2020 m. gegužės 28 d.

 

Tik kokybiškos informacijos portalas „15min.lt“ sprendžia, ką jūs galite matyti Feisbuke, o ko jums nederėtų matyti

19
Paskelbta: 2019-10-12 09:41 Autorius: ekspertai.eu
15min.lt žurnalistė Liepa Želnienė apsuptyje iškilių, gerai žinomų asmenybių asmenybių: kairėje garsios advokatų kontoros „4law“ advokatas, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, dešinėje buvęs Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raurušaitis. Nuotr. facebook.com


Vieša paslaptis – ne vienas žinomas nepriklausomas Lietuvos portalas bendradarbiauja su specialiosiomis tarnybomis. Vienas ryškesnių tokių bendradarbiavimo pavyzdžių – tik kokybiškos informacijos portalo 15min.lt veikla.

Nieko čia blogo nebūtų. Tačiau, kaip gerai žinoma, kai kurios specialiosios tarnybos tėra tik užsienio valstybių neoficialūs filialai Lietuvoje, veikiantys ne Lietuvos interesams. O tai nėra gerai.

Jūsų dėmesiui tinklalapio abi.lt publikacija šia tema.

15min.lt sprendžia ką Jūs galite matyti Feisbuke, o ką blokuotiSocialinis tinklas „Facebook“ tam tikrose šalyse samdo trečiųjų šalių kompanijas redaguoti ir tikrinti turinį „Facebook“ platformoje. Kompanija nusprendė taip kovoti su „fake news“ („fake news“ terminą visai neseniai patikslino JAV prezidentas Donaldas Trampas, pavadinęs tai konkrečiau – korumpuotos žiniasklaidos sąmoningai skleidžiamu meluekspertai.eu pastaba) ir dezinformacija. Lietuvoje šio turinio redaguotoju tapo portalas 15min.lt ir jo darbuotojai.

Portalas 15min.lt turi beveik neribotą laisvę nuspręsti kas yra tinkamas turinys o kas ne.Kad taptų „Facebook“ turinio vertintojais 15min.lt turėjo tapti kompanijos „IFCN“ partneriais. Kompanija teigia patikrinanti naujienų portalų tikslumą ir nešališkumą. Tačiau atrodo, kad „IFCN“ kelia gana žemus reikalavimus norint tapti programos partneriais.

Vieninteliai reikalavimai norint būti patvirtintu kaip „kokybiškos informacijos šaltiniu“ yra naujienų bendrovės steigimo dokumentų pateikimas, viešai paskelbta „nepartiškumo“ politika, vieša informacija apie portalo savininkus, ir puslapis skirtas „faktų patikrinimui“.

15min.lt „faktų patikrinimo“ skiltis pavadinta „Patikrinta 15min“. O dėl „IFCN“ patvirtinimo į kompaniją kreipėsi 15min.lt žurnalistė Liepa Želnienė.„IFCN“ taip pat nurodo, kad naujienų portalo prašymas turi būti patvirtintas nepriklausomo eksperto. 15min.lt prašymą patvirtino profesorius iš Latvijos Marins Kaprans, tačiau atrodo, kad jo darbas buvo tik nustatyti ar 15min.lt pateikė anksčiau išvardytus dokumentus.

15min.lt turi galimybę „Facebook“ platformoje nuspręsti ar vartotojų pasidalinti, straipsniai ar jų parašytos nuomonės neskleidžia „dezinformacijos“. 15min.lt turi galimybę įvesti „šešėlinį bloką“ kas sumažins paskelbtos informacijos skaitytojų skaičių iki 80%. 15min.lt taip pat turi galimybę užblokuoti „Facebook“ vartotojus ar puslapis tam tikram laikui.

Šaltinis: abi.lt

PAPILDYTA

Tik kokybiškos informacijos portalo 15min.lt darbuotoja L. Želnienė socialiniuose tinkluose paprašė straipsnio autorių patikslinti informaciją:

Labai gerai, kad visa tai, kas išdėstyta straipsnyje, pati 15min.lt atstovė patvirtino, kad tai yra tiesa.

O detalė, ar techniškai blokavimą atlieką patys 15min.lt darbutojai, ar tai padaro Feisbukas, kai gauna iš 15min.lt informaciją ką reikia blokuoti, jokios reikšmės neturi.

Susiję:

Portalas 15min.lt paskelbė, kas nužudė teisėją J. Furmanavičių ir nuo ko mirė A. Ūsas

Tik kokybiškos informacijos portalo žurnalistė: koks jūsų reikalas, ar ji gyva ar negyva  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
19. >16. U-2
(2019-10-13 16:32:41)
(51.15.76.60) Parašė:

Maziau losi savo vemalais atverus burna iskrypeli. Ir redakcija pastebi, kad tu esi provokatorius.18. ANŪKUI
(2019-10-13 14:10:49)
(185.189.113.56) Parašė:

AR TIK NE IŠ SNORO PAVOGTAIS MILIJONAIS IKI ŠIOL KARTU SU OŽIU IR KUBILIUMI BEI GRYBAUSKAITE FINANSAVOTE UKRŲ FAŠISTŲ CHUNTĄ?17. Warrning! Achtung! Karaūūūl!
(2019-10-13 13:59:34)
(92.243.166.42) Parašė:

Niageraj, oi niageraj. Kaip tai- gyvianti “be melo”, a? Melas yra mūsū Santvarkos pamatas! Ši valstybybė laikosi tiknant melo ir grius jeigu visi meluoti liausis. Be melo neliktų žiniasklaidos, neliktų statistikos, be melo žlugtų švietimas, sveikatos apsauga, be melo žlugtų maximos, ikinės, riminės pardovkės ir senukų viarslumo dvasia. Be melo nebūtų nuolajdū akcijų ir jomajo-jamam atrakcijū. Be melo neliktų žvaigždžių, gerųjų naujienū televizoriuose, be melo delpiai atrodytų plokščiai, lyg mergos be papū. Be melo nebūtų partijų, anūkai nepaveldėtų postų, o paprastos austėjos liktų melžėjomis taip ir netapę karalienėmis mortomis. Be melo nebūtų anušauckinių sąrašų pas burackaites, be melo kgb, fsb ir nkvd gaisrininkų dukros bei sūnus negalėtų iš praeities semtis stiprybės, o avinai neturėtų kam linkėti pagarbū. Be melo nustiptų reitingū gaidžiai, o žydri gaidžiai netektų prestižo žygiuoti paraduose centriniu sostinės prospektu. Be melo upių paupiai, užupiai ir kilmingųjų žvėrynai apaugtų tujomis, o naujųjų valdovų rūmai apaugtų pelėsiais ir kerpėmis. Tik melo dėka jie stovi dar vis! Be melo nebūtų auksinių šaukštų, brangiū tankų bangiūlietuvosžmoniū gynimui, be melo nebūtų bankų, nebūtų bankinių nuosėdų kandidatavimui rinkimuose kurie taip pat negali vykti be melo. Seubas! Todėl rusteikizmus reike uždrausti. Teisingi stasiai, purai, kvietkauskai, tapinai ir kiti pažangiai budrūs piliečei privalo apie rustikos apraiškas nedelsiant pranešti Ten Kur Reike, o kometetingi organai tada padarys Ką Reikia. Privalome saugoti ir puoselėti, ginti Melą- be melo ši Valstybybė pasaulyje niekam būtų niaydomi! Jos net rūsaj nepultų! Nes ruskiams tiesa yra niamatoma, jų regėjimas nepritajkyta tiesai. Kas žinotų Vilnių jeigu vilnius būtų tik Vilnius? Niekas! O G tašką žino visi. Visi žino, kad pas mus pigeuses alus ir lietuvaitės. O kas žinotų jeigu mūsų alus nebūtų myžalas, o merginos duotų tik po šliūbo? Niekas! Melas yra mūsų Nacijonalinė Viartybė, jame glūdi Šv. Tititiucijos Dvasia ir Vyties arklio šypsenos žavesys Prezidentės Ypėdinės feise. Lietuva be melo, Lietuva be ateities!16. U-2
(2019-10-12 22:27:51)
(89.116.124.39) Parašė:

Nieko nesupratau... Cia tikrai ne „Facebookas“ nes manes ten nera. As, aptardamas zmogaus su geru veidu is 15cent. Liepos Želnienės privalumus ir galimybes, beveik nesikeikiau ir neziurint y tai, buvau iscenzuruotas. Negali buti, kad y ekspertu redakcija ysiskverbe 15cent. snipai, ja okupavo 15 cent. redakcija, VSD ,ar (Viespatie, apsaugok) pati, zmogus su geru 15cent. veidu, Liepa...15. 15min
(2019-10-12 20:21:39)
(90.143.99.213) Parašė:

tai VSD organas..14. -12. U-2
(2019-10-12 15:22:29)
(84.46.255.49) Parašė:

Kas dėl galimybės "prie stoties", tai linkęs nesutikti su Jūsų nuomone: ne visi tokie delikačiai išrankūs. Toli gražu. :D)))13. ek
(2019-10-12 15:20:59)
(204.45.80.194) Parašė:

kazkokiom nesamonem tie 15min uzsiimineja, o maniau kad tai rimtas leidinys12.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras