2020 m. gegužės 29 d.

 

Šypsokitės, Jus seka be teisėjo sankcijos

29
Paskelbta: 2012-10-03 11:04 Autorius: Valerijus Simulikas, Alkas.lt
Iš deathandtaxesmag.com
Iš deathandtaxesmag.com

Spalio 2 dieną Seimas priėmė „Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymą“, kuriame numatyta, kad specialiosios tarnybos asmenį sekti gali ir be teisėjo sankcijos. Kriminalinės žvalgybos įstatymas turėtų pakeisti iki šiol galiojusį Lietuvos Respublikos operatyvinės veiklos įstatymą, todėl Lietuvos piliečiams būtų pravartu žinoti, kokias neregėtas galias įgauna specialiosios tarnybos ir kaip yra pažeidinėjamos žmogaus teisės bei Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Taigi jei gatvėje pastebėsite, kad Jus seka, nenustebkite, šypsokitės – Jus tikrai seka be teisėjo sankcijos.

Naujajame įstatyme numatyta, kad sekti asmenį 3 dienas galima ne tik be teismo, bet ir be prokuroro žinios. Užtenka specialiųjų tarnybų vadovų sprendimų. Jei sekimas atliekamas daugiau kaip 3 dienas, tęsti sekimą jau galima tik sankcionavus prokurorui. O kur teisėjo sankcija? Jos nereikia. Sekimas sankcionuojamas ne ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui, tačiau šis laikotarpis gali būti pratęstas.

Sek, kiek nori, ką nori ir kaip nori. Akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas, nors pačiame įstatyme išdidžiai teigiama: “Kriminalinės žvalgybos metu negali būti pažeistos žmogaus teisės ir laisvės“.

Seime, priimant įstatymą, teko išgirsti, kad teisėjo sankcijos norint sekti asmenį nereikia, nes teismais nepasitikima. Todėl noriu paklausti: o visais prokurorais, visais specialiųjų tarnybų, apie kurių veiklą visuomenė iš esmės nėra informuota, darbuotojais pasitikime? Jie visi idealiai švarūs, netarnauja verslo, finansinėms, kriminalinėms, politinėms grupuotėms?

Kita vertus, teisėjo sankcija būtina, kai specialiosioms tarnyboms reikia gauti informaciją iš ūkio subjektų, teikiančių elektroninių ryšių tinklus ir paslaugas, Lietuvos banko, finansų įmonių ir kredito įstaigų, taip pat iš kitų juridinių asmenų.

Teisėjo sankcija būtina, kai reikia panaudoti technines priemones, atlikti slaptą pašto siuntų ir jų dokumentų apžiūrą, pašto siuntų kontrolę ir paėmimą, susirašinėjimo ir kitokio susižinojimo slaptą kontrolę.

Teisėjo sankcija būtina, kai specialiosioms tarnyboms reikia slapta patekti į asmens būstą, tarnybines ir kitas patalpas, uždaras teritorijas, transporto priemones, taip pat atlikti jų apžiūrą, paimti tirti dokumentus, daiktus, medžiagų pavyzdžius, kitus kriminalinei žvalgybai reikalingus objektus ir juos apžiūrėti ar pažymėti, neskelbdami apie jų paėmimą.

Taigi, „Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymas“ numato ne žaidimų ramunių pievoje taisykles, o specialiųjų tarnybų veiklos ribas, teises ir pareigas. Įstatymas numato, kaip galima slapta patekti į Jūsų būstą, raustis po Jūsų daiktus, klausytis Jūsų pokalbių telefonu, slapta skaityti Jūsų elektroninius, popierinius laiškus ir t. t.

Lietuvos žmonėms, manau, įdomu, kas gali atlikti kriminalinę žvalgybą. Tokių pagrindinių įstaigų suskaičiavau 8: Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Muitinės departamentas, Policijos departamentas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vadovybės apsaugos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos ir Valstybės saugumo departamentas.

Taigi, galinčių be teisėjo sankcijos sekti piliečius – per akis. Bet įstatymo gynėjai Seime teigė, kad sekimas – nereikšminga, tik šiaip nekalta ir pati paprasčiausia priemonė. Lyg nebūtų nei Lietuvos Respublikos Konstitucijos, nei Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos.

Mes Europos Sąjungoje gyvename, ar kokioje nors policinėje valstybėje, kur negerbiamos žmogaus teisės ir apie tai net niekas nekalba?

Nenuostabu, kad pernai pavasarį, kai Europos Komisija pateikė ataskaitą dėl duomenų saugojimo direktyvos (direktyva numato, kaip ir kada galima sekti piliečius, slapta klausytis jų pokalbių, tikrinti elektroninį paštą ir t. t.), kilo skandalas.

Europos Komisijos ataskaitoje pateikti duomenys šokiruoja ir įrodo, kad Lietuva yra policinė valstybė, bene labiausiai visoje Europos Sąjungoje naudojanti totalinį piliečių sekimą. Pavyzdžiui, 2008 metais Lietuvos pareigūnai net per 85 tūkstančius kartų kreipėsi į komunikacijų operatorius dėl slaptos informacijos. Kelis, keliasdešimt, net kelis šimtus kartų dažniau nei kitose valstybėse, įvertinus gyventojų skaičių.

Vokietijoje dėl slaptos informacijos apie privačius asmenis kreiptasi per 12 tūkstančių kartų, Ispanijoje – per 53 tūkstančius, Suomijoje – per 4 tūkstančius, Estijoje – per 4 tūkstančius kartų.

Panaši situacija buvo ir 2009-aisiais. Lietuvos pareigūnai į komunikacijos, mobiliojo ryšio operatorius kreipėsi per 72 tūkstančius kartų. Pažymėtina, kad Lietuva yra absoliuti lyderė dėl slaptos interneto, elektroninio pašto ir interneto telefonijos kontrolės. 2009-aisiais dėl to pateikta daugiau kaip 19 tūkstančių prašymų. Airijoje, pavyzdžiui, pateikta vos 1,4 tūkstančio tokių prašymų.

Šie faktai rodo, kad Lietuvoje slapta sekamas vos ne kiekvienas, vykdantys bent menkiausią veiklą šalies visuomeniniame, politiniame, ekonominiame gyvenime.

Kam naudojamas toks milžiniškas slapta surinktos informacijos kiekis?

Skandalą pabandė užgniaužti Lietuvos valdžios vyrai, neva įvyko klaida, Europos Komisijai pasiųsti netikslūs duomenys. Kas tuo patikėjo?

Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymas tik dar labiau atriša rankas (ir ne tik specialiosioms tarnyboms) kištis į privatų piliečių gyvenimą. Kovoti reiktų su nusikaltėliais, o ne su visais piliečiais.

www.alkas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
29. ...
(2013-06-09 12:43:57)
(88.223.27.111) Parašė:

"Kovoti reiktų su nusikaltėliais, o ne su visais piliečiais." kaip tai suprasti? narkomanai, vagys ir t.t., ne musu valstybes pilieciai????? cia jau totalus nusisnekejimas///28. to vito
(2012-10-08 10:31:50)
(86.38.189.62) Parašė:

Ir seks, ir panaudos prieš tave tavo paties šūdus.27. vito
(2012-10-07 17:44:55)
(94.244.84.66) Parašė:

Tegu seka jei kam idomu ,kaip as..... man tai netrukdo.26. kpk;k
(2012-10-07 15:25:43)
(79.97.63.12) Parašė:

tiktai uz dk25. Yra viena didžiulė bėda
(2012-10-07 10:27:48)
(78.63.22.245) Parašė:

dėl kurios kyla keistas pokalbis tarp "Jonas" ir "Jonui". O ta bėda ŽYDKRIKŠČIONYBĖ (nes ji dabar Lietuvoje visiems drumščia protus). Pati jos "konstitucija" ("šv. raštas") žydukų nusirašytas nuo ARIJŲ, prikergta jų žvėriška neapykanta nežydams, ne viskas suprasta kas ten parašyta ir pritaikyta viso pasaulio užvaldymui. Tad ginčytis dėl žydkrikščioniško stabo ir tikėtis iš jo kažkokių malonių, gėrybių ir meilės yra tik ilgaskvernių apmulkintų "ganomų avelių" tuščios kalbos. Tik todėl, kad "mokslas" nežino jog eros pradžioje Žemės šiaurės ašigalis buvo nusisukęs nuo Saulės ir tas žydukas Jėzus "dievas" (tarp kitko juo tapęs IV m.e.a. balsuojant "dvasininkams" rankos pakėlimu) negalėjo basas ir apsimuturavęs paklode vaikščioti šaltyje ir patamsyje. "Šv.raštas" parašytas MULKIAMS jonams, bet kažkada buvo draudžiamas skaityti, o tik klausyti ilgaskvernių "dvasininkų" išaiškinimų. Aršus žydkrikščionis "Jonui" nuoširdžiai tiki STABO žyduko Jėzaus (kurio nebuvo niekada Žemėje) "šventumu", bet neturėdamas apie savo protėvių ARIJŲ DIEVUS jokio supratimo, vadina juos stabais. O tai yra dar vienas iš daugelio žydkrikščionybės NUSIKALTIMŲ. Postringauti apie MORALĘ ir dar gyvenant pagal žydišką ST ir NT yra tik runkėliškumo demonstravimas. AMORALUMAS yra kertinis akmuo ir ST ir NT. Ar yra kas pasiekęs pergalę kovodamas su PASEKMĖMIS? Nėra. Tik pašalinus PRIEŽASTĮ pergalė galima. O priežastis viso to brudo, kas dabar dedasi Lietuvoje yra ŽYDKRIKŠČIONYBĖ. Juk matėte katedroje klupinčius Landsbergį, Degutienę, Kubilių, Grybę, komunistus, laisvamanius. Jei žydkrikščionybė skelbia dekalogą, tai tokie veikėjai turėtų būti moralės etalonais. O juk jie elgiasi visai priešingai. Reiškia jie supranta, kad žydkrikščionybė yra tik širma už kurios pasislėpęs gali daryti ką tik nori. Svarbiausia, kad jonai matytu klupinti bažnyčioje ir tikėtu nuoširdumu. Tik jonams neužtenka proto paanalizuoti vaidybą bažnyčioje ir elgėsi gyvenime. Svarbiausia yra sugebėti LOGIŠKAI mąstyti ir skirti "pelus nuo grūdų". Kol šito tautos sąmonėje nebus, tol būsime mulkinami visų "dvasininkų", valdininkų ir riesimės tarpusavyje. O "dvasininkai" ir visokie grybės, valiai, kryževičiai, grinai, skvarneliai, politikai, valdininkai ir kitokie PŪLINIAI tik trins rankas ir džiaugsis.24. JURGA
(2012-10-06 16:59:55)
(78.60.180.87) Parašė:

Sakote juk mes Europs sąjungoje ,o ką eurosąjuzas negali leisti sekti juk jinai ne šventa karvė ,o šventieji irgi klysta taip kad visais laikais reikia būti atsargiems23. Jonui
(2012-10-06 16:25:26)
(84.15.186.41) Parašė:

žmogus nepasikeičia pats iš savęs. Jis nesugeba pats laikytis tų moralės normų, kurias jūs , klo gero, turite omenyje. Būtent jūsų buvertintas Dievas tik ir gali padaryti žmogų moraliu, pakl;ustančiu vienintelei Tiesai, Jo tiesai. Tik tikintys, atsivertę žmonės, tikri, o ne save vadinantys krikščionimis (kaip kad konservatoriai save pasivadino - didesnės švenrvagyustės negali ir būti, nes jie pažeidžia visas krikščioniško elgesio normas), krikščionys, gali elgtis moraliai, nes jie tai daro ne savo pastangomis, o juos įgalina Dievas, kuris žmoguje veikia "ir norėjimą ir galėjimą". O kad Kūrėjas mato kiekvieno žmogaus širdį, tai p. Jonai, yra šventa tiesa ir kad kiekvienam iš mūsų veikia Dievo "sėjos ir pjūties" dėsnis taip pat šventa tiesa, nes Dievas "nepalieka nenubausto nusidėjėlio". Žmogui tik reikia stebėti pasaulį ir kiekvienas tuo gali įsitikinti. O visuotinio stebėjimo įstatymas visiškai nestebina. Pasaulis milžinišku greičiu žengia globalizacijos link: viena pasaulinė vyriausybė, viena religija, visuotinis žmonių sekimas - tai vis priemonės, kaip įvesti visuotinį totalitarinį režimą, paruošti sostą antikristui, kad jis galėtų visus valdyti dienų pabaigoje (o iš visko matyti, kad jos jau čia pat) ir nusivesti į pragarą. Europos sąjunga - vienas iš pasaulio vienijimo etapų. Žmonija ir vėl stato Babelę, už kurą laikų pradžioje Dievas nubaudė juos, sumaišydamas kalbas. Dabar žmonės ir vėl renkasi į vieną susivienijimą, kad antikristo vedami sukiltų prieš Dievą. Bet tie, kurie tikintys krikščionys, žino , kaip viskas baigsis. Žmonės, jūsų gyvenimas žemėje - tik akimirka, o koks bus jūsų gyvenimas amžinybėje??? Ar nesuvokiat, kad turit visi gręžtis į Dievą, priimti Jo Sūnaus Jėzaus Kristaus auką ant kryžiaus už jus, atgailauti dėl nuodėmių ir atsiversti, t. y. gimti iš Šv. Dvasios, kad amžinybę praleistumėte su Dievu, kur "ko akis neregėjo, ko ausis negirdėjo, ką Dievas priruošė Jį mylintiems", nes priešingu atveju atsidursite vietoje, "kur ugnis negęsta, kur jų kirmėlė nemiršta".22. optimistas
(2012-10-04 12:49:47)
(86.139.110.140) Parašė:

.Prabudimas ir isorinis veikimas. Naturalios,kiekvieno zmogaus veiklos ir itakos kuri susijus su isoriniu veikimu yra tradiciskai uzurpuota ego,naudojant tai jo paties pletrai."Paziurek ka as galiu.As galiu tave primusti,o tu negali."sako mazas berniukas kitam kai atranda savo stirejancia jega ir galimybes. Tai viena is pirmuju ego pastangu stiprinti save susiliejant su isoriniu veikimu ir savoka "daugiau nei tu" ir stiprinti save zlugdant kitus.Tai aisku tik ego klaidinancio jus vieno is daugybes budu pradzia. Taciau kai jusu budrumas stipreja ir ego daugiau nebevaldo jusu gyvenimo,tu nebutinai turi laukti kad tavo pasaulis susitrauktu ar apmirtu del senatves ar samenines tragedijos,tam kad pazadintu tave tavo vidiniam tikslui. Naujajai samonei pradedanti reikstis planetoje,vis daugiau zmoniu nebereikia buti supurtytiems kad prabustu.Jie isitraukia i prabudimo procesa savanoriskai,net jei jie tebera isitrauke i augimo ir pletros cikla.Kai sis ciklas nebera apimtas ego,dvasinis lygmuo i si pasauli ateis per isorini veikima - mintis,kalba,veiksmus,kuryba - taip pat galingai kaip ir per grizimo veikima, - tyla,Buti ir formu nykima. Iki siol zmogaus inetektas,kuris tera dalele visatos intelekto,buvo iskraipomas ir klaidinamas ego.Tai vadinu "protas tarnaujantis beprotybei".Atomo suskaidymui reikia didelio proto.Proto naudojimas bombu gaminimui ir kaupimui yra beprotybe,arba geriausiu atveju neprotinga veikla.Kvailybe salyginai nepavojinga,bet intelektuali kvailybe,kurios akivaizdziu pavyzdziu galima rasti daugybe,kelia pavoju musu kaip rusies isnykimui.Nesusitapatinant su egoistiniu nefunkcionalumu,musu intekeltas pilnai susilies su isoriniu visatos intelekto ciklu ir jos kurybos impulsu.Mes tapsime samoningaisformu kurimo dalyviais.Tai ne mes kuriame,per mus kuria visata.Mes nesusitapatiname su tuo ka kuriame ir todel neprarandame saves tame ka darome.Mes mokomes kaip i kurybos veiksma gali buti itraukta auksciausio intensyvumo energija,bet tai nera "sunkus darbas" ir jame nera streso.Mes turime suprasti skirtuma tarp streso ir intensyvumo.Sunkumai ar stresas yra zenklas,kad ego sugrizo,kaip zenklas ir negatyvios reakcijos i daugejancias kliutis. Uz ego esanti jega nori kurti "priesus",kas yra reagavimas i opozicine vienodo intensyvumo forma.Kuo stipresnis ego,tuo stipresnis atskirties tarp zmoniu jausmas.Pasipriesinimo nesukelia tik tie veiksmai kurie tarnauja visu gerovei.Jie yra buriantys o ne skiriantys.Jie jungia;jie neskaido.Jie nera tik "mano" saliai,o yra visai zmonijai,jie yra ne "mano" religijai,o samoningumo pasireiskimui visuose zmonese,jie yra ne tik "mano" rusiai,bet visoms jauciancioms butybems ir visai gamtai. Mes taip pat mokomes to veiksmo,nors nebutinai,nes jis tik antrinis musu isorines realybes faktorius.Pirminis kurybos faktorius yra samoningumas.Nesvarbu kokie aktyvus bebutume,kiek bedetume pastangu,musu samones busena kuria musu pasauli,ir jei tame nera pokyciu vidiniame lygmenyje,kiek veiksmu beatliktum jie nieko nepakeis.Mes tik perkursim modifikuotas to paties pasaulio versijas vel ir vel,pasaulio kuris yra isorinis ego atspindys. Eckhart TolleParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras