2020 m. vasario 21 d.

 

Teisėjų savivalda atsibudo: iškelta drausmės byla V. Švedienei

9
Paskelbta: 2013-08-14 13:39 Autorius: ekspertai.eu
Savitas V. Švedienės darbo stilius ypač atsiskleidė tarptautinės teroristės E. Kusaitės byloje (pvz., kai 2011-aisiais Velykų išvakarėse mergina buvo suimta teismo salėje), bet tai taip ir liko neįvertinta. E.eu nuotr. advokatas K. Stungys ir E. Kusaitė
Savitas V. Švedienės darbo stilius ypač atsiskleidė tarptautinės teroristės E. Kusaitės byloje (pvz., kai 2011-aisiais Velykų išvakarėse mergina buvo suimta teismo salėje), bet tai taip ir liko neįvertinta. E.eu nuotr. advokatas K. Stungys ir E. Kusaitė

Nacionalinė teismų administracija (NTA) pranešė, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė iškelti drausmės bylą Vilniaus apygardos teismo teisėjai Virginijai Švedienei, kuri neužtikrino pagarbos teismo posėdžio dalyviams.

Anot teikimą pateikusio Sergėjaus Pankovo, „teisėjų kolegija, nagrinėdama apeliacinį skundą, pusbalsiu kalbėjosi tarpusavyje ir nekreipė dėmesio į dėstomą apeliacinio skundo esmę“, o advokatė buvo priversta nutraukti savo pasisakymą, nes buvo ignoruojama.

Teiginius apie neetišką pranešėja byloje buvusios V. Švedienės elgesį patvirtino posėdžio garso įrašas, – rašoma NTA pranešime.

Ekspertai.eu primena, kad ta pati teisėja ne kartą pasižymėjo ir nagrinėjant rezonansinę Eglės Kusaitės bylą, bet teisėjų savivaldos atstovai šių viešai skelbtų ir plika akimi matomų dalykų „nematė“.

Apie šokiruojantį teisėjos V. Švedienės elgesį Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Algirdas Endriukaitis rašė prieš metus publikuotame straipsnyje „Kodėl E. Kusaitę teisia Vilniuje, o ne Klaipėdoje“:

„Virginija Švedienė teisinį darbą iš esmės pradėjo dirbti po 1990 metų, tačiau šiandieninis jos elgesys, nekorektiškai demonstruojant visagalybę, kategoriškai atsisakant paaiškinti neviešo bylos nagrinėjimo priežastis ir pabrėžtinai tramdant žiūrovus, byloja apie išankstinę E. Kusaitei nepalankią nuostatą ir nepagarbą elementarioms Lietuvos Respublikos piliečių teisėms, kurias jiems suteikia įstatymai.

2011 metų balandžio 21 dieną Vilniaus apygardos teisėjai V. Švedienė, J. Damanskienė ir A. Pažarskis, reikalaujant prokurorui Mindaugui Dūdai, teismo salėje suėmė E. Kusaitę, kuri jau 258 dienas buvo praleidusi laisvėje.

Kolegija taip skubėjo, kad tą dieną paskelbtoje nutartyje užmiršo įrašyti E. Kusaitės asmens kodą, suėmimo terminą, suėmimo pradžios datą ir kur ji bus laikoma, todėl tą pačią dieną teko parašyti ir antrą nutartį. V. Švedinė nelaukė, kad E. Kusaitė pasinaudotų savo teise pateikti skundą apeliaciniam teismui, kuris, beje, 2011 metų gegužės 10 dieną – t. y. po 19 dienų – ir panaikino šios teisėjos paskelbtą suėmimo nutartį.

Svarbu ir tai, kad išduoti nutarties „Tikri nuorašai“ – tik su vienu teisėjos V. Švedienės parašu. Tai rodo, kad priimant nutartį kiti du teisėjai nepasirašė. Tad kas galėtų paneigti, kad vėliau savo parašais jie patvirtino nutartį dėl kolegės spaudimo ar iš neteisinio solidarumo, tiesiog post factum gelbėdami padėtį?

Praėjus dar 8 dienoms, 2011 metų balandžio 29 dieną, V. Švedienė vienasmenine nutartimi uždraudė su suimta mergina matytis motinai ir tetai „... iki bylos išnagrinėjimo ir nuosprendžio priėmimo...“. Tai yra aiškus prokurorų J. Lauciaus ir M. Dūdos koncepcijos – izoliuoti E. Kusaitę – patvirtinimas. Priminsiu, kad nuo suėmimo Kaune iki pirmojo paleidimo ji išbuvo kalėjime 217 dienų. Akivaizdu, kad teisėjai, užuot aiškinęsi aplinkybes, užsiėmė prokurorų J. Lauciaus ir M. Dūdos kaltinimo pozicijos įtvirtinimu.

Anksčiau ar vėliau informacija apie visus šiuos dalykus pasiekė Vilniaus apygardos teismo pirmininką Artūrą Šumską ir Aukščiausiojo Teismo pirmininką G. Kryževičių. Bet jokio vertimo ir sprendimų jie nesiėmė.“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
9. ar ji yra
(2013-08-20 11:29:46)
(78.62.128.210) Parašė:

buvusio teisingumo ministro ar viceministro Švedo pati? Jei taip, aišku, iš kur nežmoniška arogancija.Nors šiaipjau, mano nuomone, diduma teisininkų cecho narių yra arogantiški, nesąžiningi, ištikimi vienas kito dangstymo principui ir tylėjimo įžadui - omertai, kai paliečiamos elito kiaulystės. Tikra Sicilijos mafija, kuri veikia dinastijų principu. Nekrošiai, kūriai, baranovai ir t.t. Ne savo rato žmonių jie stengiasi į tą profesiją neįsileisti. Todėl Landsbergis ir pavadino juos niekieno nerinkta Teisėjų partija, sieiančia valdyti šalį.8. ..
(2013-08-15 11:36:41)
(78.63.212.229) Parašė:

Cia jau ne pirma teisejos Svedienes klaida: lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/gaujos-vadeivai-teismas-atvere-duris-i-laisve/1022987. ..
(2013-08-15 11:35:34)
(78.63.212.229) Parašė:

Cia jau ne pirma teisejos Svedienes klaida:lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/gaujos-vadeivai-teismas-atvere-duris-i-laisve/1022986. apsimesiu, kad nieko nežinau
(2013-08-14 22:39:11)
(217.77.31.72) Parašė:

Kodėl žmonės vis dar tiki šitais fidi vidi nieko nežinau ką negerai padariau. Teismai, policija, politika, spec.tarnybos, diplomatai ir t.t. yra papirkti, jie viską žino kas vyksta ir tiesiog visiems nusispjaut ant paprastų žmonių. Demokratijos nebėra, ji mirė. Viskas, ką turime - tai tik kitaip vadinamą autoritarinį režimą (Dabar jis vadinasi Demokratija).5. Švediene
(2013-08-14 20:39:01)
(82.145.211.135) Parašė:

Lauk iš teisėjų4. o kada bus iškelta byla draugui šumskui
(2013-08-14 19:56:23)
(78.60.88.213) Parašė:

už daroma nusikalstama poveiki kitiems teisėjams pagal paulausku šeimos ir eks komisarastu biuro stribu užsakymus ?3. oi, dar bus...
(2013-08-14 18:51:57)
(37.130.227.133) Parašė:

Kol nebus pacios visuomenes renkami bent jau apygardu teismu pirmininkai-tol civilizacijos teismuose nebus.Palaukit, tuoj teisejomis taps riomerines paneles, kuriu ne viena ir ne dvi per atostogas uzsienyje uzsiima prostitucija...2. Tomas J.
(2013-08-14 14:25:05)
(81.7.71.141) Parašė:

Grybauskatė - pirmoji pirkėja! Kaip Stalino laikais.. Kur koks balius būdavo kolūkyje – pirmoji vieta palikta Stalinui, nors visi žino kad į Klabibiškius šiandien Stalinas tikrai neatvyks, bet – simboliškai.. Stalino niekad nepamiršdavo paminėti, Stalinas pirmas, Stalinas didis. Stalinas tėvas. – Na, Dalia Grybauskaitė irgi nepėsčia – Stalino bendrapartietė, tos pačios TSKP narė aktyvistė, okupacijos metų kolaborantė. Man tokie žmonės šlykštūs.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras