2020 m. vasario 19 d.

 

Tarptautinė konferencija Vilniuje tęs kovą už Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos laisvę ir stabdys Astravo monstrą

30
Paskelbta: 2019-08-18 09:03 Autorius: ekspertai.eu
Ž. Pavilionis. Nuotr. facebook.com
Ž. Pavilionis. Nuotr. facebook.com

Tęsiant Prezidento Valdo Adamkaus laikais pradėtas tarptautinių konferencijų Vilniuje tradicijas, Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio 22–23 dienomis atidarys prezidentūros duris jau trečius metus rengiamai Prezidento Valdo Adamkaus konferencijai.

Apie tai pranešė Žmonių partijos atstovas Žygimantas Pavilionis pranešime visuomenei „Prezidento Valdo Adamkaus konferencijoje pasaulio politikos lyderiai diskutuos apie ES ir NATO plėtrą bei bendrą ES energetinę politiką“.

„Užsienio politikoje Lietuva visada buvo ir bus patikimu partneriu, besiremiančiu transatlantinėmis vertybėmis ir tarptautinėmis teisės normomis. Turime gilinti euroatlantinę integraciją, stiprinti dvišalius ryšius su JAV, Vokietija, Lenkija, Šiaurės ir Baltijos valstybėmis, aktyviai veikti ES ir NATO, plėtoti Rytų partnerytės programą, būti tvirtiems diskusijose dėl energetinio saugumo. Parama Rytų kaimynystės valstybių integracijos į Europos Sąjungą siekiui išlieka mūsų vienu pagrindiniu prioritetu. Tad turime būti pasiruošę esamiems ir būsimiems iššūkiams – ir ši Valdo Adamkaus konferencija yra puiki proga diskusijoms apie regioninės užsienio politikos prioritetus bei jos įgyvendinimo priemonių galimą taikymą praktikoje“, - pasakė Prezidentas G. Nausėda.

Primenama, kad „pirmoji Prezidento V. Adamkaus konferencija buvo surengta 2017 m. siekiant aptarti mūsų transatlantinės bendruomenės regioninės lyderystės užsienio politikoje būtinybę.

„Antrosios konferencijos metu dėmesys buvo sutelktas į Rusijos ateitį, o šiais metais bus daugiausia koncentruojamasi į ES ir NATO plėtrą į Rytus, turint omenyje Vokietijos pirmininkavimą ES 2020 m. ir pasiruošiant Lietuvos pirmininkavimui 2027 m., taip pat siekiant įtvirtinti Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos narystę šiose organizacijose“, - informuojama Ž. Pavilionio pranešime.

Nurodoma, kad Konferencijoje dalyvaus minėtų šalių lyderiai.

„Gyvenimas mane išmokė – užsienio politika yra ne tik diplomatija, santykių palaikymas, bet visų pirma aiški strategija, ko mes visi siekiame bent jau artimiausią dešimtmetį. Diplomatija yra tik užsienio politikos įgyvendinimo instrumentas, bet ji nepakeičia strategijos, kuri arba yra arba jos nėra. Mano draugas senatorius Džonas Makeinas (John McCain), kurio atminimą pagerbsime konferencijoje, dažnai kartodavo – užsienio politikoje kalbėk aiškiai, suprantamai, kad kiekvienas suprastų, ko sieki, kad dauguma galėtų ne tik paremti tavo tikslus, bet kad ir pats aiškiai suprastum, ko sieki, bei realiai, ne tik žodžiais, bet ir darbais sugebėtum pakeisti pasaulį“, - pažymėjo prezidentas V. Adamkus.

Pagrindinis konferencijos koorganizatorius, Vašingtono John‘o McCain‘o instituto direktorius ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Donaldo Trumpo administracijos atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris prezidentūroje surengs senatoriaus Dž. Makeino atminimo debatus „Ar išlieka demokratijos ir laisvės vertybės užsienio politikos darbotvarkėje?“

Diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Latvijos vicepremjeras ir gynybos ministras Artis Pabriksas (Artis Pabriks), JAV Kongreso Lotynų grupės vadovas Linkolnas Diaz-Balartas (Lincoln Diaz-Balart), Vokietijos krikščionių demokratų lyderis Michaelis Galeris (Michael Gahler), Džo Baideno (Joe Biden)  pagrindinis atstovas ir P. Biden diplomatijos ir visuotinio įsitraukimo centro direktorius Michaelis Karpenteris (Michael Carpenter), Lenkijos užsienio ministras Marcinas Pšidačas (Marcin Przydacz).

„Kitą dieną, rugpjūčio 23 d., konferencija bus tęsiama Vilniaus universitete, kur bus diskutuojama Rusijos agresijos stabdymo tema, taip pat aptariami energetinio saugumo klausimai, galimybės sukurti koaliciją prieš Astravo atominę elektrinę pasiruošiant spalio mėnesį vyksiančiam JAV energetikos sekretoriaus Riko Pery (Rick Perry) vizitui į Lietuvą. Šioje konferencijos dalyje pasisakys svarbiausias Vokietijos žaliųjų vadovas Reinhardas Butikoferis (Reinhard Butikofer),  pagrindinis Lenkijos įgaliotinis energetiniais klausimais Piotas Aleksanderis Naimskis (Piotr Aleksander Naimski)“, - sakoma Ž. Pavilionio pranešime.

Konferencijos pabaigoje taip pat bus svarstoma Europos Sąjungos ir transatlantinės šeimos ateitis bei perspektyvos, ypač – po šiais metais vyksiančio Brexit, kuriame kalbės Prancūzijos, Vokietijos politikai, atsakingi už ES reikalus šiose šalyse: pagrindinis Bundestago krikščionių demokratų atstovas ES klausimais Florianas Hahnas (Florian Hahn), Prancūzijos Senato ir Europos reikalų pirmininkas Žanas Bizė (Jean Bizet), Lenkijos buvusi užsienio reikalų ministrė Ana Fotyga (Anna Fotyga), Seimo narė Ingrida Šimonytė.

„Esu dėkingas Prezidentui G. Nausėdai, kad Baltijos kelio 30-mečio išvakarėse trečioji V. Adamkaus konferencija sugrįžo į Daukanto rūmus. Vienybė užsienio politikoje visada būdavo mūsų esminė stiprybė. Kaip susikibę rankomis stovėjome Baltijos kelyje, taip ir vėliau, atgaunant laisvę, stojant į ES ir NATO, kovojant už Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos laisvę, mes visada veikėme susitelkę, kartu. Tikiuosi, kad ši vienybė padės mums įgyvendinti svarbiausius strateginius tikslus ir išplėsti ES ir NATO trimis valstybėmis – Sakartvelu, Moldova ir Ukraina bei sustabdyti Astravo monstrą“, - atskleidė konferencijos iniciatorius Ž. Pavilionis.

Keli susiję:

Baltarusišką elektrą Lietuva pirks iš Latvijos – tai dar viena mūsų valstybę administruojančių vasalų sėkmė  

EŽTT sprendimo vertimas į valstybinę lietuvių kalbą, dėl slaptojo V. Adamkaus kalėjimo, šiuo metu redaguojamas  

Ž. Pavilionis telkia jėgas ir sieks gelbėti visą Europą nuo Baltarusijos atominės elektrinės   

Rusija rengia mūsų visuomenę karinei invazijai, kuri bus paskutinė

Konservatorių diplomatas Ž. Pavilionis apsukriai, sumaniai ir lanksčiai persilenkė dvigubai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
30. - 29. Pastaba
(2019-08-19 08:03:18)
(84.46.251.86) Parašė:

Seniai aišku, jog ne normali.29. Pastaba
(2019-08-19 06:45:10)
(91.187.185.51) Parašė:

Na, negalėjo normali moteris pagimdyt to Pavilionio. Jis, matyt, išlindo iš srutų duobės28. Nelaime
(2019-08-18 23:01:19)
(107.77.173.12) Parašė:

Noretusi skyles,kur be muila tilptu!27. Steksė
(2019-08-18 22:22:08)
(86.9.146.183) Parašė:

Kas per nesamonė? Tarptautinė konferencija Vilniuje tęs kovą už Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos laisvę ir stabdys Astravo monstrą? Ta pati Moldova, Ukraina, Gruzija tikrai turi nemažiau tos laisvės nei nuo Rusijos laisva Lietuva. O gal šitie populistiniai lunatikai laisve laiko būti visiškai priklausomu nuo Briuselio, Amerikos ir žydų, bei nepriklausyti Rusijos įtakos politinei ir ekonominei sferai? Tada tikrai Moldova, Ukraina ir Gruzija nelaisva. Galų gale man ant jūsų Gruzijos nusispjauti - dėl juodašiknių neesu pametęs galvos, o ukrainiečiais manau ne aš vienas nusivyliau. Agresyvi, nekultūringa tauta manęs nedomina. Ir jeigu nekreipti dėmesio į kvailas šias antraštes ir organizuojamas konferencijas - gero gyvenimo, TIKROS, PROTINGOS LAISVĖS linkiu tik moldavams, visiems Moldavijos gyventojams26. Pagaliau įsidarbino
(2019-08-18 20:44:51)
(78.58.225.231) Parašė:

Pagal profesija ..Čia tamstai ne jaunai Vokietyjoje mak ...te gniauzioti ,skraidyti už mokesčių mokėtoju pinigus .Ivykdytas qubilkos sunkus nusikaltimas .Seimo jis buvo komandiruotas iš išaiškinti ar statoma atomine. .?Grįžęs iš tarnybines komandiruotes viešai per TV Lietuvai pareiškė kad NE. Nestatoma....Kodel jie šiandien dar ne be langeje?25. Romas > 1. xxl
(2019-08-18 17:49:58)
(77.111.247.165) Parašė:

Tai dar ne faktas, tai tik prielaida.24. Romas
(2019-08-18 17:47:16)
(77.111.247.165) Parašė:

Visiskai atitinkama vieta Pavilioniui. Viena is geriausiu metu nuotrauku.23. Nemirtinga foto!
(2019-08-18 16:59:49)
(85.232.130.117) Parašė:

:)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras