdieną. Tai yra mokykla, iššūkis, aš nesu be nuodėmės ir nesu pats geriausias gydytojas, bet mes visi mokomės“, - pridūrė gydytojas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
20. to 17 ir 18
(2015-09-01 21:43:40)
(78.58.20.12) Parašė:

esi ismata....19. atsakingai galvoti
(2015-09-01 20:39:16)
(90.199.130.129) Parašė:

Apie mirties bausme kalbeti baisu . Kam reikia tas zino , kad dabar nusikalteliai verciasi aukomis . kuria istorijas , rezisuoja spektaklius , uzsiverbuoja melagingus liudininkus ir savo kaltes perduoda aukoms , aukas dorus Zmones pavercia nusikalteliu .Mirties bausme ivesti nepaprastai pavojinga , banditai susoke turintys agresija , dora Zmogu nuteisti , apsmeize gali bet kada , jeigu priesinsis , nenores buti gaujos nariu ar dar kokia suzinos nusikalstama ju veika . Toli pavyzdziu ieskoti nereikia . Gerbiama Stankunaite sieke aplinka pasodinti i kalejima , taip atvirai kalbejo jos dukryte .Turi visi zinoti , kad dabar siaucia didelis banditizmas .Banditai turi daug gaujos nariu , pagal vadeivos nurodyma sutrypia nuziureta Zmogu su Zeme , apkaltina savo kraupiais darytais nusikaltimais .Doras Zmogus negali apsiginti . Todel del tokio istatymo mirties bausmes reikia laabai atsakingai ziureti .18. nu
(2015-09-01 19:02:02)
(84.46.253.181) Parašė:

17 komentaras buvo adresuotas mamai iš violetiškai degradavusio kaimo.17. nu to 15.
(2015-09-01 19:00:45)
(84.46.253.181) Parašė:

Ką jūs čia veikiate, kodėl neinate į violetinių sektantų portalą - tiesos.lt?16. mama iš kaimo > nu
(2015-09-01 18:02:26)
(78.60.59.216) Parašė:

Kaip suprantu,pagrindinė Jūsų lektūra - Kuznecovaitės straipsniai. Tad ką Jūs veikiate normaliam portale? Čia bendraminčų vargiai rasite.15. nu to 14.
(2015-09-01 17:30:17)
(84.46.253.181) Parašė:

Tai matosi, kad Venckų-Kedžių klaną "stoguoja" galingos jėgos, kad iki šiol jų nusikalstamos veikos neištirtos.14. to 7
(2015-09-01 15:22:05)
(78.58.135.122) Parašė:

Tas viešnamis buvo daugiabutyje už 5 metrų nuo vaikų darželio vartelių ir už 15 metrų nuo mokyklos tvoros. Tokioje vietoje esantį viešnamį "stogavo" galingesnės jėgos. Nekabinkit makaronų, nebent buvote to viešnamio klientais ir norite išsiginti.13. nu to 11.
(2015-09-01 14:55:14)
(84.46.253.181) Parašė:

Šita amorali Garliavos persona tik ir kliudyti :DParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras