2019 m. gruodžio 7 d.

 

Tamsioji pasaulio ekonomikos pusė

Paskelbta: 2012-07-23 22:07 Autorius: "Baltų lankų" leidykla

Kas lemia skirtingą pasaulio šalių raidą? Raymondo Fismano ir Edwardo Miguelio knyga „Ekonomikos gangsteriai“ supažindina skaitytojus su korumpuotų vyriausybių ir nešvaraus verslo atstovais – logiškais ekonomikos dėsniais besivadovaujančiais, tačiau sąžinės ir įstatymų mažai varžomais asmenimis. 

„Ekonomikos gangsteriai“ – unikalus pavyzdys, rodantis, kaip pasitelkus ekonomines žinias galima bandyti spręsti daugelį besivystančias (ir ne tik) pasaulio šalis kamuojančių klausimų. Pateikdami daugybę pavyzdžių, autoriai nagrinėja įvairius korupcijos metodus ir motyvus bei kaip tai atsiliepia tolesnei tautų raidai. Autorių tyrimų laukas platus, o jų aptikti faktai intriguojantys. Perskaitę šią knygą sužinosite, koks ryšys tarp Jungtinių Tautų diplomatų įvykdytų kelių eismo taisyklių pažeidimų ir korupcijos lygio gimtojoje šalyje, kaip kritulių kiekis susijęs su Tanzanijoje vykstančia „raganų medžiokle“ ir kuo įžymus buvęs Bogotos meras Antanas Mockus.

Ši knyga padeda suprasti, kaip veikia korupcijos ir smurto ekonomika, kaip ji trukdo ekonominei gerovei ir pasiglemžia didelę dalį tarptautinei pagalbai skirtų lėšų. Daugiausia dėmesio knygoje skiriama smurto ir korupcijos klausimams. Lietuviai ir kolumbiečiai gali džiaugtis, kad autoriai, ieškodami šių problemų sprendimo, Bogotos atvejį nurodo kaip vieną pačių sėkmingiausių pavyzdžių. Galima daug pasiekti, jei pavyksta sėkmingai suderinti įstatymus, sąžinės priesakus ir socialines taisykles. Autoriai trumpai, bet gana tiksliai perteikia mūsų pažiūrų ir veiksmų sampratą. Vien ekonomika visų problemų neišsprendžia. Svarbu perprasti ne tik ekonominius interesus, bet ir formalias bei neformalias visuomenėje galiojančias taisykles“, – teigia pats Antanas Mockus.

Raymondas Fismanas ir Edwardas Miguelis yra vystymosi ekonomikos (ang. development economics) specialistai ir knygoje pateikia įžvalgų, kurios remiasi ne vien statistika ir skaičiais. Knygos tikslas nėra rasti vienintelį paaiškinimą, kodėl skurdžios šalys yra skurdžios. Tai įdomių įžvalgų ir dar įdomesnių siūlomų sprendimų kupina knyga. Dėl aiškios, paprastos ir sudėtingomis ekonomikos sąvokomis neperkrautos kalbos ši knyga nusipelnė plačios skaitytojų auditorijos.

"Baltų lankų" leidykla, www.baltoslankos.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras