2020 m. liepos 4 d.

 

Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“ paminėtos Pirmojo Pasaulinio karo pabaigos 100-osios metinės

2
Paskelbta: 2018-11-11 16:17 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Estijos, Italijos, Slovėnijos ir Vokietijos kariai lapkričio 11 dieną dalyvavo šventinėje rikiuotėje Švenčionėliuose, skirtoje paminėti 100-ąsias Pirmojo pasaulinio karo pabaigos metines. Keli šimtai karių sekmadienio rytą išsirikiavo priešakinėje Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų priešakinėje operacijų vadavietėje ir pagerbė kritusius kare tylos minute.

„Šiandien visam pasauliui svarbi diena. Diena, kai baigėsi vienas kruviniausių karinių konfliktų istorijoje. Mūsų pratybos, vykstančios čia, demonstruoja vienybę ir pasirengimą kartu  su sąjungininkais reaguoti į bet kokias iškilusias grėsmes“, sakė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Mindaugas Steponavičius.

Po rikiuotės vado raporto Ulonų bataliono vadui plk. ltn. Dariui Meilūnui, Didžiosios Britanijos karo kapelionas pakvietė visus bendrai maldai. Šventinę rikiuotę paįvairino trimito ir dūdmaišio garsai.

„Ginklai nutilo 1918-aisias metais, lapkričio 11 dieną,  11 valandą. Mes minime šią dieną ir segime aguonos žiedą, simboliškai prisimindami mūšiuose kritusius karius. Tai, kad įvykį minime kartu su NATO sąjungininkais, parodo mūsų vienybę“, - sakė majoras P. Hindnarchas, Didžiosios Britanijos kariuomenės Jorkšyro pulko 4-ojo bataliono vado pavaduotojas.

Iš viso pratybose „Geležinis vilkas" dalyvauja apie 3 tūkst. karių iš šešiolikos šalių. Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Liuksemburgo karių, pratybose taip pat dalyvauja Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, Kanados, Lenkijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Ukrainos ir JAV kariai.

Pratybos „Geležinis Vilkas" yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas" pavaldžių Lietuvos  batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas. Pratybos vyksta lapkričio 4-19 dienomis.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. yel“l“ow submarine
(2018-11-12 10:40:19)
(88.119.234.132) Parašė:

intensyviai beorganizuojant trečiąjį, paminėtas pirmojo pabaigos šimtmetis :) - tiesiog ciniškojo grotesko festivalis !1. Alkūnė
(2018-11-12 09:05:15)
(197.231.221.211) Parašė:

Ok, tik, būkite geri, trešio pasaulinio nesukelkite, nes jo pabaigos nežnia ar kam bus švesti net ir po šimto metų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras