2020 m. sausio 28 d.

 

Švietimo srities darbuotojai turėtų ne triukšmauti, o lygiuotis į dugne esančius kultūros ir socialinės srities žmones

7
Paskelbta: 2019-11-01 11:16 Autorius: ekspertai.euSpalio 31 d. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“, kurioje buvo aptariamas klausimas, ar pasikartos praeitų metų pedagogų streiko scenarijus, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas dar kartą pademonstravo, kad valdžios atstovams kalbėti paukščių kalba apie labai svarbius ir konkrečius dalykus, yra įprastas reiškinys.

S. Malinauskas atsakė į klausimą, kokia yra Vyriausybės pozicija dėl pedagogų reikalavimų. Kaip žinoma, švietimo sektoriaus bendruomenė (ir ne tik – taip pat medikai, ugniagesiai) ruošiasi dideliam streikui.

Pasak premjero patarėjo, „šių metų vasarą Švietimo ir mokslo ministerija pasiekė iš tikrųjų kompromisą su profesinėm sąjungom, tam reikia 117 milijonų, tačiau švietimo ir mokslo ministerija nepasirašo, nes neturi Vyriausybės įgaliojimų ir Finansų ministerijos įgaliojimų kad tų pinigų būtent tiek ir bus“.

„Yra skiriama papildomai 90 milijonų, na, turint galvoje kad mažėja šiek tiek Europos Sąjungos finansavimas, bendrai 55,6 milijonai didėja finansavimas. Matom šiuo metu Seime priregistruota daug siūlymų 70 milijonų papildomai skirti ir t.t. Tačiau lygiai taip pat matome ir tai kas mūsų laukia kitais metais ir tikrai laukia neypatingai džiugus ekonomikai laikai, ekonomikos augumas daugiau negu trečdaliu lėtėja. Mes sakom taip, pasižiūrėkime iš tikrųjų kokia apimtim mes galime tuos reikalavimus įvykdyti, esame labai dėkingi profesinėm sąjungom“, - susidariusią situaciją nupasakojo S. Malinauskas.

Ekspertai.eu klausia skaitytojų – ar jūs supratote, ką apie skaičius pasakė premjero patarėjas?

Premjero patarėjas taip pat priminė ir gerai žinomą faktą, jog Lietuva nėra nepriklausoma valstybė.

„Mes esame euro zonoj. Pirmas dalykas – mūsų biudžeto projektas keliauja net ne į Seimą, o keliauja į Europos Komisiją, kai jis bus priimtas ir jie vertins ar mes taip pat laikomės Europos Komisijos nustatytų fiskalinės drausmės taisyklių“, - išaiškino S. Malinauskas.

Atsakydamas į klausimą, ar negąsdina būsimi streikai, Vyriausybės atstovas atsakė kad gąsdina. Todėl Vyriausybė labai stengsis, kad streiko nebūtų.

„Matant visą paveikslą, ne tik savo sritį, kaip mes galėtume surasti kompromisą, socialiniai darbuotojai, kultūros darbuotojai, jie apskritai yra situacijoj, kai mokytojų vidutinis atlyginimas bent jau nežymiai bet viršija tą vidurkį Lietuvos atlyginimų, o tenai yra žmonės kurie yra visiškai dugne, jie yra skurdo, ant skurdo ribos gyvena. Tai jeigu mes kartais sakom: žiūrėkit, arba pavyzdžiui gaisrininkai, dabar visi kalba reikia papildomų priemonių tam, atlyginimas 630. Tai yra tie dalykai kurie yra esminiai. Vyriausybė nemato, negali matyt tik vieną sritį, visą biudžetą reikia skirstyti tarp visų šitų grupių“ - atskleidė S. Malinauskas.Visą pokalbį žiūrėkite čia:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
7. V. Ladas 1 Proletaras
(2019-11-04 10:02:09)
(188.69.207.49) Parašė:

Galvok, negalvojęs, už ką balsuoti...Tenka rinktis tarp blogo ir dar blogesnio. Štai mano pavyzdys. Niekada nebūčiau balsavęs už Nausėdą, ir jau matau, kad tai šalies vadovo iškamša, tačiau tekinas bėgau atiduoti už jį balsą, kad nebūtų išrinkta, kas išrinkta nebuvo. Gal reikia galvoti, ar iš viso eiti balsuoti, kada nėra iš ko rinktis?6. Vaistas
(2019-11-02 08:24:08)
(84.15.190.177) Parašė:

Mažiau auksinių šaukštų pirksit, tada ir kitiems liks.5. Nuomonė
(2019-11-01 19:29:42)
(78.157.74.23) Parašė:

Ko norėti, koks vadas, tokie ir klapčiukai, o liaudiškai - subinlaižiai...4. Nelaime
(2019-11-01 17:24:05)
(107.77.173.45) Parašė:

Kalbeti lietuviskai melo tarnas!Pedo,gogai.pede,tras.arto,pedas ir t.t.ar suvoki koky mums primesta s-da mali! Yra sov.sajungos moksl.zodyno atitikmuo ka reiskia is kur ir kas ta mesla visur seja!Tingiu ieskoti duomenu.Vien nuodingi grybai etery!3. stėrva
(2019-11-01 14:50:37)
(149.56.44.47) Parašė:

.. na, yra viltis, kad šį kartą nereikės mums mokėti baudas teroristams už kokius narcizo Nausėdos vardo kalėjimus..2. ?
(2019-11-01 11:54:36)
(83.176.255.195) Parašė:

o tas patarejas pats supranta ka kalba?1. Proletaras
(2019-11-01 11:44:48)
(78.58.185.179) Parašė:

Už ką pasodino Kremliaus santechniką. O todėl, kad pasake _ Čia ne kraną keisti reikia, bet Sistemą. Taip, kad kol nepekeisime Sistemos nieko nebus. Užtat reikia galvoti už ką balsuoti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras